Receta Gatimi

A vdes dashuria, apo ekziston edhe dashuria e perjetshme?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 20
 1. #1
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  17

  A vdes dashuria, apo ekziston edhe dashuria e perjetshme?

  Te shkruaj ty, qe ta lexosh edhe pse nuk njeh asnjerin prej nesh.
  = Megjithate patjeter duhet te kesh dicka te perbashket, me ne te dy. Me siguri do kesh dashuruar ndonjehere.
  Me siguri te ka rrahur zemra, me nje tjeter zemer ne te njejten kohe. Eshte shume e veshtire te gjesh te njejtin ritem, me zemren e dikujt tjeter, pasi ne bote ekzistojne miliona zemra.
  Nese perputhen ritmet e dy zemrave, atehere kjo quhet dashuri. Keshtu jane perputhur ritmet e dy zemrave tona.
  in ne te njejten kohe, edhe pse jane larg,
  qeshin ne te njejten kohe, edhe kur nuk arrijne te shohin njehkohesisht, qajne ne te njejten kohe, edhe pse lotet nuk arrijne tja prekin njeri-tjetrit.
  Me siguri do te kete ndodhur edhe ty, te mos flesh ndonje nate.Je ngritur dhe ke pare oren qe nuk degjon te levize.
  Dhe mendja te ka shkuar vetem tek i njejti person, emrin e te cilit e sjell neper mend gjate gjithe dites, por edhe atehere kur mendon se gjithcka ka fjetur.
  Ti nuk e di ende cfare eshte endrra??
  Atehere ta themi ne.
  Te duhesh ashtu sic duhemi ne te dy.
  Te puthesh ashtu sic, dime te puthemi vetem ne te dy.
  Te dish te ndjesh, vetem ashtu sic dime te ndjejme ne te dy.
  Ne jemi dashuria me e bukur e kesaj bote.
  Thone qe dashurite vdesin. Por dashuria jone eshte krejt ndryshe.
  = Sa here qe ka pasur lekundje, cuditerisht ajo eshte bere edhe me e forte
  Sa here qe kemi kujtuar, se dicka nuk shkon me nesh, kemi kuptuar
  = se pa njeri-tjetrin nuk bejme dot.
  Dashuria eshte nje enderr valle??
  Jo, qenka nje perralle.
  Sa bukur ta perjetosh ate.
  Ne jemi dy zemra, qe jemi shnderruar ne nje.
  Megjithate, perpara nesh kemi nje prove te veshtire.
  Nje ndarje te detyruar, qe do ta vere ne prove dashurine tone.
  Mendoni se dashurise sone do ti vije fundi??

  A vdes dashuria, apo ekziston dhe dashuria e perjetshme.


  Kjo pyetje me erdhi ne email, dhe une po ua drejtoj te gjithve, cila eshte pergjigjia juaj?

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  35

  Re: A vdes dashuria, apo ekziston edhe dashuria e perjetshme?

  e lezetshme, Mendoj se "dashuria" nuk vdes, por shenderrohet

 3. #3
  i/e rregjistruar Maska e devilgirl
  Anėtarėsimi
  Jul 2008
  Postime
  7
  Reputacioni
  0

  Re: A vdes dashuria, apo ekziston edhe dashuria e perjetshme?

  besoj ose me mire shpresoj qe ekziston dashuria e perjetshme ajo qe te le pa gjume pa buk ajo qe ne parajse te dergon

 4. #4
  i/e rregjistruar 20% Maska e monellina
  Anėtarėsimi
  Jul 2008
  Vendndodhja
  ...ne imagjinaten tende...
  Postime
  102
  Reputacioni
  0

  Re: A vdes dashuria, apo ekziston edhe dashuria e perjetshme?

  zemra...organi simbol i dashurise , sepse eshte i vetmi organ i trupit tone qe reagon ndaj emocioneve qe perjetojme. rrahjet normale per nje person te rritur eshte 60/70 ne min,por...ajo fillon rreh shpejt kur personi qe dashurojm na afrohet, ndonjehere arrin edhe ne 100 pa e kuptuar dhe...nuk jemi me ne qe komandojme,eshte ajo!
  ajo rreh edhe kur i/e dashuri/a iken larg...ajo vazhdon e rreh edhe kur dhimbja,zhgenjimi na pllakos shpirtin dhe...eshte perseri ajo qe komandon, jo ne! edhe kur brenda jemi te vdekur e fundit qe dorzohet eshte zemra,e cila na komandon gjer ne frymemarrjen tone te fundit.......

 5. #5
  i/e rregjistruar 10% Maska e xhushi
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Postime
  47
  Reputacioni
  0

  Re: A vdes dashuria, apo ekziston edhe dashuria e perjetshme?

  mendoj se dashuria e perjetshme ekziston.

 6. #6
  i/e rregjistruar 20% Maska e klasial
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Postime
  120
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  mendoj dhe shpresoj se egsiston **el amor enterno**

 7. #7
  i/e rregjistruar 10% Maska e Tesa
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Postime
  11
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Per mendimin tim dashuria nuk vdes egziston dashuria e perjetshme.

