Rap kėngėtari kosovarė, Rebel a.K.a UniKKatil, e ka shitur kėngėn e tij “Kile Kile”, tek produksioni Dini me ēmim prej 2200 euro.
Kėtė lajm e ka njoftuar njė burim , i cili ka thėnė se kjo ėshtė kėnga me e shtrenjtė qė njė produksion kosovarė e ka ble si “single track”, nė Kosovė.

Sipas burimit edhe produksioni “Dini” ėshtė ndarė shumė i kėnaqur mė shitjen e kėngės nė treg, e cila ėshtė shitur mė shumė sesa ai kishte planifikuar dhe se ajo i ka rezistuar shumė mirė piratėrisė nė vend.

UniKKatil edhe nė kėngėn “Kile Kile” lėshon kritika pėr rivalėt e tij nė rap.