Poezi dhe kenge per femije


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 25
 1. #1
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  14

  Poezi dhe kenge per femije

  Receta Gatimi

  po e hap kete teme sepse dua te me shkruani sa me shume poezi dhe kenge per femije.
  jam duke shpikur vete kenge qe tia kendoj goces, sepse ato qe kam pas ditur i kam harruar.
  me kujtohen shume pak qe po i shkruaj me poshte si psh.

  1)xhepi im i vogel cfare kerkon nga mua?
  nje shami te paster per hundet e tua,
  kur se ke me vete dukesh i shemtuar

  2) qengji vogel rri mendueshem bebebe
  pse me rri kaq i trishtushem bebeba
  do te shkojme bashke ne ara bebebe
  une mbledh lule ti ha bar bebeba

  nejse me vone po shkruaj ndonje tjeter, pres nga ju ndonje poezi ose kenge

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Poezi dhe kenge per femije

  1.kam nje macke si arapke
  them ti bej nje corapke
  po corapken nuk e do
  se do buke me liko
  po likoja u thartua
  macka ime u zemerua

  2.ujku ka mbetur pa dhembe
  ja theu kali me kembe
  o sa mir o sa mir
  ujku eshte ergersire.  (nerti keto mu kujtuan mua)

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: Poezi dhe kenge per femije

  Nina- nina vajzes

  Nina nina, vajzė e nanes
  Mori cuce pėr bukuri
  U bafsh si lule pėr hijeshi
  Fle si gjingj e cohu si rrunxe
  Qingja e nanes nina ni
  Vajze u rritsh e u fejofsh!
  U martosh e u lulzosh
  Dalsh ti bij me hijeshi
  E u permendsh-o pėr urti
  Ju rritsh nanes e nalt me shtat
  T'u baft shtati si bajrak
  E t'u mushet fytyra me gjak
  Nina nina po tė perkundi
  Gjumi vjen kadale kadale
  Ec "emri i vajzes" me ma mare
  Po vjen gjumi tuj pėvetė (duke pyetur)
  E kam vu vajzen ne djep
  Hajde gjum kadalė kadalė
  A p'e merr ti shumė a pak
  Nuk ta la por nji sahat
  Flej moj cuce, e mshili syt!
  Kur t'mi ēilsh, i ēilsh si hyjt
  I ēilsh si hyjt e ēilsh si hane
  Ani te rrisin bab'e nane
  Po m'u rritsh me rob te tanė


  Nina-nina, more pllum

  Nina-nina, more pllum
  Flej se nana te don shum
  T'i m'u rritsh-o nafaklum
  Nafak lum-o djal i ri
  Dielli ty gjithmonė me t'pri
  Kur te rritesh mor zamak
  Tash gzon nanen ne konak
  Kur te rritesh djal im
  Ti moj zemėr do m'dalsh trim

  [hr:2r6zxtp5]
  Ninull Fieri

  Nina-nana sheqer ne leter,
  m`u befsh burr` dhe plak me mjeker!
  Nina-nana, t` shkofte i bardhe moti,
  m`u befsh trim si Kastrioti!
  djepi tundet, nėna punon
  djali fle dhe me s`degjon.

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: Poezi dhe kenge per femije

  Ninull Tirane

  Nina-nina ēunin-o
  pėr gjum` pellumin-o
  perkun nate e perkun ditė,
  qe t`me rritesh ēik nga i cike


  Tė rrit nana ty asgan,
  qe ti ngjash stergjyshve tanė,
  te rrit nana trim me flete,
  qe t`me japėsh gezim ne jetė
  nina nana ēunin-o
  merre gjume pellumbin-o


  Ninull Kolonje

  Nano nano djalėnė
  Se na zgjoi mėhallėnė!
  Kush e ka e kush e do
  Kush e perkedhel kur do?
  Djal'i vogėl kėto do
  Lodrat edhe vallet-o!
  O nanan, o nanan
  Nenua t'u bėftė kurban
  Qė tė ka e qė tė mban!
  Ririri, ririri,
  Kush tė ka more flori
  Ty tė ka nenua nė gji!
  Nano nano djalėnė
  Qė na zgjoi mėhallėnė
  Tė ligat i mori lumi
  Dhe i shpuri te Osumi!
  Djalėn na e zuri gjumi  Ninulle Shkodrane

