Receta Gatimi

Cila eshte aroma juaj e preferuar?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 3 nga 3 FillimiFillimi 123
Rezultatet nga 41 deri tek 48 prej 48
  1. #41
    i/e rregjistruar 10% Maska e kazinoportal
    Anėtarėsimi
    Feb 2014
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    23
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    Aroma me e mire, edhe pse nuk e kam nuhatur asnjehere ( nuk besoj ta kete nuhatur ndokush ) eshte parfumi i krijuar nga personazhi kryesor i filmit 'PARFUMI', neqoftese dikush nga ju e ka pare, nje ide brilante....

  2. #42
    E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
    Anėtarėsimi
    Jan 2013
    Vendndodhja
    Honoluluuu
    Postime
    3,023
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga kazinoportal Lexo postimin
    Aroma me e mire, edhe pse nuk e kam nuhatur asnjehere ( nuk besoj ta kete nuhatur ndokush ) eshte parfumi i krijuar nga personazhi kryesor i filmit 'PARFUMI', neqoftese dikush nga ju e ka pare, nje ide brilante....
    ...E kam pare une njee film te till...por nuk e di nese behet fjale per te njejtin!!!

    Filmi fliste per nje djale qe krijonte parfum...dhe ishte ne kerkim te parfumit unik....vriste te gjitha femrat dhe merrte aromen e tyre te trupit....per te krijuar ate unikun....

    Nuk di sa vajza vrau....(si nr flas)...por ne fund arriti dhe e krijoi....duke e mbyllur fundin e esences se tij me aromen e trupit te vajzes qe donte....dmth e vrau edhe ate...

    mesazhi ishte i qarte...dmth mund te krijohen mijra esenca....mijra aroma...ama asnje...absolutisht asnje nuk e zevendeson aromen natyrale te trupit te njeriut...pra eshte unike....secili prej nesh mbart ne trup nje arom te vecant qe e bene ndryshe nga te tjeret...

    dhe filmi per nje moment me ngjalli frik...rrija si e ngrir qe e shihja....me la pa fjale...mirpo ne fund arrita te kuptoja thell mesazhin e tij....

  3. #43
    i/e rregjistruar Maska e Gita
    Anėtarėsimi
    Mar 2014
    Postime
    3
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0
    Aroma e kafes nė mėngjez.

  4. #44
    i/e rregjistruar 10% Maska e kazinoportal
    Anėtarėsimi
    Feb 2014
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    23
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
    ...E kam pare une njee film te till...por nuk e di nese behet fjale per te njejtin!!!

    Filmi fliste per nje djale qe krijonte parfum...dhe ishte ne kerkim te parfumit unik....vriste te gjitha femrat dhe merrte aromen e tyre te trupit....per te krijuar ate unikun....

    Nuk di sa vajza vrau....(si nr flas)...por ne fund arriti dhe e krijoi....duke e mbyllur fundin e esences se tij me aromen e trupit te vajzes qe donte....dmth e vrau edhe ate...

    mesazhi ishte i qarte...dmth mund te krijohen mijra esenca....mijra aroma...ama asnje...absolutisht asnje nuk e zevendeson aromen natyrale te trupit te njeriut...pra eshte unike....secili prej nesh mbart ne trup nje arom te vecant qe e bene ndryshe nga te tjeret...

    dhe filmi per nje moment me ngjalli frik...rrija si e ngrir qe e shihja....me la pa fjale...mirpo ne fund arrita te kuptoja thell mesazhin e tij....
    Po per kete film behet fjale
    Dhe ne fund personazhin kryesor nqs e mban mend e hane po vete femrat nga era e mire e krijuar prej tij, pra ai krijoi nje parfum 'vrases', qe sigurisht ishte ide shume e bukur por asnje femer nuk pranonte qe ai te krijonte parfumin duke i marre aromen nga trupi i tyre, keshtu qe per te arritur qellimin e tij filloi te vrase nga e keqja.
    Ne kete film luan dhe i madhi Dustin Hofman, me vjen mire qe e paske pare, artistikisht dhe estetikisht eshte nje film shume i arritur.....

  5. #45
    E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
    Anėtarėsimi
    Jan 2013
    Vendndodhja
    Honoluluuu
    Postime
    3,023
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15
    ...Nuk di perpara sa vitesh e kam pare kete film....por e kam te regjistruar ne mendje sikur ta kisha pare dje

    ...eshte me te vertet nje nder filmat me te bukur qe kam pare...sepse me ka lene pa fjale!!!

    ...po e kujtoj si jo...momentin kur ne fund ate e gjejne pas shume kerkimesh si njeriun qe vret femrat....dhe kerkojne ta varin ne mesin e nje sheshi perplot me njerez

    ...e mbaj mend si tani kur e pash kete film....edhe ne enderr me doli hahahahha....shume i bukur vertet....

  6. #46
    E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
    Anėtarėsimi
    Jan 2013
    Vendndodhja
    Honoluluuu
    Postime
    3,023
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15
    Keto kohe jam magjepsur..dehur...cmendur hahahaha pas "Burberry perfume"....E adhuroj...mendoj se do ta mbaj gjate...me ne fund hoqa dore nga Escada...

  7. #47
    Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
    Anėtarėsimi
    Jun 2010
    Postime
    6,231
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0
    tani kohen e fundit me pelqen jop

  8. #48
    STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Vendndodhja
    New Mojave
    Postime
    11,524
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    26
    se ndrroj me as1 tjeter!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 3 nga 3 FillimiFillimi 123

Tema tė ngjashme

  1. Cila eshte thenia juaj e preferuar?
    Nga smocking2 nė forum Tema Shoqėrore
    Pėrgjigje: 322
    Postimi i Fundit: 23-04-2019, 01:00 PM
  2. Cila ėshtė kėnga juaj e preferuar?
    Nga ReniX nė forum ThaSheTheMe
    Pėrgjigje: 18
    Postimi i Fundit: 03-09-2014, 08:25 PM
  3. Cila eshte kafsha juaj e preferuar?
    Nga smocking2 nė forum Flora dhe Fauna
    Pėrgjigje: 11
    Postimi i Fundit: 02-06-2014, 06:11 PM
  4. Cila eshte lulja juaj e preferuar?
    Nga ReniX nė forum Flora dhe Fauna
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 29-03-2014, 12:25 PM
  5. Cili eshte kengetari(ja) juaj e preferuar ??
    Nga ulkina nė forum Chit Chat
    Pėrgjigje: 43
    Postimi i Fundit: 27-03-2014, 04:30 PM