Barcoleta


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 36
 1. #1

  Barcoleta

  Receta Gatimi

  Mjekra.

  Nje burri te cilit po i binin floket, pyeti berberin e tij ku qethej vazhdimisht, se mos ai dinte ndonje kure kundra tullacerise.
  Berberi i tha.
  Berberi :- E di nje kure, por eshte pak e vecante.
  Burri :- S'ka gje, dua te provoj cdo gje.
  Berberi :- Shiko, c'do dite ne mengjes, do ta ferkosh koken me leng vaginal, dhe floket do te te rriten te shendetshem.
  Burri :- A do te kem dobi nga kjo?!
  Berberi :- Po patjeter, shiko mua ti.
  Burri :- Por ti je me tullac se sa une!
  Berberi :- Por shiko ama, se cfare mjekre te madhe qe kam !!!...

 2. #2

  Re: Barcoleta

  Dy shoke.

  I pari :- Mora vesh se u bere me djale e ?
  Hajt me jete te gjate
  Po emrin si ia vute?
  I dyti :- Cmim.
  I pari :- Cmim? C'eshte ky emer, se nuk e kam degjuar ndonjehere?!
  I dyti :- Ia vume kete emer qe te rritet sa me shpejt !!!...

 3. #3

  Re: Barcoleta

  Harabeli.

  Nje motociklist po udhetonte ne nje rruge fshati, dhe ne nje moment godet me kaske nje harabel.
  I erdhi keq, dhe u kthe prapa. Kur vuri re qe harabeli ishte ende gjalle, vendosi qe ta merrte me vete ne shtepi dhe ta kuronte.
  Pasi i mjekon plagen e ve ne nje kafaz, i ve therrime buke e uje, dhe meqenese eshte nate bie te fleje.
  Ne mes te nates harabeli vjen ne vete.
  Kur hap syte dhe shikon buken e ujin dhe hekurat e kafazit thote:
  " Dreq o pune, e paskam vrare te gjorin " !!!...

 4. #4

  Re: Barcoleta

  Nje mesues i terrorizuar nga nxenesit, i thote nje dite nje kolegut te tij:
  - Shiko, nese ringjallja eshte e vertete une do te doja te ringjallesha si ....
  Kolegu :- Si do te doje te ringjalleshe?!
  Mesuesi :- Si nje semundje femijesh !!!...

 5. #5

  Re: Barcoleta

  Dy police, po zgjidhnin nje fjakryq.
  Njeri i thote tjetrit:
  - Kete se di fare, me 4 germa e kane vetem grate.
  Tjetri :- Horizontale apo vertikale?
  I pari :- Horizontale.
  Tjetri :- Atehere, nuk eshte ajo qe mendon ti !!!...

 6. #6

  Re: Barcoleta

  Lopa.

  Nje fermer hyn ne stalle. dhe shikon sherbetorin, qe po ia bente vajzes se tij.
  Fermeri i tebuar i thote.
  Fermeri :- Derr i ndyre, une te mora ne pune per te shtrydhur cicat e lpes sime e jo te vajzes sime !
  Sherbetori :- Cte them une, gjithe fshati thote qe vajza jote eshte lope !!!...

 7. #7

  Re: Barcoleta

  Postieri.

  Nje grua e cila po bente nje dush, pa pritur degjon zilen e deres, dhe i therret me ze te larte nga brenda dushit.
  Gruaja :- Prit nje minute se po vij ta hap deren.
  Me te shpejte gruaja po kerkonte nje peshqir, per te dale e per te hapur deren, por per fat te keq nuk mundi qe ta gjente peshqirin, ndaj u detyrua qe te dilte nudo fare nga banja!
  Kur shkoi te dera, shikoi ne syrin magjik te deres se kush ishte, kur pa nga jashte postierin i cili ishte perkulur duke veshtruar nga vrima e celesit, dhe qe ma pas tha:
  Postieri :- Kacurrel i vogel, thirri mamit te dale e te hape deren, se duhet te firmosi !!!...

 8. #8

  Re: Barcoleta

  Siguracioni.

