Cila eshte aroma juaj e preferuar?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 3 nga 3 FillimiFillimi 123
Rezultatet nga 41 deri tek 48 prej 48
 1. #41
  i/e rregjistruar 10% Maska e kazinoportal
  Anėtarėsimi
  Feb 2014
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  23
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Receta Gatimi

  Aroma me e mire, edhe pse nuk e kam nuhatur asnjehere ( nuk besoj ta kete nuhatur ndokush ) eshte parfumi i krijuar nga personazhi kryesor i filmit 'PARFUMI', neqoftese dikush nga ju e ka pare, nje ide brilante....

 2. #42
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga kazinoportal Lexo postimin
  Aroma me e mire, edhe pse nuk e kam nuhatur asnjehere ( nuk besoj ta kete nuhatur ndokush ) eshte parfumi i krijuar nga personazhi kryesor i filmit 'PARFUMI', neqoftese dikush nga ju e ka pare, nje ide brilante....
  ...E kam pare une njee film te till...por nuk e di nese behet fjale per te njejtin!!!

  Filmi fliste per nje djale qe krijonte parfum...dhe ishte ne kerkim te parfumit unik....vriste te gjitha femrat dhe merrte aromen e tyre te trupit....per te krijuar ate unikun....

  Nuk di sa vajza vrau....(si nr flas)...por ne fund arriti dhe e krijoi....duke e mbyllur fundin e esences se tij me aromen e trupit te vajzes qe donte....dmth e vrau edhe ate...

  mesazhi ishte i qarte...dmth mund te krijohen mijra esenca....mijra aroma...ama asnje...absolutisht asnje nuk e zevendeson aromen natyrale te trupit te njeriut...pra eshte unike....secili prej nesh mbart ne trup nje arom te vecant qe e bene ndryshe nga te tjeret...

  dhe filmi per nje moment me ngjalli frik...rrija si e ngrir qe e shihja....me la pa fjale...mirpo ne fund arrita te kuptoja thell mesazhin e tij....

 3. #43
  i/e rregjistruar Maska e Gita
  Anėtarėsimi
  Mar 2014
  Postime
  3
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Aroma e kafes nė mėngjez.

 4. #44
  i/e rregjistruar 10% Maska e kazinoportal
  Anėtarėsimi
  Feb 2014
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  23
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
  ...E kam pare une njee film te till...por nuk e di nese behet fjale per te njejtin!!!

  Filmi fliste per nje djale qe krijonte parfum...dhe ishte ne kerkim te parfumit unik....vriste te gjitha femrat dhe merrte aromen e tyre te trupit....per te krijuar ate unikun....

  Nuk di sa vajza vrau....(si nr flas)...por ne fund arriti dhe e krijoi....duke e mbyllur fundin e esences se tij me aromen e trupit te vajzes qe donte....dmth e vrau edhe ate...

  mesazhi ishte i qarte...dmth mund te krijohen mijra esenca....mijra aroma...ama asnje...absolutisht asnje nuk e zevendeson aromen natyrale te trupit te njeriut...pra eshte unike....secili prej nesh mbart ne trup nje arom te vecant qe e bene ndryshe nga te tjeret...

  dhe filmi per nje moment me ngjalli frik...rrija si e ngrir qe e shihja....me la pa fjale...mirpo ne fund arrita te kuptoja thell mesazhin e tij....
  Po per kete film behet fjale
  Dhe ne fund personazhin kryesor nqs e mban mend e hane po vete femrat nga era e mire e krijuar prej tij, pra ai krijoi nje parfum 'vrases', qe sigurisht ishte ide shume e bukur por asnje femer nuk pranonte qe ai te krijonte parfumin duke i marre aromen nga trupi i tyre, keshtu qe per te arritur qellimin e tij filloi te vrase nga e keqja.
  Ne kete film luan dhe i madhi Dustin Hofman, me vjen mire qe e paske pare, artistikisht dhe estetikisht eshte nje film shume i arritur.....

 5. #45
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  ...Nuk di perpara sa vitesh e kam pare kete film....por e kam te regjistruar ne mendje sikur ta kisha pare dje

  ...eshte me te vertet nje nder filmat me te bukur qe kam pare...sepse me ka lene pa fjale!!!

  ...po e kujtoj si jo...momentin kur ne fund ate e gjejne pas shume kerkimesh si njeriun qe vret femrat....dhe kerkojne ta varin ne mesin e nje sheshi perplot me njerez

  ...e mbaj mend si tani kur e pash kete film....edhe ne enderr me doli hahahahha....shume i bukur vertet....

 6. #46
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Keto kohe jam magjepsur..dehur...cmendur hahahaha pas "Burberry perfume"....E adhuroj...mendoj se do ta mbaj gjate...me ne fund hoqa dore nga Escada...

 7. #47
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  tani kohen e fundit me pelqen jop

 8. #48
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  se ndrroj me as1 tjeter!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 3 nga 3 FillimiFillimi 123

Tema tė ngjashme

 1. Cila eshte thenia juaj e preferuar?
  Nga smocking2 nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 322
  Postimi i Fundit: 23-04-2019, 01:00 PM
 2. Cila ėshtė kėnga juaj e preferuar?
  Nga ReniX nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 03-09-2014, 08:25 PM
 3. Cila eshte kafsha juaj e preferuar?
  Nga smocking2 nė forum Flora dhe Fauna
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 02-06-2014, 06:11 PM
 4. Cila eshte lulja juaj e preferuar?
  Nga ReniX nė forum Flora dhe Fauna
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 29-03-2014, 12:25 PM
 5. Cili eshte kengetari(ja) juaj e preferuar ??
  Nga ulkina nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 43
  Postimi i Fundit: 27-03-2014, 04:30 PM