Poezi per dashurine


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 3 123 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 60
 1. #1
  ♥♥♥Princess♥♥♥ 20% Maska e PinkPrincess
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  out of space
  Postime
  282
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12

  Poezi per dashurine

  Receta Gatimi

  E cmendur

  Me thane se jam e cmendur
  E cmendur se ndjej dashuri
  Me thone se jam e cmendur
  Se mall ndjej te shkruaj ezi
  E cmendur me thone se jam
  Se besoj tek ti
  Se fjalet e tua jane te kota
  Jane fare pa dashuri
  Ohh e cmendur un jam
  Se besoj tek ti
  Se te dashuroj pa hile
  Valle kjo quhet cmenduri ?

 2. #2
  ♥♥♥Princess♥♥♥ 20% Maska e PinkPrincess
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  out of space
  Postime
  282
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12

  Re: Poezi per dashurine

  Kur mendoj per ty !

  Kur mendoj per ty
  dhe ethe shpirti leshon
  Mendoj per gjene me te bukur ne jete
  Mendoj per dashurine tone.

  Kur mendoj per ata sy te bukur
  dhe buzet qe dridhen pa fjale
  Mendoj per floket mbi gjok sin tend
  dhe zemrat qe rrahin pandal.

  Kur me ty bisedoj dhe hesht
  d he dridhem kur me flet ngadale
  Mendoj se brenda teje ka dicka
  Qe ti ma thua me zemer, jo me fjale.

  Dicka qe me ben te ndihem si engjell
  Dhe hap krahet drejt teje te fluturoj
  Ti me shterngon aq forte prane vetes
  Dhe une ngadal peshperis te dashuroj


  Nese nuk te thash
  se per mua je ti
  ajo qe me fal buzeqeshje
  ajo qe me fal ngrohtesi

  Nese s'ta shpreha dot
  sa shume te dashuroj
  fajin e kish natyra
  qe si dha zemres goje

 3. #3
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Poezi per dashurine

  bravo (e vogel e vogel por punen e ben te madhe )

 4. #4
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Poezi per dashurine

  Shume te bukura

  Te bera ca korigjime dhe i dhashe ngjyre shkrimit, besoj se ste mbetet qejfi

 5. #5
  ♥♥♥Princess♥♥♥ 20% Maska e PinkPrincess
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  out of space
  Postime
  282
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12

  Re: Poezi per dashurine

  faleminderit, moj po kush tha qe jam e vogel!

  Ok, ska problem, flm dhe ty

 6. #6
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Poezi per dashurine

  Te ka pa tek foto ajo! Ngaqe ke dale larg, dukesh e vogel! Afroje cik kameran qe te te shofim LIVE!

  Ej, meqe ra fjala! Na bej nje poezi per detin!

 7. #7
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Poezi per dashurine

  kjo e ka thene vete dak, e vogel e vogel po punen e bej te madhe (tek 10 femrat me seksi ne bote) pra te pakten te jete korekte me ato qe thote.

 8. #8
  ♥♥♥Princess♥♥♥ 20% Maska e PinkPrincess
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  out of space
  Postime
  282
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12

  Re: Poezi per dashurine  Tė dua, pėr ty vuaj!
  Tė dua, pėr ty shkruaj!
  Tė dua, pėr ty ėndėroj!
  Deri nė vdekje ty s’tė harroj!

  ***
  Njė ditė Zoti po mendonte,
  diqka zemrės time ti dhuronte..
  te gjith engjujt rreth vetės mblodhi
  dhe pėr zemrėn time vetėm ty tė zgjodhi.

  ***
  Ti fali syt, nėse ti i shikon!
  Ti fali duart, nėse ti i shtėrngon!
  Ta fali shpirtin, nėse ti mė pėrqafon!
  Ta fali zemrėn, nėse ti mė don!

  ***
  Nė mes tė natės po kėrkoj dritė..?
  Nė mes tė borės po kėrkoj ngrohtėsi..?
  Nė mes tė dimrit po kėrkoj veren..?
  Nė mes tė zemrės tėnde s’mund ta gjej vetėn..?

  ***
  Te puth buzen qe te flejsh embel,
  Te puth syrin qe te shofish enderr,
  Te puth faqen qe te ndjehesh mir,
  Me 1000 puthje te them naten e mir.

  ***
  Si ndihesh sonte kur afer sme ke?
  Si te kalon nata kur mua sme sheh?
  Si te rin qeta buzet e tua?
  Si te shkon kjo jetti zemer pa mua?