  Nina nina, o more bir
  Flej se gjumi te ban mirė
  Tė ban mirė e te rahaton
  Shtatin, bir, ta pushon
  Gjumi gjumi rehatshumi
  Vjen me te marrė porsi pellumbi
  Nine e nine sheqer ne leter
  M'u bafsh, bir, plak i vjetėr!
  ē'po i kėndon-o djali gjumit
  Si vida q* i kėndon pellumbit
  ē'po i kėndon-o djali djepit
  Si bylbyli ne gemb te plepit
  Kndoi, kndoi, kndosh i bardhe
  Rrite Zot, q* e ke fale!
  Nina, nina, more bir
  Flej, se nana te don mirė
  Sa dekika q* ka sahati
  Njashtu, djalė, t'u rritet ty shtati
  Flej, o djalė se te ka fale Zoti
  U bash trim si Kastrioti!
  Flej, o djalė, ti flesh i bardhe
  E gjithkund t'u dhashte mbarė!
  T'a avite gjumi te kasnaku
  Bir, te syni e te kapaku
  Sa te mirė nana e ka djalin
  Lum pėr Zotin q* na e fali
  Ma ka fale, don me ma rrite
  Ma gzosh emnin q* te kam ngjite
  Mori molle, ma gzosh te rite!
  Lumja nana, bir, q* te ka
  Bir q* t'ka edhe te paste
  Me te mira mbrapa te lashtė
  Tė mira, bir, sa zemra te dashtė!


  [align=right:sd6anbzm]Nga Enciklopedia[/align:sd6anbzm]

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: Poezi dhe kenge per femije

  Ja dhe disa kenge per femije qe mund ti shkarkoni ne kompjuterin tuaj dhe mund tia vini femijeve para apo dhe kur flene

  [attachment=0:1elwuoz3]Kenge per femije - Festivali i pyllit.mp3[/attachment:1elwuoz3]

  [attachment=2:1elwuoz3]Kenge per femije - Qingji i vogel.mp3[/attachment:1elwuoz3]

  [attachment=1:1elwuoz3]Kenge per femije - Njeshi dhe zero.mp3[/attachment:1elwuoz3]

  Filet e Bashkangjitur Filet e Bashkangjitur

 6. #6
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  14

  Re: Poezi dhe kenge per femije

  o renix une thashe ato poezi qe mbani mend e jo ti merrni nga interneti,,,hahahaha

  po shkruaj nje tjeter
  mace mace pis pis
  cka dollapi qe leviz
  eshte miu kacamiu
  te gjitha pjatat i lepiu

 7. #7
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: Poezi dhe kenge per femije

  Kur te botoj botimet e mia ateher

  ja dhe nje tjeter nga abetarja:

  Mbi degėn e mollės,
  mė erdhi njė zog,
  -Ciu-ciu-ciu,-
  mė tha:- Tė kam shok.

  Abetaren zogu
  nė dorė ma pa:
  -Mėsomė edhe mua
  tė lexoj!-mė tha.

  Edhe ia filluam,
  qė tė dy me zė:
  Ai:-ciu-ciu!
  Unė:- A, b, c!  Sa i dua lulet
  Sa i dua lulet,
  kam pėr to kujdes,
  i ujis me gėzim,
  mėngjes pėr mėngjes.

  Ua di dhe emrat,
  ngjyrat dhe aromat,
  siē i di dhe festat,
  kur ua dhurojmė.

  Se lulet janė,
  si zemrat plot dritė,
  dhe bashkė me ne,
  pranvera i rrit.

  Me gėzime e festa,
  mbushur jeta jonė,
  me mijėra lule,
  pėr ne lulėzojnė.

  kjo ne festivalin e femijes.

  Ē’ke harruar moj Valbonė?

  Sot, kur shkonim pėr nė shkollė,
  Pse u ktheve si veri?
  Ē’ke harruar moj Valbonė?
  Ē’ke harruar nė shtėpi?

  Mos vallė stilolapsin,
  Mos vallė bojrat nė kuti?
  Ē’ke harruar, moj Valbonė,
  qė u ktheve si veri?

