Formula 1- Pjese nga gara te ndryshme


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Formula 1- Pjese nga gara te ndryshme

  Receta Gatimi

  Ketu do te ndaj me ju disa nga Grand Prix te historise se Formula 1.

  1973 Round 11: Nurburgring, Germany (5/8/73)

  Gjatesia prej 22,810 km e Nordschleife ne Nurburgring, eshte me e veshtira, me kerkuesja dhe me e rrezikshmja piste e botes!
  Jackie Stewart, e quante ate ''Ferri i gjelber'' dhe pohonte se nuk e kishte ngare kurre njevendeshin e tij 100%. Rruga perbehet nga 172 kthesa (hajde ti mbash mend), dhe ne te behej Grand Prix gjerman deri ne 1976, kur Niki Lauda, kishte ate aksidentin e tmerrshem qe per pak desh i kushtoi jeten.

  Videoja e meposhtme eshte mjaft e rralle, nuk ka pershkrim te ndeshjes (degjohen vetem zhurmat natyrore).


 2. #2
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Nis gara e Big Brother Albania 4
  Nga Kliton nė forum Kinematografia dhe Televizioni
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 26-12-2010, 10:39 PM
 2. Formula 1
  Nga Altin111 nė forum Sportet nėpėr botė
  Pėrgjigje: 64
  Postimi i Fundit: 04-11-2009, 05:13 PM
 3. Kauboji lakuriq heq dorė nga gara pėr kryetar bashkie
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-09-2009, 02:19 PM
 4. Formula 1 2007
  Nga Altin111 nė forum Kampionate botėrore
  Pėrgjigje: 74
  Postimi i Fundit: 23-10-2007, 10:40 AM