  ***

  O bilbil I bukur shko ku te them un,
  Nese e gjen ne gjum puthe nje her nga un,
  Nese e gjen te zgjuar thuj,
  Se ende nuk e kom harruar……?

  ***

  Qme duhen syt
  kur nuk shihemi?
  Qme duhen kembet
  kur nuk takohemi?
  Qme duhen krahet
  kur nuk perqafohemi?
  Qme duhet zemra kur
  nuk dashurohemi ???

  ***

  Pash nje lule dhe mendova: erdhi pranvera…
  Pash shiun dhe mendova: Dikush atje lart po qan…
  Pash trishtimin ne syte e nje femije dhe mendova: Ndoshta ka nevoje per ngrohtesi…
  Dhe me vone te pash ty dhe ne fund e kuptova se kam akoma nje arsye per te jetuar.

 9. #9
  ♥♥♥Princess♥♥♥ 20% Maska e PinkPrincess
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  out of space
  Postime
  282
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12

  Re: Poezi per dashurine  Nese prej meje mendja s’te hiqet,
  Nese per mua zemra te digjet,
  Ateher afrohu dhe me prit pak mua,
  Se do te vij ngadal qe te them TE DUA

  ———————

  T’kam dasht me zemet t’kam dashut me shpirt
  Qe ti prej meje do me ik kurr nuk e kam dit
  Nje zemer e pata dhe ate ta fala
  Ma more ma theve dhe per jet ma ktheve
  Me fjal me the te dua
  Me zemer me the sje per mua

  Dua te shkoj
  Dua te harroj
  Por dije nje gje
  Qe gjith te perkujtoj

  ———–

  Ne thellsine e zemres time
  eshte vendos nje emer
  Pergjithmone kete emer
  do ta mbaj ne zemer

  ——————

  Lumturine kerkova por une nuk e gjeta,
  Idealen ma dhurove ti vet por kurre nuk u zbeha,
  Dashurine per ty e ruajta ne fshehtesi,
  Por i kam treguar dikujt dhe ti mire e di,

  Sa here ti me vjen prane meje,
  Une bie ne mendime sepse ti je ilaqi i zemres sime

  ———-

  Dashuria u jep mend
  Ayre qė s’kanė
  Ndėrsa u merr mend
  Atyre qė kanė

  ——————

  Nenaten e qete
  ne gjumin e lete
  kur me kujtohesh
  ti nuke mundem me fjet

  ——————

  Pse mkriove perendi qe te vuj per dashuri
  Pse me lindi nena ime qe te jam me shum kujtime,
  Oh kjo jete sa e shkret un pa ty vetun me ndejt.

  Rruget jan te gjata
  Netet jane pa fund
  Qendroj larg teje e ste gjej askund,
  Eja ti pran meje mos me le ne vetmi
  Lejoma te puthi njeher dhe t’a largoj ket merzi.

  ———-

  Njeriu pa dashuri si nena pa femije
  Buza e pa puthur si lulja e keputur
  Zemra ne vetmi si bora u shkri…

  —————

  E pranoj se jam fajtor qe ty zemren ta kam thy
  E pranoj se kam gabuar qe ty shpinen ta kam kthy
  E pranoj se zemra jote dhimbjet nuk i meriton
  E pranoj se n’jeten time me mungon me mungon
  Jo s’te harroj kurre s’mundem ty t’mos dashuroj

  ———————-

  E mallkoj diten qe te pash.
  E mallkoj shiqimin qe ta dhash.
  E mallkoj buzqeshjen qe ta dhurova.
  E mallkoj veten qe ne ty u dashurova.
  do te behem zog
  e ti se do te me njohesh
  do te vi ne dasem
  kur ti te martohesh
  do ti bi daulles
  per lamtumiren tuaj
  kurse une i mjeri vetem,
  vuaj dhe vuaj

  te deshiroj
  fat ne jet
  nje trup me shendet
  ne shtepi harmoni
  dhe dashuri pa kufi

  ——————

  Ore djal ore djal
  po ti tham nja dy tri fjale
  sie ke nis hiq mire s eki
  po veq vazhdo se vete e di

  kur te lodhesh nga kjo loj
  mos mendo t’kthehesh perser
  s edhe une do di te jetoj
  ta bej jeten sikur ti….!!

  ————

  zemra zemres
  i bon lutje
  dashuria e par
  fillon me Puthje
  zemra e femres
  esht hotel
  kush don hin
  e kush don del
  po zemra e mashllit
  esht si gur kush hin
  brenda nuk del kurr

  ———————-

  Nuk jam poet,
  tė shkruaj poezi
  Por fjalėn tė dua,
  E shkruaj vetėm pėr ty
  Bilbili nė degė
  Sa bukur kėndon
  Ti puthsha buzėt
  Ti qė e lexon

  ————

  Sikur lulja pa arome
  sikur perla pa shkelqim
  ashtu do ngelem une
  n,q,s ti nuk je shpirti im

  —————–

  Dashuria fillon me nje shikim,
  vazhdon me nje buzeqeshje,
  zmadhohet me nje puthje,
  dhe perfundon me dy pika lot.

