Probleme me Kompjuterin??!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 23 nga 25 FillimiFillimi ... 131819202122232425 I funditI fundit
Rezultatet nga 441 deri tek 460 prej 493
 1. #441
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11

  Receta Gatimi

  mirmbrema... cfar problemsh skakton ky driver qe mungon. ? dhe si mund ta rregulloj.. problemi si ne foto
  2012-11-20_0921.png

  - - - Updated - - -

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga paolo maldini Lexo postimin
  mirmbrema... cfar problemsh skakton ky driver qe mungon. ? dhe si mund ta rregulloj.. problemi si ne foto
  2012-11-20_0921.png

  spo gjej dot zgjidhje... ...

 2. #442
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Besoj se e ke Laptop

 3. #443
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  po laptop... sony vaio windows 7 modeli eshte vgn-ns31m.. nuk po e gjej dot kete lloj driveri. kam shkarku gjith ato programe per systemin per skanime edhe shkarkim draiverash por se regulloj dot..

 4. #444
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga paolo maldini Lexo postimin
  po laptop... sony vaio windows 7 modeli eshte vgn-ns31m.. nuk po e gjej dot kete lloj driveri. kam shkarku gjith ato programe per systemin per skanime edhe shkarkim draiverash por se regulloj dot..
  perdor kete program qe ti gjesh emrin, pastaj eshte me e lehte per te gjetur driver
  Kodi:
  http://www.softpedia.com/get/System/System-Info/Unknown-Device-Identifier.shtml
  http://www.pcidatabase.com/

 5. #445
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  faleminderit. e shkarkova edhe kete programin qe me sugjerove ti. edhe me identifikoj keto probleme. tani se di se nga ti gjej keto. te sony suport modeli laptopit tim thot nuk egziston.. me cenden fare...

  2012-11-23_0610.png

 6. #446
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  ok, tani dime per cfare te kerkojme

  provo kete ne site qe ben auto scan
  Kodi:
  http://www.intel.com/p/en_US/support/detect
  po pate probleme shkarko kete
  Kodi:
  http://downloadcenter.intel.com/Detail_Desc.aspx?DwnldID=20775

 7. #447
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  i shkarkova dhe i instalova ato paketat qe mora nga keto linqet qe ke ven ti. i instalova por problemi eshte i njete asgje nuk ka ndryshuar.. faleminderit per ndihem edhe per kohen qe po me kushton..

 8. #448
  i/e rregjistruar Maska e edoria
  Anėtarėsimi
  Dec 2011
  Postime
  7
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  pershendetje!Ju lutem me tregoni cfare ndikimi ka instalimi i MC Afee Security scan plus .faleminderit!

 9. #449
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga edoria Lexo postimin
  pershendetje!Ju lutem me tregoni cfare ndikimi ka instalimi i MC Afee Security scan plus .faleminderit!
  se kuptova pyetjen

  do te thuash cfare eshte si program?

  - - - Updated - - -

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga paolo maldini Lexo postimin
  i shkarkova dhe i instalova ato paketat qe mora nga keto linqet qe ke ven ti. i instalova por problemi eshte i njete asgje nuk ka ndryshuar.. faleminderit per ndihem edhe per kohen qe po me kushton..
  1 nga keto do bej
  shiko cfare os ke dhe provo ato me te rejat
  Kodi:
  http://www.station-drivers.com/page/intel%20graphics.htm

 10. #450
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  i shakrkova i instalova edhe keta edhe problemi vazhdon.... ndoshta do me duhet te bejj nje format me mire... flm per mundimin..

 11. #451
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga paolo maldini Lexo postimin
  i shakrkova i instalova edhe keta edhe problemi vazhdon.... ndoshta do me duhet te bejj nje format me mire... flm per mundimin..
  nuk kuptoj pse ste punojne keto

  driverat jane per chip-in e kartes tende

  po dhe format te besh pa driverat e sakte te njejten gje do keshe?
  apo ke recover official?

 12. #452
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  nuk e di as un pse nuk punojn... me cmendi.. kam nje jave qe merem me kete ... nuk kam len program pa shkarkuar.. per driverat edhe perseri asgj.. me e keqa eshte qe te sony suprt me thon qe nuk egziston modeli i laptopit tim..

 13. #453
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga paolo maldini Lexo postimin
  me e keqa eshte qe te sony suprt me thon qe nuk egziston modeli i laptopit tim..
  pse sa i vjeter eshte laptopi ???

