Rrezikohet Euro 2012


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Rrezikohet Euro 2012

  Receta Gatimi

  Rrezikohet Euro 2012

  [attachment=0:79ocoh3b]EURO-2012.jpg[/attachment:79ocoh3b]

  Polonia rrezikon tė humbasė tė drejtėn pėr zhvillimin e Kampionatit Europian Euro 2012, pasi FIFA dhe UEFA nuk e njeh administratorin e ri qė ka vendosur qeveria polake nė krye tė federatės sė futbollit.

  “FIFA dhe UEFA do tė fillojnė menjėherė bisedimet pėr masat qė do tė merren nė lidhje me federatėn polake tė futbollit dhe pėr kėtė arsye do tė zhvillohet njė mbledhje e komitetit egzekutiv mė 23-24 tetor, - shkruhet nė njė komunikatė pėr shtyp tė FIFA-s.

  Zėdhėnėsi pėr shtyp i organizmit mė tė lartė botėror tė futbollit, ka deklaruar qė nėse do tė mbetet nė fuqi pezullimi i bordit aktual drejtues tė federatės polake tė futbollit, atėherė rrezikohet qė ky vend tė humbasė tė drejtėn pėr tė organizuar Kampionatin Europian Euro 2012 bashkė me Ukrainėn.

  Pezullimi i bordit drejtues tė federatės polake tė futbollit ka ardhur ditėn e hėnė pas kėrkesės qė kishte bėrė ministri i sporteve nė gjykatėn e arbitrazhit sportiv.

  Pavarėsisht kėsaj, FIFA dhe UEFA vazhdon tė ketė kontakte me presidentin e pezulluar pasi ėshtė i vetmi qė ajo njeh.

  Kjo ėshtė njė tjetėr ndėrhyrje e qeverisė Polake nė Federatėn e Futbollit, pas asaj tė vitit 2007 ku sėrish ka pasur njė kėrcėnim pėr pėrjashtim nga FIFA dhe UEFA.

  Top-channel
  Imazhet e Bashkangjitur Imazhet e Bashkangjitur

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: Rrezikohet Euro 2012

  Me duket se presidenti i ri eshte pretekst, sesa shume qe ofrojne keto shtete!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Imazhe interesante nga Euro 2012
  Nga Erinaa nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 18-06-2012, 07:21 PM
 2. Tifozet e Euro 2012
  Nga ReniX nė forum Kampionate Evropian
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 13-06-2012, 04:45 PM
 3. Kush do tė jetė golashėnuesi i Euro 2012?
  Nga Erinaa nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 07-06-2012, 03:42 AM