BMW-ja e re M5 - e fuqishme, e lehtė dhe agresive


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  i/e rregjistruar 10% Maska e burim_zh
  Anėtarėsimi
  Mar 2008
  Postime
  22
  Reputacioni
  0

  BMW-ja e re M5 - e fuqishme, e lehtė dhe agresive

  Receta Gatimi

  Viti i ardhshėm do tė duhej tė ishte jashtėzakonisht i rėndėsishėm pėr dy konkurrentėt e fuqishėm gjermanė. Mercedes-Benz qysh nė Panairin e Automjeteve tė Gjenevės do tė duhej tė paraqiste gjeneratėn e re E-Class, derisa pėrgjigjja e BMW-sė, sa i pėrket serisė sė saj 5, do t’i paraqitet publikut nė Panairin e Automjeteve nė Frankfurt, shkruajnė mediat e huaja.
  Vėmendjen mė tė madhe megjithatė e tėrheqė gjenerata e re e limuzinės sportive – M5. Sipas informatave tė fundit, M5 i ri do tė duhej tė mbajė motorin ekzistues, por me 500 ccm dhe i pajisur me njė ēift tė turbo-mbushėsve.

  I pėrforcuar kėshtu, V10 do tė duhej tė zhvillojė nė mes tė 560 dhe 580 KF, e sigurisht edhe mė shumė, dhe pa ndonjė problem tė shtyhet me konkurrentin mė tė fuqishėm nė klasėn e tij – Audi RS6 me 560 KF. Pėr transmetim do tė duhej tė jetė pėrgjegjės sistemi i BMW-sė me marsh tė automatizuar dhe lidhje tė dyfishtė – M-DCT.

  Edhe performansat e automjetit do tė duhej tė avancohen edhe mė shumė, duke marrė parasysh qė bavarezėt, siē spekulohet, do tė pėrdorin materiale tė lehta, pėrfshirė aluminin nė shumė pjesė tė tij.

  me falni po fotot nuk po di e qysh me i qit

 2. #2
  i/e rregjistruar 10% Maska e Rovi
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  Shqiperi
  Postime
  45
  Reputacioni
  0

  Re: BMW-ja e re M5 - e fuqishme, e lehtė dhe agresive

  Burim, mos na i hiq trurin se skemi as leke ta blejme

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Makina BMW me lekure - Gina

  http://youtube.com/watch?v=YC5Lu6TVOLo

  Ja ēfare BMW ka ne plan

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Postimet nė Facebook mė tė fuqishme se “cicėrimat” nė Twitter?
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 19-02-2011, 05:54 PM
 2. Forbes: Michelle Obama, gruaja mė e fuqishme
  Nga ardona nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-10-2010, 10:08 PM
 3. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 16-02-2010, 06:53 PM
 4. Toyota versioni iQ3, e vogel dhe e fuqishme!
  Nga ReniX nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 23-06-2009, 12:15 PM
 5. Reēipetat, arma e fuqishme e joshjes
  Nga ReniX nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-08-2007, 08:29 PM