Probleme me Kompjuterin??!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 24 nga 25 FillimiFillimi ... 1419202122232425 I funditI fundit
Rezultatet nga 461 deri tek 480 prej 493
 1. #461
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Receta Gatimi

  Ne Safe Mode futesh dot? Bej nje skanim me antivirus!

 2. #462
  i/e rregjistruar 10% Maska e FrancVogli
  Anėtarėsimi
  May 2013
  Postime
  16
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Renix kam nje pyetje dua te formatoj windows 7 ultimate.Do blej nje cd w7 ultimate 32 edhe dua te formatoj.
  Kam 1 pyetje per ta formatuar duhet te klikoj install edhe me pas format se kam pare video youtube qe bejn keshtu.
  Kisha deshir te me coje 1 video qe tregon saktesisht si behet kjo pune.Mbas formatimit a do me shfaqet kjo gje.

  Shpresoj te me ndihmosh sepse e kam per here te pare.

 3. #463
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Eshte shume e thjeshte se ētregohet ne Youtube!

  Vendos DVD ne lexues dhe ri-nis kompjuterin, me pas ndiq udhezimet, praktikisht, jepi >Next, >Next,>Next,>Next, OK, Restart

 4. #464
  i/e rregjistruar 10% Maska e FrancVogli
  Anėtarėsimi
  May 2013
  Postime
  16
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Eshte shume e thjeshte se ētregohet ne Youtube!

  Vendos DVD ne lexues dhe ri-nis kompjuterin, me pas ndiq udhezimet, praktikisht, jepi >Next, >Next,>Next,>Next, OK, Restart
  Flm por kam nje pyetje dua te formatoj pc ktu nese me dalin local disk c edhe d duhet me kliku format?

  Un se kam internet explor pc mbasi ta formatoj a do me shfaqet qe te futem internet edhe shkarkoj programe.

 5. #465
  i/e rregjistruar 20% Maska e jomina
  Anėtarėsimi
  Jul 2008
  Postime
  181
  Reputacioni
  12
  Si mund tė ndaj nė paricione hard diskun i cili ka vetėm njė particion dhe PC ėshtė e formatuar.Ju faleminderit.

 6. #466
  i/e rregjistruar 10% Maska e fati54
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  43
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga jomina Lexo postimin
  Si mund tė ndaj nė paricione hard diskun i cili ka vetėm njė particion dhe PC ėshtė e formatuar.Ju faleminderit.
  Per te bere ndarjen ne particione te hdd duhet te perdoresh
  nje program mr sa di eshte free ne net qe quhet eameus,
  shkatkoje,instaloje dhe pastaj hape nga ikona e vepro...klm

 7. #467
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  kliko tek Drive Option te krijosh partition's

  por me 20gb qe e ke ti hardiskun s'eshte e nevojshme partition
  thjesht next dhe do instalohet windows-i  me 20gb hd me mire te instalosh win xp


 8. #468
  i/e rregjistruar 20% Maska e jomina
  Anėtarėsimi
  Jul 2008
  Postime
  181
  Reputacioni
  12
  fati 51 tė falenderoj pėr sam mė informove por prog. eameus ishte pėr tė rekuperuar tė dhėnat e humbura.Pėr informacion hard disku im ka kapacitet 1TB.

 9. #469
  i/e rregjistruar 10% Maska e fati54
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  43
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga jomina Lexo postimin
  fati 51 tė falenderoj pėr sam mė informove por prog. eameus ishte pėr tė rekuperuar tė dhėnat e humbura.Pėr informacion hard disku im ka kapacitet 1TB.
  Me fal jomina per emrin e programit...ne fakt quhet EASEUS,e kam perdor per ndarje te HDD,mund te besh me shume se dy ndarje,pasi te instalosh programin ne PC,hape dhe do te klikosh te create qe te mund te besh rindarje te HDD,ka pak veshtiresi..se eshte per here te pare,pastaj duhet ti besh restart PC,proces qe zgjat pak e mos u bej merak,se gjithcka shkon ne regull,uroj qe ta realizosh me sukses...sdi si ta nis se ta jap une kete program...klm...

