Probleme me Kompjuterin??!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 22 nga 25 FillimiFillimi ... 12171819202122232425 I funditI fundit
Rezultatet nga 421 deri tek 440 prej 493
 1. #421
  i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  869
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9

  Receta Gatimi

  Nese ka leje pėr ekzekutim edhe mund ta ndreqe .Nga ana tjeter sbesoj se e kanė fajn programet e palicensuara.Une pėrdor idm me krak ,lojrat me krak ,programet me crak etj.Problemi eshte tek ajo qe shkarkojme.Jane cripterat ata qe fshehin viruset nga scaneri i antiviruseve ,prandaj duhet te dime nese eshte i besueshem ai burim pėr shkarkim.

 2. #422
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga alfa1993 Lexo postimin
  Nese ka leje pėr ekzekutim edhe mund ta ndreqe .Nga ana tjeter sbesoj se e kanė fajn programet e palicensuara.Une pėrdor idm me krak ,lojrat me krak ,programet me crak etj.Problemi eshte tek ajo qe shkarkojme.Jane cripterat ata qe fshehin viruset nga scaneri i antiviruseve ,prandaj duhet te dime nese eshte i besueshem ai burim pėr shkarkim.
  une per vete nuk kisha qellim perballje te tilla .qellimi ishte qe une personalisht ne qofte do ti jipja nji program dikujt ,psh alfa1993 ketu ne lirenti mundesisht me qellim te mire do i referoja programe ne pm .shumica e crack ne net kane qellime dashakeqe .
  ndonjihere eshte e nevojshme fshirja e fileve ne pc programscid_8D450A0829374E79A06E6B5B2BA360DDBrendanPC.png shifruesit e deshifruesit jane disa gjera qe nuk ja vlen ti diskutojme ne ket teme ,..per shembull cfar te mire ka idm +crack dhe cfar shkarkon ti me te ,ose me sakte per sa kohe e krakun e ketij programi.
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga aliu; 28-07-2012 mė 12:23 AM.

 3. #423
  i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  869
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  E kisha fjalėn se kraku eshte i nevojshem .Ai nuk eshte i kėshillueshem nė programe sigurie si AV .Mėnyra mė e mire pėr tė bėrė krak nje programi eshte host file.Nuk mund ta mohoj se krakat nuk janė viruse.Shumica e tyre ashtu sic e ke thėnė ti janė.Mėnyra mė e paster pėr krakim ėshtė ndalimi i konektimit te programit me serverin pėr verifikim seriali.Ndersa kur vjen puna te lojerat nuk ke cte besh vec te marresh krakun e gatshem .

 4. #424
  i/e rregjistruar Maska e Aldianna Hasani
  Anėtarėsimi
  Jul 2012
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  5
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  pershendetjee jam ana
  e kam nji problem me pc qysh osht duke punu m bahet ekrani i zi dhe gjithqka qe kam m bllokohett, qfar mund te bej n lidhje me kete ju lutem me ndihmonii
  faleminderit per mirekuptim ju pershendes....

 5. #425
  i/e rregjistruar 20% Maska e woop
  Anėtarėsimi
  May 2012
  Vendndodhja
  InyourPC!
  Postime
  118
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Ke provuar te formatizosh pc-n ?

 6. #426
  i/e rregjistruar Maska e Aldianna Hasani
  Anėtarėsimi
  Jul 2012
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  5
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  po ska kohe shum t shkurt qe e kom formatizu ama diqkaa me shockwave problem m dukett qashtu diqkaa po nejse flm per pergjigjje

  - - - Updated - - -

  po ska kohe shum t shkurt qe e kom formatizu ama diqkaa me shockwave problem m dukett qashtu diqkaa po nejse flm per pergjigjje

 7. #427
  i/e rregjistruar 20% Maska e woop
  Anėtarėsimi
  May 2012
  Vendndodhja
  InyourPC!
  Postime
  118
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Shiko se keto bllokime te pc shumicen e rasteve ndodhin pershkak te pluhurit ne pc mbrenda prandaj te rekomandoj t'ja besh pc nje passtrim nga pluhuri pastaj shikoo a te shfaqet ky problem.Nese perseri ju shfaqett atehere problemi mund te qendroi te pjeset e brendshme te pc.

