Probleme me Kompjuterin??!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 15 nga 25 FillimiFillimi ... 51011121314151617181920 ... I funditI fundit
Rezultatet nga 281 deri tek 300 prej 493
 1. #281
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11

  Receta Gatimi

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  3r1k0, portat USB qe jeni duke provuar jane porta te versionit USB 1.0, ndersa portat qe kerkon kamera, aparati fotografik eshte versioni USB 2.0
  Renix ishin ne pune ne keto porta por nuk e di se cpesuan
  Megjithate vendosa te bej disa ndryshime ne PC......dua qe te vendos nje hard disk tjeter se ai qe kam eshte shume i vjeter dhe ka pak vend si memorie
  A do kem ndonje problem ne formatim ?
  Sepse kam provuar njehere te nderroj hard diskun por nuk munda te beja formatimin.....bera ndryshimet e duhura ne bios por sapo shtypja nje buton ne tastiere per te filluar formatimin nuk fillonte.

 2. #282
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Nese do te heqesh HD aktual dhe te vesh me te madh, sigurohu qe ai qe vendos i ka KEMBEZAT ne Auto ose Master!

  Nese do te vesh 2 HD, sigurohu qe kembezat e njerit te jene MASTER, dhe tjetri SLAVE!

 3. #283
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Nese do te heqesh HD aktual dhe te vesh me te madh, sigurohu qe ai qe vendos i ka KEMBEZAT ne Auto ose Master!

  Nese do te vesh 2 HD, sigurohu qe kembezat e njerit te jene MASTER, dhe tjetri SLAVE!
  Renix mbase do te qeshesh me mua po te te them se nuk e di ceshte master e slave.......nuk me ka rene rasti te nderroj ndonjehere HD
  Tani sapo bera nje prove hyra ne bios bera ndryshimet dhe ristartova pc ne momentin qe shtyp butonin per te filluar formatimin(press any key to....) pas 2-3 sec fiket.

 4. #284
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Shiko, HD-ja ka nje kembes te vogel qe quhet Jumper!

  si ne foto ketu:  Sigurohu qe ajo eshte ne MASTER! Si dhe nqs ke hyre ne bios, si PRIMARI HD duhet te jete emri i markes qe ke tek HD (Samsung, Hitachi apo tjt)

 5. #285
  i/e rregjistruar 10% Maska e Godfather
  Anėtarėsimi
  Apr 2011
  Vendndodhja
  Hell
  Postime
  12
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Cfare lloji eshte HDD-u i ri? Mos eshte SATA?

 6. #286
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Godfather Lexo postimin
  Cfare lloji eshte HDD-u i ri? Mos eshte SATA?
  Cuna faleminderit per preokupimin ........problemi ishte tek procesori
  Pasi e pastrova nga pluhurat cdo gje shkoi normal.

 7. #287
  i/e rregjistruar 10% Maska e fati54
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  43
  Reputacioni
  0

  Pershendetje

  Nuk e di ne eshte vendi i duhur apo jo po doja te pyesja ekspertet per nje problem me pc,kam dy HD,njeri ndare ne dy pjese dhe tjetri ne nje te tere,para disa ditesh me ndodhi qe te gjithe folderat e HD pa ndarje u zhduken ose dolen HIDE,ne fakt i perdor keto foldera dhe pse shfaqen te zbehte,po nuk arrij ti hedh ne cd apo dvd materialet,do te ju lutesha te me ndihmonit nese do te ishte e mundur,qe te ktheheshin ne normale keto foldera qe jane ne HIDE,faleminderit per mirekuptimin...

 8. #288
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Vepro njher si ne foto 9. #289
  i/e rregjistruar 10% Maska e fati54
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  43
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Vepro njher si ne foto


  Shume faleminderit MAJDI per pergjigjen,ne fakt deri ketu kam arritur dhe me hapen folderat,por jane te zbehte dhe kur dua ti hedh ne cd apo dvd kerkon folderin kryesor dhe jo me nen ndarje,gjithsesi shume faleminderit dhe njehere...do te doja te ishin normale si foldera dhe jo te zbehte,nuk e di se sa jam i qarte....

 10. #290
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Ok bej ate proceduren siper qe te tregova dhe kur te dali follderi i tejdukshem (i zbehte ) Kliko me mausin me anen e dhjathte Propertise

  Dhe sigurohu qe shenja tek Hidden te jet hequr


 11. #291
  i/e rregjistruar 10% Maska e fati54
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  43
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Ok bej ate proceduren siper qe te tregova dhe kur te dali follderi i tejdukshem (i zbehte ) Kliko me mausin me anen e dhjathte Propertise

  Dhe sigurohu qe shenja tek Hidden te jet hequr

  Shume faleminderit MAJDI,u krye me sukses.....duhesh kjo dora e fundit...ne se mundesh,mund te me thuash pse ka ndodh ky fenomen???