 10. #470
  i/e rregjistruar 20% Maska e jomina
  Anėtarėsimi
  Jul 2008
  Postime
  181
  Reputacioni
  12
  Prog e shkarkova e do punoj pėr ndarjen.Ju falenderoj pėr ndihmėn.

 11. #471
  i/e rregjistruar Maska e sara sarita
  Anėtarėsimi
  Jun 2014
  Postime
  1
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  pershendetje,kam kompjuterin tim i cili nuk me hapet faqja direkt ne desktop,por me dalin ato shkrimet e zakonshme te bardha ne fushe te zeze,ku te nder to mund te zgjedhesh start windows normally dhe poshte saj thuhet prisi 30 sec qe kompjueri juaj te vazhdoje vete te ndizet,.pasi e le 30 sec pa e prekur shfaqet ikona e windowsit dhe te jep pershtypjen sikur vertet do te ndizet normalisht ,por ne fakt kjo gje fillon nga fillimi dhe perseritet. keshtu me ndodhi mua sot,rreth 2 ore dhe pastaj e fika pa komande sepse vazhdonte vazhdimisht, ju lutem me thoni cte bej, pasi tani kam edhe frike ta ndez prape. theksoj se edhe nje kompjuter me eshte bllokuar keshtu,faleminderit

  - - - Updated - - -

  pershendetje,kam kompjuterin tim i cili nuk me hapet faqja direkt ne desktop,por me dalin ato shkrimet e zakonshme te bardha ne fushe te zeze,ku te nder to mund te zgjedhesh start windows normally dhe poshte saj thuhet prisi 30 sec qe kompjueri juaj te vazhdoje vete te ndizet,.pasi e le 30 sec pa e prekur shfaqet ikona e windowsit dhe te jep pershtypjen sikur vertet do te ndizet normalisht ,por ne fakt kjo gje fillon nga fillimi dhe perseritet. keshtu me ndodhi mua sot,rreth 2 ore dhe pastaj e fika pa komande sepse vazhdonte vazhdimisht, ju lutem me thoni cte bej, pasi tani kam edhe frike ta ndez prape. theksoj se edhe nje kompjuter me eshte bllokuar keshtu,faleminderit

 12. #472
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Sara, te keshilloj ta dergosh ne nje qender asistence, ose ndonje miku tuaj te besuar qe kupton nga kompjuterat.

  Pak veshtire ta sistemoni vete!

  Suksese.

 13. #473
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16
  jam dakort me renix,, ma do mendja se pc-ja juaj ka nevoj per nje reflow

 14. #474
  i/e rregjistruar 20% Maska e jomina
  Anėtarėsimi
  Jul 2008
  Postime
  181
  Reputacioni
  12
  Para disa ditėsh pata njė problem me PC dhe e ēova njė njė pikė servisi pėr PC.Pasi riparimin vura re se particionet e hard disk-ut ishin shtua(nga 2 u bėnė30duke zvogėluar hapsirėn e duke e bėrė 40Gb hapsirėn e sistemit Nė particionin e dytė (80 Gb) kishin lanė sistemin e maparshėm qė kishte probleme e duhej riparuar particionin e tretė (atyku nuk preket pas formatimit) nuk e kishin prekė.Me qenė se paricioni dytė nuk ėshtė i nevojshėm(duhej heqė nga ato) dėshiroj qė ta kthej PC me dy particione duke bashkuar particionin 1 me ate 2(duke pastruar atė 20)qė tė pėrfitoj hapsirė duke mos bėrė riformatim.Nė se ka mundėsi ndonjė tė mė ndihmojė pėr kėtė problem duke mė sygjeruar edhe ndonjė prog pėr kėtė (nė se egziston).Faleminderit