  Nje plak 97 vjecar, shkon ne zyrat e siguracionit, dhe kerkon qe te sigurohet.
  Punonjesi e sheh dhe i thote me ironi:
  - Po ik o xhaje, se nuk ka se cte duhet ty siguracioni!
  Sa vjec je ti?
  - 97 vjec, ia kthen xhaja.
  -E per cfare e do ti kete siguracion?
  - Po do te iki me babain tim jashte shtetit, dhe thashe te jem i siguruar.
  Punonjesi i habitur e pyet:
  - E sa vjec eshte babai juaj?!
  - 125 i mbush javen qe vjen, i thote xhaja.
  Punonjesi e pyet perseri:
  - E cfare do te beni ju jashte shtetit?!
  - Duam te shkjojme e te vizitojme gjyshin tim, i thote xhaja.
  Atehere, punonjesi duke i rene murit me koke e pyet:
  - Po gjyshi sa vjec e ke?!
  - 155 vjec, i thote perseri xhaja.
  - E perse doni qe te vizitoni gjyshin, apo eshte i semure? e pyet perseri punonjesi.
  - Jo, jo, po do te martohet!
  Punonjesi i cili ishte afruar prane dritares dhe ishte gati per tu hedhur e pyet perseri:
  - 155 vjec, dhe do qe te martohet?!
  - Po edhe ai nuk deshi qe te martohej me kete here, mire po nuk kishte se cfare ti bente kembenguljes se prinderve te tij, ia kthen xhaja !!!...

 9. #9

  Re: Barcoleta

  Frenat.

  Nje cift i dashuruar, nje dite ishin ne makine, dhe ky djali ishte shume i turpshem, ndaj nuk po ia kerkonte dot te dashures se tij, qe te benin dashuri!
  E dashura e tij e kuptoj, dhe i thote e para. qe te benin dashuri!
  Mirepo kjo vajza nuk pranonte qe te bente dashuri ne makine, pasi mund te na shohin te tjeret nga jashte, thoshte ajo!
  - Po ku ta bejme pra, i thote ky djali?!
  - Me mire futemi dhe e bejme poshte makines, dhe aty po na erdhi njeri, i themi qe po rregullojme gomen, thote kjo.
  Edhe te dy futen duke bere dashuri poshte makinesMire po per fat te keq vendi ku e kishin ndaluar makinen kishte qene dysheze, dhe makina kishte ikur nja 20- 30 metra me poshte, dhe keto te dy kishin ngelur duke bere dashuri ne qiell te hapur, por pa e kuptuar fare qe makina u kishte ikur per poshte!
  Pas pak aty vjen nje polic, dhe u thote.
  Polici :- Cfare po beni ju te dy ketu ?
  Cifti :- Po rregullonim gomen shoku polic.
  Polici :- Lereni fare gomen dhe rregulloni me mire frenat, pasi makina ju ka ikur atje poshte !!!...

 10. #10

  Re: Barcoleta

  E gjeta oj nene.

  Nje burre i cili kishte dy muaj qe ishte martuar, akoma nuk ia kishte bere gruas se tij, per te vetmen arsye pasi ai nuk e dinte se ku tia fuste!
  Gruaja e merzitur nga nga i shoqi, ia tregon hallin te vjehrres.
  Kjo e fundit kap djalin dhe i thote:
  - Perse more bire nuk ia ke bere akoma gruas?!
  Ajo eshte shume e mezitur, per kete gje!
  Djali :- Eshte e vertete qe nuk ia kam bere, por te them te drejten une nuk di se ku tia fus, moj nene!
  E ema :- Sa per kete mos u merzit.
  Ku te gjesh vrime me lesh ne trupin e saj, ngopja!
  Ne mbremje, djali e kap nusen dhe e shikon se ku kishte ndonje vrime me lesh!
  Menjehere syte i shkuan tek sjetullat e saj, dhe keshtu qe gjithe naten ia ngopi nuses se shkrete nen sjetull!
  Te nesermen, i thote te emes se ku ia kishte vene, dhe ajo i thote:
  - Edhe nje cike me poshte, ka nje vrime tjeter akoma me te mire, jo aty ku ia ke ngopur mbreme!
  Perseri ne mbremje djali e sheh nusen kur zhvishet, dhe i bie ne sy vrima e kerthizes se saj.
  Edhe kete nate ai ia ngop mire e mire gjithe naten ne kerthize nuses se shktrete e cila po digjej fare, por nga inati nuk po i thoshte asgje!
  Perseri kur takon te emen ne mengjes, ajo i thote:
  - Edhe nje cike fare me poshte. dhe do te gjesh ate vrimen e duhur!
  Perseri ne mbremje djae sheh gruan mire e mire, dhe ia gjen vrimen e duhur nuses, dhe ngrihet duke bertitur me sa ze qe kishte neper shtepi:
  - E GJEEEETA OJ NENE, E GJEEEETA !!!...