  ——–

  Zemra lengon
  vajtimi shpejton
  dashurinė e parė
  do ta kujtoj edhe nė varrė.
  Do te bėhem shkrumb e hi
  do te tretem nga njė dashuri
  zemra me thot tė dua
  pse me ben kaq shumė tė vuaj?

  Gjithmone kan thėnė
  nga urrejtja e tepert
  shfaqet ndjenja e dashurise
  dhe shfaqet ne horizont.  Eh ta dish sa shume te dua
  do te rrije veq me mua,
  dua ti ndjej buzet e tua,
  dhe fjalet qe vetem ti mi thua.

  ———

  Une dhe ti
  ti dhe une
  me nje fjal te
  DUA SHUM

  ————–

  Kujt i thua lule
  kujt i thua hen
  kujt i thu princeshė
  si mu ke then
  A te duket njejte
  kur e perqafon
  athu nje qast ndalohesh
  mbyll syte e mė kujton..!
  Athu te rren mendja
  me kerkon ne shpi
  po vendi im eshte bosh
  une mungoj te ti..!!

 10. #10
  i/e rregjistruar 10% Maska e nina
  Anėtarėsimi
  Feb 2008
  Postime
  20
  Reputacioni
  0

  Re: Poezi per dashurine

  pevec te bukur, po qenke edhe poeteshe :ciao:

 11. #11
  ♥♥♥Princess♥♥♥ 20% Maska e PinkPrincess
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  out of space
  Postime
  282
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12

  Re: Poezi per dashurine

  Faleminderit!

 12. #12

  Re: Poezi per dashurine

  un nuk jam nje njeri qe i pelqej poezit por te tuat ishin fantastike .pravo per kete meriton nje puthje .puc

 13. #13
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  13

  Re: Poezi per dashurine

  Me fal per nderhyrjen, por keto poezi jane kompletesisht frymezimi yt?????
  Pergjigju sinqerisht!

 14. #14
  i/e rregjistruar 10% Maska e Rovi
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  45
  Reputacioni
  0

  Re: Poezi per dashurine

  Te bukura poezite, por si ke bere vete se i kam lexuar edhe ne forume te tjere.

 15. #15
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Poezi per dashurine

  Nuk e besoj te jene te sajat se nuk ka thene nje gje te tille.

  Po fus edhe une nje.

  - E dashur -

  Malli u be qerpik ,
  e mbi sy qendroi ....
  veshtrimi u be dite,
  dita u be zog e te kerkoj
  por s'te gjeti ,
  ti ishe fshehur prapa syve te mi .

  Jane nga jane
  fjalet me te bukura per ty ... i mblodha ,
  ndjenjat me te bukura
  qe s'kerkojne prova ,
  E dashur, pergjigjmu , me degjon ?
  Ke kohe te mendosh ,
  ke kohe te qash e te qeshesh ,
  je me mua me asnje tjeter ,
  jane nga jane te gjitha gezimet ,hidherimet ,
  shqetesime , me ty i mesova kur nga ai cast kur
  me ty u njoha ! ! !

  Do te vij naten
  dhe te puth fshehurazi
  Ti s'do ta dish ,
  ne endrra tua do te hy dhe ti shprish ,
  ti s'do ta dish ,
  do te behem si nje yll dhe te sjelli drite
  pastaj do te shkoj,
  te kthehem prap ne kte vetmi !!!

 16. #16
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  13

  Re: Poezi per dashurine

  E vertete qe nuk e ka shprehur vet, por komplimentat kur ja kane bere i ka pranuar pa bere fjale....!

 17. #17
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Poezi per dashurine

  Ne fshehtazi shkembejme shpesh veshtrime,
  po sot nje hon i thelle na ndan;
  ne fund te tij, si nje foshnjeze jetime,
  me dhembje dashuria jone qan.

  Pa ditur se perse, pa lot, pa fjale,
  pa puthje , ne u ndame neper terr.
  Pasionet u roniten me ngadale
  dhe humben ne nje mjergull plot mister.

  Dhe sot, qe me pendim, me mall a me vojtje,
  Te shkuaren sikush ne shpirt permban,
  Ne heshtim kryeulur e me drojtje,
  si vjollca, anes honit qe na ndan.