 14. #454
  i/e rregjistruar 35% Maska e paolo maldini
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  now albania
  Postime
  913
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  vgn-ns31m ne 2008 e kam ble un sa kishte dal kur e bleva

 15. #455
  i/e rregjistruar Maska e puli
  Anėtarėsimi
  Dec 2012
  Postime
  1
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  prsh

  me vodhen add e fb ju lutem me ndihmoni ta marr ate add.se nuk e mbaj mend pasw e msn qe kisha hapur ate fb..plzzzz

 16. #456
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga puli Lexo postimin
  me vodhen add e fb ju lutem me ndihmoni ta marr ate add.se nuk e mbaj mend pasw e msn qe kisha hapur ate fb..plzzzz
  po nr. tel e ke regjistruar ne fb ?

  Nese s`mban mend fjalekalimin e e-postes, zor eshte ta kthesh ate fb...

 17. #457
  i/e rregjistruar Maska e xeniii1
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Postime
  1
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Pershendetje juve ktu une kam nje probelm me internet a ben mundsisht mem tregu une kur e qeli webfaqe .tk spo mi qel po ma qet sikur mos me pas interenet ama veq webfaqet psh qka jon .tk pres pergjigjejen

 18. #458
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Perpiqu ta shpjegosh pak me mir problemin

 19. #459
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga xeniii1 Lexo postimin
  Pershendetje juve ktu une kam nje probelm me internet a ben mundsisht mem tregu une kur e qeli webfaqe .tk spo mi qel po ma qet sikur mos me pas interenet ama veq webfaqet psh qka jon .tk pres pergjigjejen
  Ndoshta ke banip, provoje me proxyweb nese te hapet

 20. #460
  i/e rregjistruar 20% Maska e anonymus
  Anėtarėsimi
  Dec 2012
  Postime
  184
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  7
  pershendetje: dhe mua me ka ndodhur i njenjti problem si ky ketu siper , dhe kam bere kete veprime ,
  ripristine base por asnje efekt,(1)
  2 ripristine komplete , por me shkatoje nje problem akoma me te madhe ,
  vazhdoje te bente RIAVIA ne mynyre te pa varur ,
  dhe ne skermen blu me thoshte manifragture in hard disk ,
  me pas i kam bere RESTART REPAR qe thoshte
  diagnosis and repar ,
  startup REPAR diagonsis and REPAR log,
  last successful boot time : 1/7/2013 12:51:20 pm(gmt),
  number of REPAR attempts:1,

  SESSION DETALIS
  ssystem disk =\bevice\ harddisko
  windows directory=e:\windows
  auto run=o
  mbasi i bera keto veprime , por dua tju them se ne anglishte nuk jam praktikuar shum
  dhe kam bere keto veprime ,
  jam munduar qe ti gjeje difekte te disk C dhe tek disku D por nuk kam gjetu asgje
  me pas jam futur te kartele file ,
  ketu kam gjetu kete problem , qe thoshte ,
  NOME EVENTO PROBLEMA
  blu screen
  version so:
  bccode 50
  bcp1 FFFFF900AEDOO
  BCP2 OOOOOOOOOOOOOOO1
  BCP3 FFFFF96000A2374
  BCP4 OOOOOOOOOOOOOOOO
  OS VERSION 6_1-760 1
  SERVICE PACK 1_O
  PRODUKT 768_1

  FILE CHE CONTRIBUISCONO ALLA DESCRIZIONE DEL PROBLEMA ,
  c:\ winddows\ miniduimp\071513-29078-1.dmp
  c: user\izet APP data \local\temp\wer-49 483- o sys data.xml

  djemte e informatikes
  jane te lutur te japin kontrubutin e tyre

  - - - Updated - - -

  temen qe kam hapur ka te beje me temen qe ka hapur pablita

  - - - Updated - - -

  sa per informacion problemin qe kisha me hapjen e faqeve te internet explorer ne munyre automatike dhe faqet publicitare ,
  e zgjidha me WINDOWS DEFENDER dhe me zbuloi kete virus/
  arduare! win32/gsav medio / kete virus e cancelova , por problemi ne vazhdim vvazhdone te qendroje sic e kam presantuar me siper,

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Problem me kompjuterin
  Nga anonymus nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 28-07-2013, 10:25 PM
 2. Si te mbrojme kompjuterin nga Hakerat?
  Nga Nerti nė forum Tutoriale me Video
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 05-04-2012, 09:26 PM
 3. Problem me kompjuterin
  Nga Elti Vlore nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 28-08-2011, 04:18 PM
 4. Fik kompjuterin me nje SMS
  Nga MAJDI nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 13-03-2011, 06:40 PM
 5. Spiune ne kompjuterin tend
  Nga labja nė forum Siguria Informatike
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-12-2010, 03:54 PM

Etiketat pėr kėtė Temė