 8. #428
  i/e rregjistruar Maska e Aldianna Hasani
  Anėtarėsimi
  Jul 2012
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  5
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  aha faleminderitt pra shumee prej juvee ju pershendes

 9. #429
  i/e rregjistruar Maska e ilaz 01
  Anėtarėsimi
  Sep 2012
  Postime
  1
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Pasi ta ndez loptopin me thot 1720-Smart Hard Drive detects imminent failure ( Failing attr: 05 )
  Please back up the contents of the hard drive and run HDD Self Test in F10 Setup

  - - - Updated - - -

  Pasi ta ndez loptopin me thot 1720-Smart Hard Drive detects imminent failure ( Failing attr: 05 )
  Please back up the contents of the hard drive and run HDD Self Test in F10 Setup

 10. #430
  i/e rregjistruar 35% Maska e aliu
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Vendndodhja
  fier shqiperi
  Postime
  639
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ilaz 01 Lexo postimin
  pasi ta ndez loptopin me thot 1720-smart hard drive detects imminent failure ( failing attr: 05 )
  please back up the contents of the hard drive and run hdd self test in f10 setup

  - - - updated - - -

  pasi ta ndez loptopin me thot 1720-smart hard drive detects imminent failure ( failing attr: 05 )
  please back up the contents of the hard drive and run hdd self test in f10 setup
  hard disku yt ka ikur , por provoje taheqesh hard diskun tend dhe ta formatosh diku ne nji hard driver te jashtem se mbase ka shpetuar.

 11. #431
  i/e rregjistruar 20% Maska e Momoja
  Anėtarėsimi
  Dec 2010
  Vendndodhja
  Vlore (mos do gje dhe lagjen ? ... pfff )
  Postime
  108
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Pershendetje.... Pardje ne mbremje duke ndenjur ne kompjuter thash ti beja restart dhe te futesha nga Linux Ubuntu 12.10 LTS, hyra ne llogari si admin normal dhe pasaj kalova si built-in admin me sudo -s , un kam nje prob me memorjen, heren e fundit qe e cova te rregullohej ishte 335 GB dhe kur u kthye kishte vetem 125 GB qe figuronin si ekzistuese, Memorja fizike nk u ndryshua dmth qe 210 GB t tj ekzistonin por nk figuronin ne windows. Pas instalimit te Ubuntu mund te aksesoja kete volum qe nk e njihte windows, dje hyra ne ../../media/ dhe fshiva disa file qe nuk i doja me, por gabimisht fshiva BOOTMGR dhe filet ndimese te loadimit te sistemit te operimit sepse mendova se kishin mbet ne ate volum nga formatimi i vjeter. Tani nuk mund te hap as windows dhe as linux, mundem vetem te hyj ne BIOS, a ka mundesi ta rregulloj kte pa formatim? nuk dua te humbas gje nga costumizations dhe settings aktuale te Windows 7, po mendoja te startoja nje version te Ubuntu me Live CD por problemi qendron se cilat file duet te rikthej qe sistemi te ngarkoet? ku ti gjej kto dosje? Ju lutem me ndihmoni.

 12. #432
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  @Momoja

  provo te besh recover me diskun e windows-it

  Kodi:
  http://askubuntu.com/questions/136348/can-not-boot-into-windows-7-after-installing-ubuntu-12-04
  https://help.ubuntu.com/community/RecoveringUbuntuAfterInstallingWindows
  https://help.ubuntu.com/community/Boot-Repair
  ps. besoj se memorja eshte disku?? (harddisk)

 13. #433
  i/e rregjistruar 20% Maska e Momoja
  Anėtarėsimi
  Dec 2010
  Vendndodhja
  Vlore (mos do gje dhe lagjen ? ... pfff )
  Postime
  108
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  http://www.megaupload.com/hgkis23

