[align=justify:3i9vck0z]Pa ngurrim mund tė thuhet se kėngėtarja Rovena Stefa ėshtė sot njė nga mė tė paguarat nė koncertet qė ajo zhvillon. Madje njė nga tė referuarat sidomos tė shqiptarėve qė jetojnė nė diasporė. Kemi mėsuar se ajo nuk pranon asnjė ofertė pėr tė kėnduar nėse ēmimi qė i ofrojnė ėshtė mė pak se 4 milion lekė. Njė shumė kjo vėrtetė e konsiderueshme, duke pasur parasysh se pretendimet e mjaft kėngėtarėve nuk shkojnė mė shumė se 1-2 milion lekė tė vjetra. Por strategjia e Rovenės ka funksionuar, gjė qė e tregon dhe numri i koncerteve tė saj. Kėto ditė kėngėtarja ėshtė ftuar mes shumė kėngėtarėve me emėr nė evenimentin e madh tė muzikės “Polifest”, qė zhvillohet nė Kosovė, ndėrkohė qė njė fundjavės sė kaluar ajo ishte nė njė tjetėr koncert nė Shkup (Maqedoni). Siē kemi mėsuar ajo qysh tani e ka zėnė axhendėn e koncerteve pėr kėtė sezon veror, ku shumica janė jashtė Shqipėrisė.[/align:3i9vck0z]
[align=right:3i9vck0z]Revista Bluetooth[/align:3i9vck0z]