Ēfarė tip mashkulli ėshtė pėr mua?!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 10 prej 10
 1. #1
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Ēfarė tip mashkulli ėshtė pėr mua?!

  Receta Gatimi

  Pėr tė zbuluar se ēfarė kėrkon te njė mashkull, plotėsoni testin e mėposhtėm

  1. Ndodh qė tė takoni nė rrugė njė djalosh bukurosh, i cili i ngjan shumė yllit tė kinemasė qė ju adhuroni.

  a) Ngacmoheni menjėherė nga pamja e tij e jashtme.
  b) Mendoni se ėshtė shumė tėrheqės, pasi ka njė karakteristikė tepėr tė veēantė.
  c) Mendoni se nuk do t'ju hedhė kurrė ndonjė vėshtrim dhe se i ndėrron gratė sikurse pantallonat qė mban veshur.

  2. Nė karakterin e njė mashkulli vlerėsoni...

  a) Mashkulloritetin
  b) Ndjeshmėrinė
  c) Sensin e humorit.

  3. Ju pėlqejnė bisedat gjatė aktit seksual?

  a) Po, veēse duhet tė jenė fjalė tė ngrohta dashurie.
  b) Jo edhe aq shumė.
  c) Po, dhe veēanėrisht kur qeshim sė bashku.

  4. Jeni takuar me dikė rreth dy orė e gjysėm mė parė dhe, paksa me shaka dhe paksa seriozisht, ju deklaron se ju dėshiron shumė...

  a) Kjo gjė ju ngacmon sė tepėrmi dhe i pėrgjigjeni me tė njėjtėn monedhė.
  b) E shmangni me lezet dhe mendoni se ėshtė i padurueshėm.
  c) Argėtoheni me tė dhe e lini qė tė presė.

  5. Ju pėlqen kur mashkulli...

  a) Ju shikon drejt e nė sy, kur ju shpreh dashurinė e tij.
  b) Ju pėrqafon me dashuri e ngrohtėsi.
  c) Ju shtrėngon me padurim.

  6. Cili ėshtė kujtimi mė i mirė nga jeta juaj erotike e deritanishme?

  a) Njė lidhje e shkurtėr qė kishit, e cila ishte tepėr e fuqishme pėrsa i pėrket intensitetit seksual.
  b) Njė lidhje e gjatė nė kohė me njė njeri mė tė madh se ju, tė cilin e shikonit jo si partner erotik por, si mbrojtės.
  c) Dashuritė nė shkollė, pa interes dhe tė pastra, njė festė pa fund.

  7. Kur takoni njė mashkull ai duhet tė jetė:

  a) Qė nė fillim shumė i ngrohtė
  b) Tė ketė fantazi
  c) Tė duket se ka personalitet.

  8. Me qėllim qė tė komunikoni me tė preferoni...

  a) Qė te lėrė disa mesazhe erotike nė pasqyrė.
  b) T'ju dėrgojė mesazhe nė celular.
  c) T'ju telefonojė disa herė brenda ditės nė punė.

  9. Nė krevat sė bashku me tė ndjeheni...

  a)Si njė "alter ego" etij.
  b) Si njė tigėr qė kėrkon ta "shqyejė"
  c) Si njė princeshė qė pret momente pėrrallore.

  10. Nė dashuri preferoni...

  a) Pėrkėdhelje pafund.
  b) Pozicione tė reja.
  c) Lojra.

  11. Nė sferėn e ndjenjave...

  a) Jeni e qėndrueshme.
  b) Jeni delirante
  c) Jeni konfuze.

  12. Njė grua qė tė pėrjetojė lulėzimin seksual duhet...

  a) Tė gjeje njė specialist seksi.
  b) Tė flasė hapur pėr fantazitė e saj.c) Ta dashurojė pa masė partnerin e saj.

  13. Ēfarė do tė veēonit tek njė mashkull?

  a) Mirėsjelljen
  b) Mėnyrėn e tė shprehurit.
  c) Mėnyrėn se si prek.

  14. Kryeni marrėdhėnie seksuale me partnerin tuaj dhe ai kėrkon qė ta pėrsėritni pėr herė tė dytė, megjithėse ka kaluar pak kohė nga akti i parė. Fatkeqėsisht kjo pėrpjekje e tij dėshton.

  a) E kapėrceni kėtė moment tė vėshtirė me humor dhe gjakftohtėsi.
  b) E konsideroni si njė ngjarje tė rėndėsishme dhe mendoheni seriozisht.
  c) Nuk qeshni me kėtė fakt por e pėrballoni me seriozitet.

  15. Kur takoni njė mashkull tėrheqės, mendoni se...

  a) Eshtė zot nė seks,
  b) Eshtė njeri shumė serioz,nuk ju shkon
  c) Do tė jetė baba i mirė.