  - - - Updated - - -

  @TraHaNa po ky esht prob se nuk ia kam ber un formatimin dhe nuk e di nese nje disk tj do ti bente recovery ktij instalimi

 14. #434
  i/e rregjistruar 10% Maska e diarf
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Postime
  24
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  e kam ni problem pom ushton pc kty dikund te harddsiki edhe kjo po e ngadalson punen ne kompjuter, qka um kishi preferu me ba

 15. #435
  i/e rregjistruar Maska e Ardit Alma
  Anėtarėsimi
  Nov 2012
  Postime
  1
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Me kan fshir fotot gabimisht si ti fjej ato

  - - - Updated - - -

  Me jan fshir fotot gabimisht si duhet me i gjet

 16. #436
  i/e rregjistruar 20% Maska e enibjondja
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  154
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Pershendetje kam nje problem me pc ju lutem shume te me ndihmoni. Instalova paketen office 2007 por me del kjo tabela me poshte. pavaresisht se i plotesova kutite me zero me thote qe nuk eshte i vlefshem dhe nuk mund te punoj dot ne kete pakete as me copy, paste etj. ju lutem me ndihmoni96414946.png

  - - - Updated - - -

  alma ka programe plot si p.sh. eshte nje "recuva" shkarkoje dhe ai te ndihmon per ti rikthyer filet apo fotot e fshira

  - - - Updated - - -

  me thote product key nuk eshte valid nderkohe qe nr serial ajo e mori dhe u instalua ne pc

 17. #437
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  @enibjondja

  te doli ky problem se nuk veprove sic te shkruaja tek hapat

  kryesorja internet OFF
  pastaj bej veprimet

 18. #438
  i/e rregjistruar 35% Maska e albanianboy
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Vendndodhja
  Nė mendjen tėnde!
  Postime
  776
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9

  Thumbs up

  Pershendetje! Eni Bjondja. do ju rekomandoja te shkarkonit EZ-Activator per ta aktivizuar paken "Microsoft Office"
  Linku per tu shkarkuar eshte ky:
  Kodi:
  http://www.mediafire.com/?v1wi766dngtloao
  ose
  Kodi:
  http://www6.zippyshare.com/v/35481921/file.html
  merr njeren ke te duash ti dhe mbasi e shkarkon beje extract, bej disable antivirusin dhe firewall me pas beje open as administrator dhe zgjidh microsoft office 2007 per ta aktivizuar me pas kliko "EZ-Activator" dhe mbasi te kryhet processi bej nje restart pc. shpresoj te te kem ndihmuar uhh se harrova te shtoja nese nuk te hapet programi per te aktivizuar office ju duhet te shkarkoni dhe te instaloni si fillim NetFramework 3.5 ne kete link:
  Kodi:
  http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=25150
  ^____^
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga ReniX; 10-11-2012 mė 10:25 AM. Arsyeja: code

 19. #439
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  mirmbrema .. kam nevoj per ndihmen e dikujt.. kur vendos ndonje paisje ne usben e laptopit me nxjerr kete mesazhin qe do shihni ne foto.. si mund te veproj.. per ta regulluar kete problem.. ? faleminderit..

  2012-11-19_1327.png

 20. #440
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  ke klikuar mbi ate mesazhin ? Cfare thot nese po ?

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Problem me kompjuterin
  Nga anonymus nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 28-07-2013, 10:25 PM
 2. Si te mbrojme kompjuterin nga Hakerat?
  Nga Nerti nė forum Tutoriale me Video
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 05-04-2012, 09:26 PM
 3. Problem me kompjuterin
  Nga Elti Vlore nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 28-08-2011, 04:18 PM
 4. Fik kompjuterin me nje SMS
  Nga MAJDI nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 13-03-2011, 06:40 PM
 5. Spiune ne kompjuterin tend
  Nga labja nė forum Siguria Informatike
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-12-2010, 03:54 PM

Etiketat pėr kėtė Temė