Receta Gatimi

Microsoft preferon Mac OSX te Apple ne zyrat e tij!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 9 prej 9
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  34

  Microsoft preferon Mac OSX te Apple ne zyrat e tij!

  Apple eshte rivali nr 1 i Microsoft, pothuajse te dy leshuan sistemiet operative ne te njejten kohe Microsoft me Vista dhe Apple me Mac OSX 10 Leopard.
  Deri ketu eshte ok. Por me e bukura vjen ne fushaten e reklamave qe Microsoft po ben per produktet e tij, nje shifer rreth $300,000,000 Dollar ku dhe skandali ku po flitet ne te gjitha forume e Apple eshte se Microsoft preferon te perdori kompjuterat e Apple me sistemin operativ MAC OSX ku dhe duket qarte emri programit dhe sistemi operativ ne reklamen e Microsoft "I'm a PC"

  Ja foto:

  Materiali eshte marre nga siti i Microsoft per shtypin: http://www.microsoft.com/presspass/wind ... llery.aspx dhe shte zbuluar nga nje perdorues Mac.


  Duket qarte qe programi eshte Adobe Photoshop CS dhe Sistemi Macintosh.Pra ne zyrat e Microsoft punohet me MAC OSx. Dhe pse Windows ka pushtuar boten dhe mban merkaton me te madhe per personal komputer. kush do cilesine zgjedh Apple, ku dhe vete MS e ka bere.

 2. #2
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Microsoft preferon Mac OSX te Apple ne zyrat e tij!


 3. #3
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16

  Re: Microsoft preferon Mac OSX te Apple ne zyrat e tij!

  Normale, Apple mbahet si per cilesi dhe per bukuri.

 4. #4
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  17

  Re: Microsoft preferon Mac OSX te Apple ne zyrat e tij!

  pse kot ka dale ajo shprehja : Beni si them une dhe mos beni ate qe bej une.

 5. #5
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e bledi1
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  po po kukulla ke te dreite eshte e vertete ajo fiale qe thua ti

 6. #6
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Si ka mundesi qe windows eshte 8 here me i shtrenjte se mac kur mac eshte me i mire?
  une kam rreth nje muaj qe perdor mac. te them te drejten nuk me ka bere ndonje pershtypje te madhe pervec faktit qe eshte shume i lehte (nuk ngarkon pc). pervec kesaj mendoj qe windows ka me shume opsione. ky mac me duket shume i thjeshte. gjithsesi per ate qe e dua une, mire e kam.

 7. #7
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  26
  Ketu ne shqiperi shum pak njihet Mac dhe shum pak perdoret

 8. #8
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  34
  Ta gezosh MAC-un Daku!

  Puna eshte se sistemi MAC OSx eshte i varuar nga arkitektura hardware, qe do te thote se nuk mund te instalohet ne kompjutera qe s'majne shenjen Apple!!!
  Microsoft nuk merr lek te madh nga shitja e kompjuterave ne krahasim me Apple qe shet vet kompjuterin me ēmim mjaft te lart (perveē proēesorit dhe kartes video) dhe si rrjedhoj per sistemin operativ nuk eshte se i kushton rendesi ēmimit. Apple do te shesi vetem hardware!

 9. #9
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Tani e kuptova qe edhe pse e shkarkova nga inteneti, edhe pa perdorur serial ose krack, Mac u instalua pa bere shume llafe. madje eshte edhe nje kopje e licensuar qe mund te beje azhonime. hihihihi

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Viti 2012 per Apple, Microsoft dhe Google
  Nga ReniX nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 30-01-2012, 01:22 PM
 2. Ingrid Gjoni preferon Labin e “Rtv21”
  Nga Erinaa nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 04-12-2010, 08:52 PM
 3. Zyrat e Google nė Kore, bastisen nga policia
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 10-08-2010, 03:16 PM
 4. Google heq kompjuterat Windows nga zyrat
  Nga Kliton nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-06-2010, 05:30 PM
 5. Apple mė e vlefshme se Microsoft
  Nga MAJDI nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 28-05-2010, 06:35 PM