Si ta mbani gjallė lidhjen tuaj?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Si ta mbani gjallė lidhjen tuaj?

  Receta Gatimi  1- Mos u mundoni ta ndryshoni!

  Nėse i zgjedhuri juaj nuk ėshtė njė tip romantik, nuk ka pėr t’u bėrė kurrė.
  Maksimumi, ai do tė pėrgatisė njė darkė tė ėmbėl me tė gjitha udhėzimet qė ti i ke dhėnė,
  por kėtė nuk do ta bėjė kurrė me zemėr.

  Fjala ēelės pėr njė situatė tė tillė ėshtė “pranimi”,
  duhet tė dashurosh atė qė ke zgjedhur pėr atė qė ėshtė
  dhe jo tė pėrpiqesh ta ndryshosh.
  Nuk mund tė presėsh nga ai gjėra, qė ai nuk i di dhe kurrė nuk i ka bėrė.
  Pėrndryshe ka pėr t’u bėrė njė lėmsh i vėrtet.


  2- Mos kini frikė nga debatet!

  Vetėm me anė tė debateve dhe zėnkave mos u ēudisni. Njė lidhje mund
  tė maturohet dhe mund tė krijojė njė intimitet mė tė madh.
  Shumė harmoni nė njė ēift do tė thotė qė marrėdhėnia po shkon drejt fundit,
  sepse nuk ka mė variacione, nuk keni asnjė lloj shpėtimi nga monotonia
  dhe kjo do tė thotė se njėri nga ju tė dy ėshtė jashtė loje.

  Nėse doni tė njihni mė mirė njė njeri,
  duhet tė studioni me shumė vėmendje reagimet e tij gjatė njė debati.


  3 - Gjeni kohė pėr tė dėgjuar njėri-tjetrin!

  Mjafton njė ēerek ore pėr t’i thėnė njėri-tjetrit ato qė ndieni, qė dėshironi.
  Duhet tė keni parasysh se ky kontakt i pėrditshėm,
  ėshtė shumė mė i dobishėm se sa njė fundjavė e kaluar vetėm nė shoqėrinė e njėri-tjetrit.

  Njė bisedė e ngrohtė dhe njė vesh i dėgjueshėm vlen mė shumė se njė masazh para gjumit.
  Praktikojeni sa mė shumė kėtė dhe bėhuni sa mė tė dėgjueshėm,
  punėt dhe gjėrat e tjera le tė presin.


  4 - Duhet tė komunikoni, mė pas tė komunikoni dhe nė fund tė komunikoni!

  Komunikimi ėshtė njė ndėr elementėt e domosdoshėm tė njė lidhjeje tė shėndetshme.
  Nėse nuk ju pėlqen diēka ėshtė shumė mė mirė ta thoni,
  nuk duhet tė mbani turinjtė varur, tė refuzoni ftesat e tij apo mė keq fare t’i shpallni “luftė”.
  Duke refuzuar ato, ēfarė ai tė ofron,
  mund ta largoni nga vetja dhe tė thyeni ēdo iniciativė tjetėr pėr tė bėrė diēka.

  Tregohuni mė diplomatė nė kėtė drejtim.
  Thojini gjėrat dhe mos i mbani.
  Diskutoni bashkė dhe pėr gjėrat mė tė vogla.
  Nėse i lini ato kanė pėr t’u bėrė njė hendek i madh nė tė ardhmen.


  5 - Duhet tė pranoni se keni karakter dhe interesa tė ndryshme!

  Ju doni detin, ai malin;
  ju doni teatrin, ai dėshiron tė rrijė i qetė nė shtėpi para televizionit;
  ju doni tė kėrceni, ai do tė shkojė nė kinema;
  ju doni zhurmėn, ai qetėsinė .
  Ky nuk ėshtė fundi i botės, dy njerėz qė
  duhen duhet tė mėsojnė tė respektojnė njėri- tjetrin.

  Por nėse e doni vėrtet tė dy duhet tė respektoni dhe dėshirat tuaja.


  (c) bluetooth 2007

 2. #2
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Si ta mbani gjallė lidhjen tuaj?

  Pershendetje Reni!

  Me pelqyen shume keto keshillat dhe mendoj se jane mjaft te vlefshme.

  Urime per materialen fantastik qe solle.

  Do filloj ti praktikoj


  P.s e kam lejen ta vjedh kete materialin?

 3. #3
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  interesante kto

 4. #4
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Flm......

 5. #5
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  interesante ...............

 6. #6
  i/e rregjistruar 35% Maska e albanianboy
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Vendndodhja
  Nė mendjen tėnde!
  Postime
  776
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Shum flm Renix..

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Si ndikon Facebooku nė lidhjen tuaj
  Nga Erinaa nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 22-05-2012, 10:08 PM
 2. Nese posedoni lidhjen e dy rrjeteve tė internetit
  Nga gjendar nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-04-2011, 02:34 AM
 3. E mbani mend puthjen tuaj te pare?
  Nga Alb-Angel nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 14-10-2010, 11:19 PM
 4. Krizė nė lidhjen Jolie-Pitt
  Nga kristimcs nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 31-05-2009, 03:38 PM
 5. Dicka per Redon Makashin dhe lidhjen e tij
  Nga kuklla nė forum Muzika Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 15-07-2008, 09:02 AM