Kine - Katastrofe mbi 8000 te vdekur


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Kine - Katastrofe mbi 8000 te vdekur

  Receta Gatimi  Ne Sichuan (Kine) mbi 8000 te vdekur dhe shume te plagosur.

  Termeti i 7,8 grades Richter ka goditur Kinen, bilanci i viktimave eshte mundesuar nga agjensia zyretare Xinhua. Qindra te vdekur gjenden akoma poshte rrenojave. Mbi 80% e ndertesave eshte prishur ne Beichuan. Rrezuar shkolla, spitale, zyra.

 2. #2
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Kine - Katastrofe mbi 8000 te vdekur

  Per fat te keq vazhdon te rritet numri i te vdekurve ne Kine. Sidomos ne 8 ndertesat shkollore qe rrezoi termeti, rritet numri i femijeve te vrare.
  Imazhet e Bashkangjitur Imazhet e Bashkangjitur

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: Kine - Katastrofe mbi 8000 te vdekur

  Numri i viktimave ka arritur 14000, nje katastrove e vertete. Por akoma nuk dihet sakte sepse ka akoma viktima poshte ndertesave te renuara.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Kine, nje tjeter cudi....
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 17-08-2011, 10:18 AM
 2. Kinė, lind fėmija me dy koka
  Nga labja nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 16-05-2011, 04:42 PM
 3. Restoranti me i mire ne Kine!
  Nga daku323 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 28-12-2007, 12:15 PM
 4. Katastrofe ne Lezhe, shperthejne depot e naftes
  Nga ReniX nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 18-12-2006, 12:15 PM