 12. #292
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Ndoshta i ke Aplikuar padashje Tek Hidden

 13. #293
  i/e rregjistruar 10% Maska e fati54
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  43
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Ndoshta i ke Aplikuar padashje Tek Hidden
  Faleminderit per pergjigjen,pa u bere i besdisshem,ne se ky fenomen ndodh ne flash(USB)c rruge duhet ndjekur qe te rishihen materialet qe ndodhen ne te.....

 14. #294
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  E njejta procedur vetem se futesh tek fleshi edhe vazhdon me ato procedurat qe te thash un lart , sepse neper USb kjo gje ndodh shum shpesh

 15. #295
  i/e rregjistruar 10% Maska e fati54
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  43
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  E njejta procedur vetem se futesh tek fleshi edhe vazhdon me ato procedurat qe te thash un lart , sepse neper USb kjo gje ndodh shum shpesh
  Ne fakt e kam provuar me kete procedure dhe nuk me ka dhen rezultat edhe pse USB eshte me materiale,nuk eshte bosh....po gjithsesi shume faleminderit per angazhimin....

 16. #296
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Zakonisht mua me ndodh shpesh kjo tek Usb dhe me ate Procedur i bej me ate proceduaren e par qe te thash ,

 17. #297
  i/e rregjistruar 10% Maska e fati54
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  43
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Zakonisht mua me ndodh shpesh kjo tek Usb dhe me ate Procedur i bej me ate proceduaren e par qe te thash ,
  Zakonisht kur me ndodhin HIDE ne USB une perdor zbulimin me ane te WINRAR,duke klikuar me te djathten ne fushen e USB dhe shkoj te new e krijoj nje folder te ri me winrar....dhe gjithcka HIDe shfaqet brenda ketij folderi...

 18. #298
  i/e rregjistruar 20% Maska e jomina
  Anėtarėsimi
  Jul 2008
  Postime
  181
  Reputacioni
  12
  Si fillim ju uroj tė gjithėve njė ditė tė mbarė.Problemi qė ka ka tė bėjė me instalimin e Office 2010. Instalimi mėkryhet nė rregull duke mė pranuar ēelsat qė nė fillim.Pas instalimit i bėj edhe ristart PC e ku hap p.sh WORD-in mė kėrkon aktivizimin ose nga interneti ose me tel.I kam bėrė edhe me aktivizuesa po pėrseri mė del e njejta tabelė.Nė se mundet ndokush me mė ndihmuar tė zgjidh kėtė problem. Ju faleminderot./

 19. #299
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  pershendetje. ju e dini shum mire qe problem pe kompiuterin mund te dalin nga momenti ne moment. dhe un per kete jam i detyruar te kerkoj ndihmen tuja. tani per tani kam dy problem qe nuk po i zgjidh dot. i pari eshte. qe kur flas ne msn apo ne skype. degjoj zerin tim mbrapsh. dhe kjo ndodh vetem kur perdor kufjet sepse kur flas me mikrofonin qe eshte i integruar ne laptop flas ne rregull. ky problem me ka lindur qe kur i bera nje dite update draiverave te kopmpiuterit me driver guines. problemi i dyte eshte se ditet e fundit dicka me ka ngrire ne pamjen e desktopit dhe kam frike se mos me eshte demtuar ekrani nga qe nuk kam perdorur tema mbrojtese per ekranin. kjo eshte nje foto per te kuptuar me mire se ku qendron problemi. faleminderit
  Imazhet e Bashkangjitur Imazhet e Bashkangjitur

 20. #300
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Hiqe ate pamjen e MAC,dhe do te normalizohet,kurse per problemin e zerit mendoj se fain mund ta kene kufjet.Pranoj fajin qe vednosa per shkarkim ket per te ndryshuar pamjet e desktopit,pasi kete ndryshime japin probleme per Windowsin.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Problem me kompjuterin
  Nga anonymus nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 28-07-2013, 10:25 PM
 2. Si te mbrojme kompjuterin nga Hakerat?
  Nga Nerti nė forum Tutoriale me Video
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 05-04-2012, 09:26 PM
 3. Problem me kompjuterin
  Nga Elti Vlore nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 28-08-2011, 04:18 PM
 4. Fik kompjuterin me nje SMS
  Nga MAJDI nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 13-03-2011, 06:40 PM
 5. Spiune ne kompjuterin tend
  Nga labja nė forum Siguria Informatike
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-12-2010, 03:54 PM

Etiketat pėr kėtė Temė