Pashaporte per kuaj dhe gomere kerkon Bashkimi Evropian


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
 1. #1
  ♥♥♥Princess♥♥♥ 20% Maska e PinkPrincess
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  out of space
  Postime
  282
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12

  Pashaporte per kuaj dhe gomere kerkon Bashkimi Evropian

  Receta Gatimi

  Pashaporte duhet te kene qe nga 1 Korriku i 2009 te gjithe kuajt dhe gomeret brenda Bashkimit Evropian, sipas references se rregullit te Jurise Evropiane, ne baze te se ciles keto kafshe pervec pashaportes do te kene dhe Ēip nen lekure.


  Ky rregull ndihmon dhe krijon sistem te mire identifikimi, gjithashtu ndihmon ne luftimin e semundjeve te kafsheve.

  Siē parashikon rregulli, ēdo kafshe do te kete nje numer te veēante, i cili do te vihet gjate lindjes dhe do te ruhet ne nje arkiv, dhe do te mbillet nje Ēip brenda lekures se tij.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: Pashaporte per kuaj dhe gomere kerkon Bashkimi Evropian

  Hahaha interesant
  flm

 3. #3
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Pashaporte per kuaj dhe gomere kerkon Bashkimi Evropian

  E degjova edhe une kete ne lajme.
  Te pakten keshtu nuk do konsumojne me mishin e tyre. E shte nje mase e mire qe kane marre edhe per mbrojtjen e kafsheve, se kush e merr vesh sa here kemi ngrene mish gomari

  Dalengadale, pas kafsheve do vihet ky microcipi edhe tek njerezit.
  Po vjen fundi i botes

 4. #4

  Re: Pashaporte per kuaj dhe gomere kerkon Bashkimi Evropian

  shqiptaret nuk ja bejne vetes pashaportat e jo tja bejne gomarit

 5. #5
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  14

  Re: Pashaporte per kuaj dhe gomere kerkon Bashkimi Evropian

  Oni, Shqiperia akoma nuk ka hyre ne Europe, nuk ka asnje rrezik te bejne tattoo edhe kuajve dhe gomereve......

 6. #6

  Re: Pashaporte per kuaj dhe gomere kerkon Bashkimi Evropian

  skena shance me hi naj her ne bashkimin evropian

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Bashkimi Evropian ua ndal zėrin playerėve
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-10-2009, 08:01 AM
 2. Fiat 500 me 265 kuaj fuqi
  Nga aurel nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 24-09-2009, 09:23 AM
 3. bashkimi familjar per emigrantet ne Itali
  Nga kuklla nė forum Diaspora Shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-08-2008, 10:30 AM
 4. Bashkimi familjar per emigrantet ne token greke
  Nga kuklla nė forum Diaspora Shqiptare
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 07-08-2008, 07:45 AM
 5. Kuaj te ndertuar me copa druri
  Nga EMAUS nė forum Galeria Fotografike
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 04-07-2008, 09:25 PM