 11. #11

  Re: Barcoleta

  Hajdutet e pulave.

  Dy hajdute pulash, shkojne nje nate per te vjedhur pulat e nje personi, i cili nuk ndodhej ne shtepi ate.
  Keto hajdutet quheshin, njeri Hysen dhe tjetri Hasan.
  Kur shkojne tek koteci, njeri do te futej brenda per te marre pulat, ndersa tjetri do te bente roje, se mos vinte i zoti i shtepise, i cili kishte ikur per mik.
  Hasani u fut ne kotec, ndersa Hyseni ndenjti duke bere roje.
  Sa po u fut Hasani ne kotec, per fat te keq kthehet i zoti i shtepise, dhe tani Hyseni per te lajmeruar Hasanin, pa e kuptuar i zoti i shtepise, qe po i vidhnin pulat, Hyseni ia merr nje kenge.
  Kenga ishte keshtu"
  " Sa e bukur eshte sonte hena,
  Dil Hasan se tu Q* nena " !!!...

  Dhe keshtu Hasani doli dhe iku pa e kuptuar i zoti i shtepise...
  ( Eshte histori e vertete).

 12. #12

  Re: Barcoleta

  ish kon nje serb shum i zoti edhe i kish pase 3 bole edhe shkon te mjeku e i thot shok mjek spo qka me bo qe jom me tri bole edhe mjeku i thot po ti je fenomen te lumt edhe del serbi prej mjekut edhe kur del neper qytet te gjithve ju thot ej une i kom tri bole une i kom tri bole edhe nje dit takohet me nje shqiptar e i thot O SHQIPTAR UNE E TI BASHK I KEMI 5 BOLE E SHQIPTARI JA KTHEN I THOT EH MORE SHKA A VETEM NJE BOLE E KI A

 13. #13
  i/e rregjistruar 10% Maska e behari
  Anėtarėsimi
  Jun 2007
  Vendndodhja
  prishtine
  Postime
  14
  Reputacioni
  0

  Re: Barcoleta

  Ishin ra dy dembela me fjet,fryen era dhe e hap deren kur po ja bon njani dembel tjetrit allahile per sa koh mundesh me mbyll deren,tjetri i pergjigjet po per nja nje jav,ai tjetri po shikon i habitur edhe po i thote,,O KU JE RAKET BRE''

 14. #14
  i/e rregjistruar 10% Maska e behari
  Anėtarėsimi
  Jun 2007
  Vendndodhja
  prishtine
  Postime
  14
  Reputacioni
  0

  Re: Barcoleta

  Ka qene nje here nje njeri te cilin e kishte derguar puna e vet me shku deri ne aeroport per me prit ni amerikan.kur erdh amerikani prej amerikes shqiptari ja boni qysh e ki emrin ky amerikani ja boni MAJKELL FORD ndersa shqiptari ja boni A KA MU SHTY ME KERRE A . UNE QUHEM PRA ISAK KAMIONI

 15. #15
  i/e rregjistruar 10% Maska e behari
  Anėtarėsimi
  Jun 2007
  Vendndodhja
  prishtine
  Postime
  14
  Reputacioni
  0

  Re: Barcoleta

  -nje nxenes nje dit shkon te nje burektore dhe e pyet puntorin a ke 1001 kifle dhe puntori i pergjigjet se nuk ka , diten e ardhshme nxenesi shkon perseri ke burektorja dhe e pyet a ke 1001 kifle, puntori i pergjigjet se nuk ka, mbas pak kohe vjen pronari i burektores dhe puntori i thot se vjen nje nxenes dhe i kerkon 1001 kifle dhe pronari i thot puntorit me ia pregadit 1001 kiflet nxenes, te nesermen vjen nxenesi dhe i thot te njejten a ke 1001 kifle dhe puntori i pergjigjet se kam 1001 kifle. -dhe nxenesi i thot se nuk ke me i shit asnjeher.