 15. #475
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  start/run
  jep commanden
  Kodi:
  %windir%\system32\compmgmt.msc /s
  do hapet Computer Managment
  aty shko tek ana e majte & kliko tek Disk Managment
  ne te djathte do dalin hardisket & partitions qe ke
  selekto ate qe nuk do & bej Delete Volume
  pastaj selekto ate qe do te smadhosh (c & kliko tek Extend Volume

  video:
  Kodi:
  http://www.solidfiles.com/d/0fda92b360/2014-10-09_10-07-13.mp4

  programe:
  Kodi:
  http://macrorit.com/partition-magic-manager/free-edition.html
  http://www.partition-tool.com/personal.htm
  http://www.minitool.com/partition-manager.html
  http://www.paragon-software.com/home/hdm-personal/
  http://www.acronis.com/en-eu/personal/disk-manager/
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga TraHaNa; 09-10-2014 mė 08:40 AM.

 16. #476
  i/e rregjistruar 20% Maska e jomina
  Anėtarėsimi
  Jul 2008
  Postime
  181
  Reputacioni
  12
  Ju falenderoj pėr ndihmėn.

 17. #477
  i/e rregjistruar 20% Maska e jomina
  Anėtarėsimi
  Jul 2008
  Postime
  181
  Reputacioni
  12
  Kam problem me ndezjen e PC.Duhet tė shtyp disa herė butonin POWER sepse PC nuk starton,herė hapet deri tek tema e pastaj mbyllet e pas disa herėsh del tabela qė PC duhet tė hapet me Reparose me hapje normale.Kam shkuar nė dy pika sevisi po nėtė dy rastet kanė bėrė vetė FORMATIM e justifikohen se tek ne nuk ndodh ky fenome?????.Nė se mundet ndonjė tė japė ndihmė pėr zgjidhjen e problemit.Ju faleminderit.

 18. #478
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  @jomina

  mbase buttoni nuk funksionon ashtu sic duhet, nuk bejne kontakt mire lidhjet ne kuti

  qe te hapet me recover do te thote se dicka jo normale ndodhi gjate procestit te punes ose e ke/eshte fikur me force
  dhe kjo krijon cregullime


  kjo te ndodhi menjehere dhe pasi e more te formatuar nga servisi???

  jep disa hollesira se si filloji problemi

 19. #479
  i/e rregjistruar 20% Maska e jomina
  Anėtarėsimi
  Jul 2008
  Postime
  181
  Reputacioni
  12
  Problemi ka filluar para se ta dėrgoja tek pikat e servisit dhe i ja kam ba prezent kėtyre po pėr arsyet qė i dinė vetėm ato nuk kanė kryer asnjė veprim.Problemi filloi njė mėngjes(pasi nė darkė e mbylla normalisht).Ka nja dy ditė qė pas disa tentativave kėrkon vetėm tė haket normalisht.Edhe njė herė ju falenderoj pėr interesin dhe ndihmėn.(Mendoj qė formatimi nuk ka qenė i nevojshėm se si para formatimit edhe pas tij kur hapet punon shumė mirė PC)

 20. #480
  i/e rregjistruar 35% Maska e alfa1993
  Anėtarėsimi
  Feb 2011
  Vendndodhja
  Shkoder
  Postime
  869
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Mendoj se duhet te nderosh furnizuesin e energjise power supply

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Problem me kompjuterin
  Nga anonymus nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 28-07-2013, 10:25 PM
 2. Si te mbrojme kompjuterin nga Hakerat?
  Nga Nerti nė forum Tutoriale me Video
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 05-04-2012, 09:26 PM
 3. Problem me kompjuterin
  Nga Elti Vlore nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 28-08-2011, 04:18 PM
 4. Fik kompjuterin me nje SMS
  Nga MAJDI nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 13-03-2011, 06:40 PM
 5. Spiune ne kompjuterin tend
  Nga labja nė forum Siguria Informatike
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-12-2010, 03:54 PM

Etiketat pėr kėtė Temė