Kuzhinieri i famshėm sugjeron njė bimė helmuese pėr sallatė


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
 1. #1
  i/e rregjistruar 20% Maska e Coca-Cola
  Anėtarėsimi
  Jul 2008
  Postime
  123
  Reputacioni
  12

  Kuzhinieri i famshėm sugjeron njė bimė helmuese pėr sallatė

  Receta Gatimi

  Njė kuzhinier britanik pėr persona tė famshėm thotė se i vjen keq qė gabimisht e ka rekomanduar njė bimė vdekjeprurėse si pjesė tė njė sallate tė shijshme.
  Anthony Worrall Thompson thotė se ka menduar se po pėrdorte rrėnjėt e njė bime, tė familjes sė spinaqit, ndėrsa fletėt e sė cilės janė tė ushqyeshme. Ai madje i kishte thėnė revistės britanike “Healthy and Organic Living”, tė muajit korrik, se kjo lloj bime mund tė pėrdoret nė sallata.

  Bima (henbane), emri i sė cilės nė pėrkthim tekstual nėnkupton “vrasėse e gjelave”, ėshtė toksike dhe mund tė shkaktojė halucinacione, marramendje dhe ēorientim nėse konsumohet. Dozat e mėdha tė saj madje mund tė shkaktojnė vdekjen e njerėzve.

  Revista ka lėshuar njė shkresė tė hėnėn nė faqen e saj zyrtare tė internetit. Worrall Thompson u ka thėnė gazetarėve se i vjen keq qė i ka ngatėrruar bimėt, dhe veprimin e tij e quajti “tė turpshėm".

 2. #2
  i/e rregjistruar 10% Maska e asder
  Anėtarėsimi
  Aug 2008
  Postime
  29
  Reputacioni
  0

  Re: Kuzhinieri i famshėm sugjeron njė bimė helmuese pėr sallatė

  regullata e forumit
  Mund tė postoni njė artikull tė caktuar dhe tė bėni komentin tuaj mbi ēėshtjen nė fjalė. Lini vėnd pėr anėtarėt e tjerė tė shprehin mendimin e tyre pėr ēėshtjen nė fjalė. Ne fund te artikullit duhet te shtoni autorin dhe burimin nqs kjo nuk ėshtė shkrimi juaj.
  po mua me diket qe ju keni ahrrar ta tregoni sourcin,

  www.telegrafi.com eshte

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e Coca-Cola
  Anėtarėsimi
  Jul 2008
  Postime
  123
  Reputacioni
  12

  Re: Kuzhinieri i famshėm sugjeron njė bimė helmuese pėr sallatė

  nime qyy tii mete mem kallzu aaa as qe e pasna pa kurr qat rregull po nejse em falnii qe si kom qit ata kurr se se kom pa
  edhe tii ski pse mem kallzu osht dasht mem kallzu moderatorii i forumittt lirenti.com

 4. #4
  i/e rregjistruar 10% Maska e asder
  Anėtarėsimi
  Aug 2008
  Postime
  29
  Reputacioni
  0

  Re: Kuzhinieri i famshėm sugjeron njė bimė helmuese pėr sallatė

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Coca-Cola
  nime qyy tii mete mem kallzu aaa as qe e pasna pa kurr qat rregull po nejse em falnii qe si kom qit ata kurr se se kom pa
  edhe tii ski pse mem kallzu osht dasht mem kallzu moderatorii i forumittt lirenti.com
  mu qat rregull po ma qet permi teme edhe ty ta ka qite.

  po ti vet je modertaor ti te pakten duhet mi dite rregullat

 5. #5
  i/e rregjistruar 20% Maska e Coca-Cola
  Anėtarėsimi
  Jul 2008
  Postime
  123
  Reputacioni
  12

  Re: Kuzhinieri i famshėm sugjeron njė bimė helmuese pėr sallatė

  po po jom shum antar i rii edhe mu ma qet rregullen po se kom dit edhe e di qe une jom moderator po thash moderatori kryesor edhe so ky nej far gabimi i madh

 6. #6
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: Kuzhinieri i famshėm sugjeron njė bimė helmuese pėr sallatė

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga asder
  po mua me diket qe ju keni ahrrar ta tregoni sourcin,

  http://www.telegrafi.com eshte
  Faleminderit per citimin, pjesa tjeter mund te vazhdoj tek verejtjet.

  mund te vazhdoni te diskutoni mbi temen.

  [hr:bhknluj6]
  Kete informacion e degjova, duhet bere kujdes duke mos perzier shume bimra ne sallat, sidomos kur ato mbidhen vete.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Sallata & Perime: Sallate Dimerore...
  Nga Auroraa nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-02-2013, 08:53 PM
 2. Sallata & Perime: Sallate me Prodhime Deti
  Nga erinda nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-02-2012, 10:49 AM
 3. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-01-2011, 12:45 AM
 4. Sallatė patateje me erėza
  Nga ReniX nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 03-07-2009, 12:04 PM
 5. gojedhena per bime sheruese
  Nga kuklla nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 16-09-2008, 06:33 AM