Aksident nuklear ne Slloveni.


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Aksident nuklear ne Slloveni.

  Receta Gatimi

  Kėshilli Evropian ka deklaruar se ka marrė njė sinjal pėr njė aksident nė centralin nuklear nė Krsko, duke shpjeguar qė tashmė ėshtė aktivizuarprocedura e sigurisė pėr fikjen e impiantit. Mesazhi alarmues, shpjegon komunikata ka ardhur rreth orės 17.38 dhe deri tani fuqia e reaktorit ėshtė pakėsuar deri nė 22 pėrqind.

  Sipas asaj qė referon Kėshilli Evropian ėshtė verifikuar njė humbje e likuidit nga sistemi principal i ftohjes se centralit nuklear nė Krsko, nė Slloveni. Aksidenti ėshtė sinjalizuar nė Bruksel pėrmes sistemit tė alarmit nuklear tė shpejte Ecurie, me anė tė tė cilit ekzekutivi i BE-sė ka njoftuar me sukses tė gjitha shtetet anėtare. Megjithatė njė zėdhėnės i BE-sė ka dhėnė informacione tė mėtejshme se procedurat e ndjekura nga Sllovenia kanė qenė korrekte dhe nuk ka pasur arrastisje pėr shkak tė aksidentit radioaktiv. Megjithatė deri tani impianti ėshtė mbyllur pėr disa orė.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: Aksident nuklear ne Slloveni.

  Edhe pse disa burime qeverritare thone se nuk ka pas radioaktivitet por vetem rrjedhje uje pa dem. Kurse nje studio thenkson se radioaktiviteti eshte me i madhe se ai i i Chernobyl.

  Imagjinoni sa mundesi kane te tilla rreziqe nqs ne Shqiperi ngrihet nje i tille!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Aksident, humbin jetėn 3 fėmijė
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 27-12-2010, 07:08 PM
 2. Kukės, aksident rrugor, dy tė vdekur
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-12-2009, 05:40 PM
 3. Aksident nė Gjirokastėr, regjistrohen dy viktima
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-10-2009, 05:42 PM
 4. Aksident ne Velipoje, tre te vdekur
  Nga Erlindi nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 31-07-2009, 05:53 PM
 5. Ronaldo pėson aksident
  Nga Negativ nė forum Kampionate Evropian
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 08-01-2009, 07:55 PM