Receta Gatimi

Rezultati i sondazhit: vjersha me e bukur

Votuesit
14. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • 1. Mall (ca pika shiu rane mbi qelq) Kadare

  5 35.71%
 • 2. Kur te jesh merzitur shume Agolli

  9 64.29%

vjersha me e mire


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 13 prej 13
 1. #1
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  17

  Unhappy vjersha me e mire

  Sipas jush cila eshte poezia me e bukur?

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  17

  Re: vjersha me e mire

  per ata qe nuk ju kujtohen mire poezite:

  Mall

  Ca pika shiu ranė mbi qelq.
  Pėr ty unė befas ndjeva mall.
  Jetojmė tė dy nė njė qytet,
  Dhe rrallė shihemi sa rrallė.

  Edhe m'u duk pak e ēuditshme
  Si erdh kjo vjeshtė, ky mėngjes.
  Qiejt e ngrysur pa lejlekė
  Dhe shirat pa ylber nė mes.

  Dhe thėnia e vjetėr e Heraklitit
  Seē m'u kujtua sot pėr dreq:
  "Tė zgjuarit janė bashkė nė botė,
  Kurse tė fjeturit janė veē".

  Nė ē'ėnderr kemi rėnė kaq keq,
  Qė dot s'po zgjohemi vallė?...
  Ca pika shiu ranė mbi qelq
  Dhe unė pėr ty seē ndjeva mall

  Kur te jesh merzitur shume

  Ketu s'do jem,do jem larguar
  ne toke i tretur si te tjeret
  ne kafenene e preferuar
  nuk do me shohin kamarieret.

  Dhe neper udhe ku kam ecur
  s'do ndihet kolla ime e thate
  mbi varin tim do rij i heshtur
  nje qeparis si murg i ngrate.

  Ti do trishtohesh atehere
  se s'do me keshe ne dhome gjalle
  dhe kur mbi xham te fryje ere
  do qash me eren dal-ngadale.

  Po kur te jesh merzitur shume
  ne raft te librave kerkome
  atje do jem i fshehur une
  ne ndonje fjale a ndonje shkronje.

  Mjafton qe librin pak ta heqesh
  e une do zbres do vij pas teje
  dhe ti si dikur me mall do qeshesh
  si nje blerim pas nje rekeje.

 3. #3
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: vjersha me e mire

  Po tjetra ku eshte re?

 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  15

  Re: vjersha me e mire

  Nga keto te dyja, zgjedh poezine e Agollit..... Mund te jem, ndoshta jam e vetmja, qe nuk me pelqen fare Ismail Kadare.... Adhuruesit e tij te me falin, por gustot jane gusto dhe nuk kritikohen.....!

 5. #5
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  18

  Re: vjersha me e mire

  Une votova Mall me pelqeu

 6. #6
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  33

  Re: vjersha me e mire

  un sdi ke te votoj, si ndaj dot nga njera-tjetra. te dyja jane shume te bukura

 7. #7
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: vjersha me e mire

  Une votova per te dyten ngaqe se kam degjuar shume dhe me pelqeu

 8. #8
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: vjersha me e mire

  Po kjo eshte edhe kenge re Emaus!

  E kendon Ardit Gjebrea me duket!

 9. #9
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: vjersha me e mire

  Pershendetje per Emaus!

  Meqe te pelqeu teksti, degjoje dhe kenge!


  Kamarieri - Ardit Gjebrea

  [stream:2feq2exl]http://www.lirenti.com/host/f/mp3/Kamarieri.mp3[/stream:2feq2exl]

 10. #10
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  17

  Re: vjersha me e mire

  Per mua jane dy perla te poezise shqiptare, nuk mund te vecoj dot asnjeren, nuk tradhetoj dot Kadarene per gjuhen e perkryr qe perdor, nuk mund te vecoj ndjenjat e Agollit.

  Te dyja keto poezi jane dhe kenge,"kur te jesh merzitur shume" e Agollit eshte kenduar per here te pare nga Ardit Gjebrea ne vitin 88 ne spektaklin 10 sportistet me te mire te vitit.

 11. #11
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  15

  Re: vjersha me e mire

  Nga sondazhi Agolli eshte ne fitim....!

 12. #12
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15

  Re: vjersha me e mire

  Dhe une jam per D.Agollin ajo me pelqen se tepermi

 13. #13
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Durrės
  Postime
  1,351
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  16

  Re: vjersha me e mire

  Kjo eshte kenge e Ardit Gjebreas dhe eshte shume e bukur.

  voten ja jap Dritero Agollit.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ja na erdhi Vitin e Ri - Vjersha
  Nga ReniX nė forum Vogėlushėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 23-12-2012, 11:17 PM
 2. Vjersha me qesharake ne Kosove
  Nga Gend nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 16-04-2011, 11:53 AM
 3. PėrShėnDeTJe! Mirė Se Ju GjeTa e Mirė Se Erdha!
  Nga Bl3R0 nė forum Prezantohuni nė Forum
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 09-11-2010, 06:02 PM
 4. Vjersha, poezi, citate +18
  Nga djvinsil nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 18-11-2009, 10:34 PM
 5. Mire se ju gjeta o njerez e mire se erdha ;)
  Nga Lapraks4ever nė forum Prezantohuni nė Forum
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 12-07-2009, 01:43 PM