"Ēmenden pulat" 400 lekė njė vezė


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
 1. #1
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  "Ēmenden pulat" 400 lekė njė vezė

  Receta Gatimi

  SARANDE - Ēudira po ndodhin muajt e fundit me ēmimet e produkteve ushqimore nė Sarandė.


  Pas ēmimit tė bukės, qė ende nuk ėshtė ulur, vajit, qumėshtit apo mishit, tashmė rritet dhe ēmimi i njė kokrre vezė. Dje nė tregun fshatar tė Sarandės, njė kokėrr vezė ka kushtuar plot 40 lekė tė reja, njė shifėr kjo qė nuk ėshtė parė mė herėt nė treg. Kjo shifėr ėshtė 5 herė mė e lartė se ajo e njė viti mė parė, ku njė kokėrr vezė kushtonte vetėm 8 lekė tė reja. Sipas vetė fshatarėve, tė cilėt vijnė nė qytet pėr tė tregtuar vezėt, ky ēmim vjen nga shumė faktorė, ku mė kryesori sipas tyre ėshtė rritja e ēmimit tė misrit e grurit, ushqimi bazė pėr pulat. Por ka edhe nga ata qė shprehen se, ndonėse jo nė mėnyrė tė drejtpėrdrejtė ka ndikuar edhe rritja e ēmimit tė naftės, e pėr pasojė drejtuesit e mjeteve tė transportit kanė rritur ēmimin e biletave pėr udhėtimin drejt Sarandės. Mungesa e njė institucioni rregullator nė kėtė qytet duket se ka krijuar kėtė fenomen tepėr shqetėsues pėr banorėt. Nė bashki ekziston njė drejtori, e cila merret vetėm me kontrollin e cilėsisė sė ushqimeve, por jo ēmimeve. Prej disa muajsh, 1 bukė normale nė Sarandė kushton 100 lekė, ndėrsa janė shtuar ēmimet e produkteve tė tjera tė nevojshme.


  Gazeta Panorama

 2. #2
  Il CaTuNaRiO Anėtar Nderi Maska e eugjeni
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  DURRES
  Postime
  315
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  400 leke veza obobo cmimet ne stratosfere

 3. #3
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e Peniel
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Athinė, Greqi
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga eugjeni Lexo postimin
  400 leke veza obobo cmimet ne stratosfere

  Epo ky ishte ēmimi vitin e kaluar dhe jo sivjet.

 4. #4
  ..::мoderaтor::.. 35% Maska e kristimcs
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  MC Planet
  Postime
  585
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  nk ka mundesi 40 lek nje veze

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Sidomos tani qe mbushet plot me turist! Duhet hapur nje pulari

 6. #6
  i/e rregjistruar 20% Maska e Lucatonii
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Vendndodhja
  München
  Postime
  191
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  aagaghaghaghaghag Reno me ke shti me kesh diqa

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Jeni "Pro" apo "Kunder" klonimit te njeriut?
  Nga smocking2 nė forum Votime dhe Sondazhe
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 08-12-2014, 01:00 AM
 2. Femrat "cmenden" pas meshkujve me pamje te eger...
  Nga erinda nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 18-05-2012, 10:15 PM
 3. Vezė "bio-tech" kundėr alergjive
  Nga olsii nė forum Fitness dhe Wellness
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-03-2012, 05:27 PM
 4. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-07-2009, 01:15 PM

Etiketat pėr kėtė Temė