 18. #18
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Poezi per dashurine

  Ndiz Flaken Time


  Si do te genjeja
  Cfare genjeshtari do ishja
  Nese do te beja te besosh
  Qe kemi arritu majen.
  Hajde zemer, ndiz flaken time
  Jepi mos ki frike, versul flaket e mia
  Provo te ndezesh natėn.
  Momenti i hezitimit kaloi
  Dhe nuk kemi kohe te rrotullohemi ne balte:
  Duhet vetem te provojme, me e keqja mund te humbim
  Dashurine tone ne krahet e nje pirgu funeber
  Jepi zemer, ndiz flaken time
  Ti ke shkrepsin per shpirtin tim
  Dhe flakhedhesin per naten.
  Mjaft me hezitime,
  Hedhim poshte balten
  Dhe luajme ne ruleten e jetes
  Si fishat. Dashuria jone e ndezur
  Hajde zemer, ndiz flaken time
  Versul flaket e mia
  Dhe nata do digjet me ne
  Do isha nje genjeshtar
  Nje mashtrues
  Nese do te thoja qe
  Nuk kemi tjeter gje per te arritur
  Forca kinge, ndezim gjithcka
  Duhet te djegim naten.


  (Jim Morrison, 1943-1971)

 19. #19
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Poezi per dashurine

  Ti s" me do? S"te dhimbsem sado pakez?
  Nuk ta mbushkam syrin, apo si?
  Prapseprap ti ndizesh e merr flake,
  Tek shtrengohesh supeve te mi.


  Mike, epsh e tera, lajka s"dua,
  As i vrazhdet nuk te sillem dot,
  Vec me thuaj: sa, keshtu si mua,
  Puthur e shtrenguar ke gjer sot?

  Une e di, te gjithe hije u bene
  Dhe s"ta shuan zjarrin pa mbarrim.
  Preher pa u ulur ti s"ke lene,
  Sic po rri tani ne preherin tim.


  Nese keto Caste ndonje tjeter
  Sjell nder mend ti, syckat tek pulit,
  Mos pandeh se po merzitem teper:
  Tjeterkend dhe une kam ne shpirt.

  S"eshte fat kjo lidhje mendjelehte,
  Po nje flake casti vec, ta dish:
  Sic te njoha rastesisht, i qete,
  "Mirembetsh" do te te them serish.

  Edhe ti do marresh udhen tende,
  Do besh pluhur ditet plot merzi,
  Vecse mos lakmo t"i marresh mendjen
  Kujt s"ka njohur puthje e dashuri.


  Krah per krah me ndonje tjeter djale,
  Udhes kur te shkosh ti, ku ta dish,
  Mbase edhe une do kem dale
  Per shetitje, e shihemi serish.

  Ti me fort mbas tjetrit do te ngjitesh
  Dhe me kryet ulur, ftohtesisht,
  "Mirembrema!" do me peshperitesh,
  Kurse une: "Mirembrema, miss!"

  Dhe asgje nuk do me turbulloje,
  S"do me dridhet shpirti per asgje:
  Kush ka dashur, s"mund te dashuroje,
  Kush u dogj nje here, s"digjet me.

 20. #20
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Poezi per dashurine

  Jetova per ty
  harrova me ty
  per ty enderrova
  se kohe me ty kalova.

  Ti me flake me mohove
  me tradhtove e ndjese kerkove,
  u mbushe me lakmi
  me trishtove ne vetmi.

  Ne galaktiken e mendimeve te tua
  e ato qe mendon, ne ato qe thua
  une kurre s`munda te hyj
  s`munda te te kuptoja ty.

  Ata sy qe dikur u dashuruan
  te tjera vajza tani shikojne
  ato buze qe puthje kerkuan
  te tjera buze tani takuan.

  Te tjera kenge thur zemra jote
  qe per mua si thuri dot
  dhe poezit i mori era
  qe kur nuhat parfume te tjera.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 3 123 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Dy fjale per dashurine!
  Nga ReniX nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 42
  Postimi i Fundit: 05-04-2013, 06:42 PM
 2. Per dashurinė
  Nga Shaban Cakolli nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 03-04-2013, 09:07 PM
 3. Pėrgjigje e femijėve per dashurinė!!
  Nga labja nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 10-05-2012, 09:34 PM
 4. 15 Kuriozitete dhe Fakte mbi Dashurine
  Nga ReniX nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 17-04-2011, 08:49 PM
 5. ELANKO POEZI - Poezi nga Elda Kokoneshi
  Nga EMAUS nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 04-06-2009, 10:33 PM