Messenger per Linux


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Messenger per Linux

  Receta Gatimi

  Nqs jeni nje fan i Linux, dhe perdorni programe mesazheri, si ne windows yahoo messenger, apo windows live messenger a.k.a msn, gmail etc. per Linux kemi Pidgin shume te perdorur dhe aMSN i ngjashem me msn ne windows.

  Mos te harrojme dhe KMess teper i ngjashem me MSN.

  Foto nga aMSN


  instalimet jane teper te thjeshta. Shkoni tek Add applications dhe aty zgjidhni programin e deshiruar. Pasi te beni Apply changes do te jeni te afte te perdorni programin qe zgjodhet.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: Messenger per Linux

  Kush deshiron tjeter eshte dhe Monkey Messenger.

  https://launchpad.net/monkey-messenger


+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Per messenger
  Nga bekaudi nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 15-02-2011, 11:23 PM
 2. Nuk hyj dot ne Messenger?
  Nga eugjeni nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 22-06-2009, 12:26 AM
 3. Bot per MSN messenger
  Nga ReniX nė forum Software - Programe pėr Kompjuter
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 24-05-2009, 04:26 PM
 4. Someone has deleted you from MSN Messenger!?
  Nga ReniX nė forum Siguria Informatike
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 08-05-2009, 10:59 PM
 5. Si tė instaloj MSN Messenger?
  Nga belti nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 03-02-2009, 10:35 PM