 16. #16
  i/e rregjistruar 10% Maska e behari
  Anėtarėsimi
  Jun 2007
  Vendndodhja
  prishtine
  Postime
  14
  Reputacioni
  0

  Re: Barcoleta

  u kan ni her ni djal edhe e ka kry gjys`vjetorin e par edhe i ka than baba hajde ti shoh notat .. Djali i thot : "Ksaj here notat si kam shum mir " qyqy.. n matematik 1`sh pse ?? msusja um veti sa bajn 3+2 un i thash 5 tani um veti 2+3 i thash qasi muti .. qyqy edhe n histori pse ??? m veti kush e ka vra napoleon bonaparten i thash " arsimtar a shpijun po tu dokna a " ma qitni 1`sh edhe mi dha 2 shpulla e m`tha " mu qu krejt dyjaja n kam s ta hjeki nishin ..qyqy edhe n gjuh shqipe n gjuhen e nanes pse ?? ehh qe qka m veti m tha " Lendita Doli n 3 t nates .. qka osht lendita i thash " RROSPI " qysh me dal n 3 t nates n qytet

 17. #17
  i/e rregjistruar 10% Maska e behari
  Anėtarėsimi
  Jun 2007
  Vendndodhja
  prishtine
  Postime
  14
  Reputacioni
  0

  Re: Barcoleta

  ishte kan nji hogj edhe e kishte pas nji papagall edhe hogja e kishte mesu papagallin qa te han me than bismilahe edhe kur nji dit e dergon ne pazar edhe kur vjen me e blej nji prift edhe e merr papagallin prifti e dergon ne banes edhe kur ti qet prifti ushqim papagalli ja ban bismilahe e ti vjen inati thot komeja humb ket shprehje edhe nuk i qet me hanger nji muj dit kur ti qet mbas nji muje papagalli ja kthen ELHAMDULILAH shkoj ramazani....

 18. #18
  i/e rregjistruar 10% Maska e behari
  Anėtarėsimi
  Jun 2007
  Vendndodhja
  prishtine
  Postime
  14
  Reputacioni
  0

  Re: Barcoleta

  Ne oren e gj.shqipe profesori po ben perseritje.Kush do na shkruaje nje fjali me emrin Trandelina?Cohet Genci dhe shkruan :Trandelina eshte punetore.
  Edhe nje tjeter fjali me emrin Trandelina,cohet Mimoza dhe shkruan :Sot me Trandelinen shkuam ne party. Ashtu pra shume mire pergj-et profesori.Nje nxenes sikur me frige con gishtin por sesht i sigurt a te shkruan,profesoru pasi e shikon e nxjer ne drase,nxenesi shkruan :Trandelina eshte kurve!Profesori nervozohet dhe e reh nxenesin dhe e nxjer perjashta.Pas mbarimit te ores profesori e theret nxenesin dhe e pyet :hey djali ku banonte ajo trandelina?

 19. #19
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16

  Re: Barcoleta

  Mizat
  nje pijedashes i thote shokut te vet sot vrava gjashte miza kater ishin meshkuj dhe dy ishin femra .po mir i thote ky shoku nga e di ti qe kater ishin meshkuj dhe dy femra.po kater i tha ai i vrava te shishja e birres dhe dy te tjerat i vrava tek pasqyra

 20. #20
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16

  Re: Barcoleta

  Polici

  Nje polic kap nje hajdut,pasi i vuri prangat i tha tani do shkojm ne deg dhe u nisen,kur po kalonin perpara barit hajduti i thot policit,me ler te blej nje paqet cigare dhe polici e besoi,hajduti u vonua dhe keshtu polici u detyrua te hynte ne bar,pasi kontrolloi u drejtua nga baristi dhe e pyet,baristi u pergjigj doli nga dritarja polici largohet.te nesermen polici e kapi prap hajdutin i vuri prangat dhe po largohej ne drejtim te policis,ruges kalojn perpara barit dhe hajduti i thot te lutem me ler te blej cigare,kurse polici i kthehet dje ma hodhe por sot nuk ma hedh dot me jep leket se do te shkoj vet te blej cigare kurse ti prit ketu.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Barcoleta
  Nga rrezarta nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 27-03-2013, 08:53 PM