  Thotė Valbona e gėzuar:
  -Asnjė gje s’kisha harruar.
  Po, kur ika, u nxitova,
  gjyshen nuk e pėrqafova.

 8. #8
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: Poezi dhe kenge per femije

  nje tjeter nga Naim Frashėri  Zogu dhe djali

  Njė zog tė vogėl zuri njė djalė,
  Ai po dridhej dhe i thosh' ca fjalė,
  Nuk tė vjen keq se jam i mitur,
  Si ty i vogėl dhe s'jam rritur,


  Mė pret im' mė si ty jot' ėmė,
  Tė mos i vete, ē'bėhet prėmė?
  Fjalėt e zogut djali i dėgjoi,
  Qau, e puthi, pastaj e lėshoi.

 9. #9
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: Poezi dhe kenge per femije

  Per mbesen ja vlente te punoja ca dhe te ktheja disa kenge ne MP3, ku te gjithe mund ti shkarkoni dhe ti hidhni nje nje CD ku pastaj mund tia vini femijeve tuaj per ti degjuar, apo pse jo degjohini dhe ju per te kthyer ate nostalgji.  [highlight=#BFFF00:3q6g1x20]Shkarko:[/highlight:3q6g1x20]
  [attachment=2:3q6g1x20]Kenge per Femije - Bubrrec.mp3[/attachment:3q6g1x20]
  [attachment=1:3q6g1x20]Kenge per Femije - C'u rrezova.mp3[/attachment:3q6g1x20]
  [attachment=0:3q6g1x20]Kenge per Femije - Dhurate per ditelindje.mp3[/attachment:3q6g1x20]
  Filet e Bashkangjitur Filet e Bashkangjitur

 10. #10
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: Poezi dhe kenge per femije

  Tre kenge te tjera per femije:
  [attachment=0:1mboywef]Kenge per Femije - Festivali i femijeve - orkestra e barinjve.mp3[/attachment:1mboywef]
  [attachment=1:1mboywef]Kenge per Femije - Dy shqiponja.mp3[/attachment:1mboywef]
  [attachment=2:1mboywef]Kenge per Femije - do re mi.mp3[/attachment:1mboywef]
  Filet e Bashkangjitur Filet e Bashkangjitur

 11. #11
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: Poezi dhe kenge per femije

  [attachment=2:1fyu51c1]Kenge per Femije - gjelberimi.mp3[/attachment:1fyu51c1]

  [attachment=1:1fyu51c1]Kenge per Femije - Hapa dollapa.mp3[/attachment:1fyu51c1]

  [attachment=0:1fyu51c1]Kenge per Femije - Kanarina.mp3[/attachment:1fyu51c1]
  Filet e Bashkangjitur Filet e Bashkangjitur

 12. #12
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: Poezi dhe kenge per femije

  [attachment=0:3vxxdpvy]Kenge per Femije - Macja le te lahet.mp3[/attachment:3vxxdpvy]
  [attachment=1:3vxxdpvy]Kenge per Femije - Kominoshe.mp3[/attachment:3vxxdpvy]
  [attachment=2:3vxxdpvy]Kenge per Femije - Kenga e gjyshes.mp3[/attachment:3vxxdpvy]
  Filet e Bashkangjitur Filet e Bashkangjitur

 13. #13
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: Poezi dhe kenge per femije

  Dhe tre te tjera
  [attachment=0:39gv5yew]Kenge per Femije - Qengji (qingji) i vogel.mp3[/attachment:39gv5yew]
  [attachment=1:39gv5yew]Kenge per Femije - O sa keq. o sa mire.mp3[/attachment:39gv5yew]
  [attachment=2:39gv5yew]Kenge per Femije - Ne tropik.mp3[/attachment:39gv5yew]
  Filet e Bashkangjitur Filet e Bashkangjitur

 14. #14
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: Poezi dhe kenge per femije

  Ja na erdhi Viti i Ri,
  sa jam e gėzuar,
  Porsi unė cdo fėmijė,
  pret per ta festuar,

  Bora zbardhi tej pėr tej,
  fusha edhe male,
  Viti i Ri do tė na gjej',
  me kėngė e me valle.

  E stolisa bredhin tim,
  me lodra me yje,
  era jashtė me tėrbim,
  le tė fryjė nė pyje,

  plot dhurata pėrsėri,
  do mė sjellė mua,
  babagjyshi i Vitit Tė Ri,
  oh sa fort tė dua.

