Shkrim i vjeter e i rralle shqip i vitit 1635


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Shkrim i vjeter e i rralle shqip i vitit 1635

  Receta Gatimi

  Shkrim i vjeter e i rralle shqip i vitit 1635

  Si ka qene gjuha shqipe ketu e 400 vite para (nga autori i vjeter i shkrimeve shqip Frank Bardhi)


  http://www.mdevaan.nl/research/Blanchus.pdf

  Ne dokumentin pdf do te gjeni edhe nje minifjalor latino-epiriot dhe per ata qe dine dhe pak italisht do jete e lehte fare per ta kuptur.

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Shkrim i vjeter e i rralle shqip i vitit 1635

  e kam lexuar dhe une kete fjalorin, bile me beri shume pershtypje se si materjal ish shume i vjeter dmth, faqet ishin te nxirra.

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: Shkrim i vjeter e i rralle shqip i vitit 1635

  Mua mu duk si frengjisht!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Shkrim ne desktop - Windows is not genuine
  Nga alfa1993 nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 20
  Postimi i Fundit: 20-12-2015, 06:17 PM
 2. Rekord i ri pėr shkrim tė SMS
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-08-2010, 12:09 PM
 3. Fjalori me i goditur shqip- shqip :lol:
  Nga EMAUS nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 25-01-2010, 09:18 PM
 4. Karaktere per Shkrim - Art
  Nga EMAUS nė forum Software - Programe pėr Kompjuter
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-12-2009, 06:19 PM
 5. Ne ankand, diamanti me i rralle blu
  Nga Kliton nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 14-05-2009, 10:14 PM