  Vlerėsimi

  Pyetje 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
  Pikėt A 0 0 2 0 0 0 0 0 1 2
  Pikėt B 1 2 0 2 2 2 1 1 2 0
  Pikėt C 2 1 1 1 1 1 2 2 0 1


  Pyetje 11 12 13 14 15
  Pikėt A 0 0 2 1 0
  Pikėt B 2 1 1 0 1
  Pikėt C 1 2 0 2 2


  Pėrgjigjet


  Nga 0-10 pikė

  Kėrkoni njė mashkull "makinė" seksi

  Nuk i jepeni askujt me lehtėsi, tė paktėn nėse keni pėrshtypjen mė tė vogėl se ai person nuk do t'ju kėnaqė seksualisht. Atėherė, mirė do tė ishte qė tė mos afroheshit dhe tė provokonit meshkuj tė tillė, pasi gjė tjetėr pėrveē lėndimit nuk do tė arrini. Gjithashtu, gėzoni edhe njė aftėsi tė veēantė (disa e quajnė shqisė e gjashtė) qė t'i kuptoni menjėherė meshkujt nėse disponojnė aftėsi seksualetė nivelit tuaj dhe nėse do tė kombinojnė me ju. Nė pėrgjithėsi keni njė jetė erotike aktive, ndoshta sepse kėrkoni meshkuj "prodhues" dhe me energji seksuale.


  Nga 11-30 pikė

  Ju kėrkoni njė partner spontan dhe argėtues

  Partneri ideal duhet tė ndajė se bashku me ju peripecitė mė tė ēmendura dhe momentet plot tė qeshura. Dashuroheni pafund pas meshkujve qė dinė tė krijojnė njė klimė tė veēantė mirėkuptimi dhe komunikimi. I dėshironi 100% sidomos nė rastet kur lėkundeni nė tė njėjtėn shkallė humori dhe serioziteti. Dialogimi i qetė, i ndjeshėm dhe me humori ju bėnė pėr vete dhe njė njeri tė tillė nuk do tė donit qė ta humbisnit pėr asnjė ēast. Karakteristika e tij zbavitėse ju bėn tė ndjeheni akoma mė tepėr e lirshme nė krevat dhe tė realizoni fantazi nga mė ekstremet.  "Cdodite"
  Imazhet e Bashkangjitur Imazhet e Bashkangjitur

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Ēfarė tip mashkulli ėshtė pėr mua?!

  17 pike une , edhe se dy te fundit skishin piket

 3. #3
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16

  Re: Ēfarė tip mashkulli ėshtė pėr mua?!

  mua me dolen 10 pike pa ato dyjat te fundit .......

 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  13

  Re: Ēfarė tip mashkulli ėshtė pėr mua?!

  14 pike

 5. #5

  Re: Ēfarė tip mashkulli ėshtė pėr mua?!

  15pike

 6. #6
  i/e rregjistruar 10% Maska e xhushi
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Postime
  47
  Reputacioni
  0

  Re: Ēfarė tip mashkulli ėshtė pėr mua?!

  9 pike

 7. #7
  i/e rregjistruar 20% Maska e klasial
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Postime
  120
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  19 pik mua..........

 8. #8
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Po kur atyre pyetjeve nuk mund t'u kthesh pergjigje, se nuk i ke provuar, si i behet????
  Po e provoj njehere vetem me ato qe kam provuar...

  Meqenese iu pergjigja vetem 9 pyetjeve, spo e jap rezultatin, por po them qe me doli nga 11- 30 pike.

 9. #9
  i/e rregjistruar 20% Maska e klasial
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Postime
  120
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  po as un nuk jam pergjigjur disave pasi nuk i kam provuar por me doli maximal rezultati

 10. #10
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Ai mashkull qe kam...i qete,i thjesht...kenaqet me gjerat e vogla,lumturohet kur une jam mire....pavarsisht se ne shumicen e rasteve nuk jam ...por gjithsesi....e adhuroj eshte mashulli perfekt...cilado femer do ta adhuronte pa dyshim....eshte puntor...i embel,i bukur........por edhe me i shemtuari te ishte per mua eshte shpirti i tij i bukur....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Fitness: Cfare eshte dhe per cfare sherben?!
  Nga labja nė forum Fitness dhe Wellness
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 29-08-2014, 03:34 PM
 2. Ēfarė ėshtė kompjuteri dhe ēfarė bėn ai?
  Nga MAJDI nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-11-2009, 02:08 PM
 3. Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 21-06-2009, 06:16 PM
 4. Ēfarė ėshtė dhe pėr ēfarė shėrben BitTorrent
  Nga ReniX nė forum Software - Programe pėr Kompjuter
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-03-2008, 03:38 AM
 5. Ēfarė ėshtė dhe pėr ēfarė shėrben eMule?
  Nga ReniX nė forum Software - Programe pėr Kompjuter
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-03-2008, 03:32 AM