  [attachment=1:2orr25nl]Kenge per Femije - Viti i ri.mp3[/attachment:2orr25nl]

  [attachment=0:2orr25nl]Kenge per Femije - Zilja tringellon.mp3[/attachment:2orr25nl]
  [attachment=2:2orr25nl]Kenge per Femije - Sa do doja nje qenush.mp3[/attachment:2orr25nl]
  Filet e Bashkangjitur Filet e Bashkangjitur

 15. #15
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: Poezi dhe kenge per femije

  [attachment=0:1rtiy1b3]Kenge per femije - Eja babi.mp3[/attachment:1rtiy1b3]
  [attachment=1:1rtiy1b3]Kenge per femije - Dy shqiponja.mp3[/attachment:1rtiy1b3]
  [attachment=2:1rtiy1b3]Kenge per femije - Bilbili dhe gjinkalla.mp3[/attachment:1rtiy1b3]
  Filet e Bashkangjitur Filet e Bashkangjitur

 16. #16
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: Poezi dhe kenge per femije

  [attachment=0:1oc3n9k4]Kenge per femije - Humbi macja.mp3[/attachment:1oc3n9k4]
  [attachment=1:1oc3n9k4]Kenge per femije - Globi rretullohet.mp3[/attachment:1oc3n9k4]
  [attachment=2:1oc3n9k4]Kenge per femije - Festa e 7 marsit.mp3[/attachment:1oc3n9k4]
  Filet e Bashkangjitur Filet e Bashkangjitur

 17. #17
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: Poezi dhe kenge per femije

  [attachment=0:28iq4xtx]Kenge per femije - Ne kopeshtin e shkolles.mp3[/attachment:28iq4xtx]
  [attachment=1:28iq4xtx]Kenge per femije - Kur bejme gabime.mp3[/attachment:28iq4xtx]
  [attachment=2:28iq4xtx]Kenge per femije - Ketu nuk ka lugat.mp3[/attachment:28iq4xtx]
  Filet e Bashkangjitur Filet e Bashkangjitur

 18. #18
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: Poezi dhe kenge per femije

  [attachment=0:3226703x]Kenge per femije - Ti kendon si Naimi.mp3[/attachment:3226703x]
  [attachment=1:3226703x]Kenge per femije - Sa bejn 2x2.mp3[/attachment:3226703x]
  [attachment=2:3226703x]Kenge per femije - Paf.mp3[/attachment:3226703x]
  Filet e Bashkangjitur Filet e Bashkangjitur

 19. #19
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: Poezi dhe kenge per femije

  [attachment=0:3v3tprrl]Kenge per femije - Tring zilja.mp3[/attachment:3v3tprrl]
  [attachment=1:3v3tprrl]Kenge per femije - Tre derrkucat.mp3[/attachment:3v3tprrl]
  [attachment=2:3v3tprrl]Kenge per femije - Titi dhe bicikleta.mp3[/attachment:3v3tprrl]
  Filet e Bashkangjitur Filet e Bashkangjitur

 20. #20
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: Poezi dhe kenge per femije

  [attachment=0:12fhro9b]Kenge per femije - Une dhe kominoshet.mp3[/attachment:12fhro9b]
  [attachment=1:12fhro9b]Kenge per femije - Une jam shqipe nga Kosova.mp3[/attachment:12fhro9b]
  [attachment=2:12fhro9b]Kenge per femijet - Bashke Me Femijet.mp3[/attachment:12fhro9b]

  Uroj tiu kene pelqyer!
  Filet e Bashkangjitur Filet e Bashkangjitur

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Poezi…....
  Nga MAJDI nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 19-02-2012, 08:39 PM
 2. Kenge te huaja per femije
  Nga EMAUS nė forum Vogėlushėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 41
  Postimi i Fundit: 18-04-2011, 03:00 PM
 3. ELANKO POEZI - Poezi nga Elda Kokoneshi
  Nga EMAUS nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 04-06-2009, 10:33 PM
 4. POEZI
  Nga pulaj66 nė forum Krijimtaria juaj
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-08-2008, 05:14 PM

Etiketat pėr kėtė Temė