Amazona Tribu, zbulohen njerezit e kuq


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Amazona Tribu, zbulohen njerezit e kuq

  Receta Gatimi

  Nje nder tibute e panjohura te Amerikes Jugore, akoma e izoluar me boten e jashtme. Eshte fotografuar ne nje zone te eger te pyllit te Amazones, ne kufi te Brazilit me Perun. Imazhet e marra tregojne nje grup me rreth 15 vetash, me te lyer me nje pigment te kuq dhe te armatosur me harqe qe shikojne lart te terrorizuar. Ne nje nga fotot tregohet qarte qe disa nga banoret mundohen te qellojne helikopterin me harqet e tyre. Qeverria braziljane ka thene se ka derguar misioner te njofin dhe verifikojne ekzistencen e tribus dhe te mbroje territorin e tyre.

  Nga (Reuters) ReniX per Lirenti.com

 2. #2
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Amazona Tribu, zbulohen njerezit e kuq

  Ky eshte me te vertete nje lajm interesant.
  E degjova dhe ne lajme.
  Sa njerez dhe fise ka ne kete bote qe nuk jane zbuluar akoma.

  Bravo atyre qe i zbuluan.

  Flm reni per materialin

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Zbulohen detajet e Android 3.0?
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-10-2010, 06:59 PM
 2. Zbulohen ēmimet pėr HTC HD7 dhe HTC Trophy?
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-10-2010, 08:34 PM
 3. Zbulohen edhe nė internet...
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-11-2009, 08:12 PM
 4. Zbulohen genet e infarktit
  Nga Kliton nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-04-2009, 09:28 AM
 5. Tribu Murzi
  Nga ReniX nė forum Kultura Kombėtare & Botėrore
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 29-07-2008, 01:11 AM