 8. #8
  i/e rregjistruar 20% Maska e Ruthi
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  206
  Reputacioni
  15
  dashuria nuk mund te vdes pasi nuk ka lindur nonjehere..ajo thjeshte ka qene aty,pret qe ne ta gjejme apo ta lejojme te na gjej ajo ne.

  Duke qene se ajo nuk ka lindur dhe nuk mund te vdes do te thote qe eshte e perjetshme.

 9. #9
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  e lezetshme, Mendoj se "dashuria" nuk vdes, por shenderrohet

  Edhe une mendoj se shnderrohet por besoj se ekziston dhe dashuria e perjeteshme

 10. #10
  i/e rregjistruar 10% Maska e paola
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Postime
  26
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  dashuria e perjetshme ekziston,une e besoj,

 11. #11
  i/e rregjistruar 10% Maska e abibe
  Anėtarėsimi
  Nov 2009
  Postime
  11
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Dashuria e perjetshme egziston,por shum rall

 12. #12
  i/e rregjistruar 20% Maska e catemidleton
  Anėtarėsimi
  Mar 2013
  Vendndodhja
  where I want to be
  Postime
  456
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  dashuria e perjetshme ekziston....por do jete gjithmone ajo qe do te bej te vuash sepse nuk mund ta kesh prane.... dashuria nuk vdes,ajo shnderrohet ne respekt dhe perkujdesje....

 13. #13
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Nuk ka dashuri te perjtshme...sepse asgje nuk eshte e perjetshme...si edhe vete egzistenca e njeriut qe nuk eshte....por egzistojne dashuri te medha...dhe shume te medha do thoja...qe vijne vetem njehere ne jete....sepse degjoj shume qe thone...se njeriu dashuron shume here....

  nuk eshte e vertet,vetem njehere dashuron njeriu!....sepse vetem njehere mund te marresh frym...dhe te flasesh per dashurine...si magjine me te madhe te ndjere ndonjehere!...ku shpirti fluturon...dhe truri mpihet.....

 14. #14
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  ka lind perpara nesh dhe vdes pas nesh .....

 15. #15
  i/e rregjistruar 20% Maska e catemidleton
  Anėtarėsimi
  Mar 2013
  Vendndodhja
  where I want to be
  Postime
  456
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
  Nuk ka dashuri te perjtshme...sepse asgje nuk eshte e perjetshme...si edhe vete egzistenca e njeriut qe nuk eshte....por egzistojne dashuri te medha...dhe shume te medha do thoja...qe vijne vetem njehere ne jete....sepse degjoj shume qe thone...se njeriu dashuron shume here....

  nuk eshte e vertet,vetem njehere dashuron njeriu!....sepse vetem njehere mund te marresh frym...dhe te flasesh per dashurine...si magjine me te madhe te ndjere ndonjehere!...ku shpirti fluturon...dhe truri mpihet.....
  po shume e vertete....jam shume dakort me ty....njeriu dashuron vetem njehere ne jete....dhe gjithmone e humb dashurine e vertete...ajo mbetet e perjetshme vetem ne mendimet dhe dhimbjen tende....

 16. #16
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  jeton menoj...

 17. #17
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Dashuria nuk vdes...vetem rritet brenda njeriut....mund te kete ulje-ngritje...por nuk besoj se keto luhatje mund te ndikojne ne dashuri...ose ne ndjenjat e njeriut....dashuria nese vjen ne jete....nuk ka vdekje...zvarritesh...bie...vrihesh....dhe prap triunfon...behet e madhe sa vete jeta!....

 18. #18
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  dashuria eshte si lulja ,nese nuk kujdesesh per te, qellon qe ta humbasesh ,ajo cka mbetet:: nje kujtim i bukur...

 19. #19
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  17
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga vaaldr1n Lexo postimin
  jeton menoj...
  jeton vella jeton, e kam pa une eshte martuar ka bere dhe 2 kalamaq

 20. #20
  i/e rregjistruar 20% Maska e catemidleton
  Anėtarėsimi
  Mar 2013
  Vendndodhja
  where I want to be
  Postime
  456
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  jeton vella jeton, e kam pa une eshte martuar ka bere dhe 2 kalamaq
  hahahahaha...mire e ke.ke thene fjale me vend

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Dashuria!
  Nga Altin111 nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 08-05-2012, 09:24 AM
 2. Dashuria ime...TI..
  Nga erinda nė forum Krijimtaria juaj
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 21-02-2012, 01:11 PM
 3. Dashuria ekziston kudo!
  Nga smocking2 nė forum Galeria Fotografike
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 06-08-2010, 09:46 AM
 4. Kur dashuria na ben keq
  Nga Kliton nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 12-05-2009, 11:12 PM
 5. :dashuria: Seksi, edhe te mbuluar (intervista)
  Nga ReniX nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 28-01-2007, 05:43 PM