Receta Gatimi

Poezi nga Dritero Agolli


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 2 nga 2 FillimiFillimi 12
Rezultatet nga 21 deri tek 23 prej 23
 1. #21
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  U zumė tė dy aq shumė pėr punėn.
  Dhe s'flasim , s'vemė e s'vijmė.
  Eh budalla!
  Edhe dhėmbėt zihen me gjuhėn.
  Zihen dhe bashkė rrinė.  Kujdes me fjalen

  Kujdes me fjalen zonjes me cante,
  kudes me fjalen dhe ti zoteri
  pushteti i fjales eshte i vecante
  gatuan male dhe kakerdhi

  Me fjalen rrjedhin perrenj me mjalte
  pikojne cezma me helm te zi
  Kujdes me fjalen ,zonjez me cante
  kujdes me fjalen edhe ti zoteri

  Kur fjala nxirret nga buzet jashte
  si dallendyshja s'vjen ne shtepi .
  Kujdes me fjalen , zonjez me cante,
  kujdes me fjalen edhe ti zoteri.

 2. #22
  i/e rregjistruar Maska e Adrian Xhyra
  Anėtarėsimi
  Dec 2016
  Postime
  1
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  poezia me titull 'Malli i Shqiperise, i mbishkruajtur me autor Dritero Agolli, nuk eshte veper e autorit ne fjale. Autori i vertete eshte Ismail Kadare.

 3. #23
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Adrian Xhyra Lexo postimin
  poezia me titull 'Malli i Shqiperise, i mbishkruajtur me autor Dritero Agolli, nuk eshte veper e autorit ne fjale. Autori i vertete eshte Ismail Kadare.
  Cila eshte ajo? Mund ta postosh?

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 2 nga 2 FillimiFillimi 12

Tema tė ngjashme

 1. "Pleshti" Dritero Agolli
  Nga EMAUS nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 25-01-2017, 12:21 PM
 2. Poezi nga Dritėro Agolli
  Nga ardona nė forum Shkrimtarė Shqiptarė
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 13-11-2014, 05:19 PM
 3. Dritero Agolli - Pocari -
  Nga ardona nė forum Shkrimtarė Shqiptarė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-09-2010, 11:34 PM
 4. ELANKO POEZI - Poezi nga Elda Kokoneshi
  Nga EMAUS nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 04-06-2009, 10:33 PM
 5. DRITERO AGOLLI
  Nga kuklla nė forum Shkrimtarė Shqiptarė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 26-12-2007, 03:07 PM