Receta Gatimi

Poezi dhe kenge per femije


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 2 nga 2 FillimiFillimi 12
Rezultatet nga 21 deri tek 25 prej 25
 1. #21
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Poezi dhe kenge per femije

  Lepurushi dhe maēoku


  Lepurushi
  veshllapushi
  me maēokun qimezi
  tek shetisin
  te dy tok
  na i zuri
  goxha shi.

  - O maēok
  i therriti shoku
  prit te marr
  nje ēader doku
  Jo shkoj vete si veri
  tha maēoku qimezi
  Dhe rreshqiti tatepjete
  duke therritur
  -Jam atlet!

  Priste shoku
  ēader doku
  shiu binte me litar
  koha ecte
  zvarre zvarre
  prit e prit
  na u merzit
  se maēoku qimezi
  erdh pas shiut ate dite
  I tha shoku
  -Shkoi e vate
  i ra vlera ēadres tate.

 2. #22
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Fli, o zemer!

  Nina - nana
  nina - nana,
  zemre mamit, mos qaj ti.
  Fli njomzak
  se te ka mami,
  te perkund me dashuri!

  Nina - nana
  nina - nana,
  top sheqeri mamit - o.
  Mbylli syēkat
  Te ka mami,
  xhan e shpirt e zemer - o!

  Nina - nana
  nina - nana,
  Fli, o shpirt, si shqere fli,
  fli te rritesh
  si do mami
  T'i kalosh motaket ti.

  Nina - nana
  nina - nana,
  gjumi erdhi si pellumb,
  kenge malli
  kendo mami,
  kenge shpirti qe s'ka fund.

 3. #23
  i/e rregjistruar Maska e riana
  Anėtarėsimi
  Sep 2009
  Postime
  2
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Pershendetje nga Riana.
  Une jam po Riana , jetoj ne Suedi . Jam e interesuar per femijet e Kopshtit qe te ju mesoj ndonje keng shqipe , e kam fjalen per femijet Shqipetar ... Qe te ka mundesi diqka jan keng me te shkurta e me te leta . Se keto jan shume te bukura qe ju i keni tregu , por jan shume keng te veshtira per keta femi sa per fillim , ee keshtu qe kisha me qen shume mirnjohse per kete nese me ndihmoni diqka ju faleminderit per mire`kuptim pershendeetje .

 4. #24
  i/e rregjistruar Maska e kurruli08
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  6
  Reputacioni
  0
  flm per te gjitha !!!!!!

 5. #25
  i/e rregjistruar 10% Maska e bleranda
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Vendndodhja
  Ne SHPii hehe
  Postime
  31
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  ja nje keng per femij te cilen mami ma kendonte kur isha e vogel

  UVAUVA U MERDHINA E LASH
  BUKEN TEK VITRINA
  ERDHI MACJA
  RRUP-TUP-TUP
  HANGRI BUKEN ME
  SUXHUK .............ja edhe nje vjersh tjeter

  QESHI VOGEL E U RRITA
  N''PREHEN T'MAMIT U MERZITA
  SDI ME SHKRU AS ME LEXU
  DREJT NE SHKOLL DU ME SHKU
  KREJT ME 5 ME KALU.....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 2 nga 2 FillimiFillimi 12

Tema tė ngjashme

 1. Poezi…....
  Nga MAJDI nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 32
  Postimi i Fundit: 19-02-2012, 08:39 PM
 2. Kenge te huaja per femije
  Nga EMAUS nė forum Vogėlushėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 41
  Postimi i Fundit: 18-04-2011, 03:00 PM
 3. ELANKO POEZI - Poezi nga Elda Kokoneshi
  Nga EMAUS nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 04-06-2009, 10:33 PM
 4. POEZI
  Nga pulaj66 nė forum Krijimtaria juaj
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-08-2008, 05:14 PM

Etiketat pėr kėtė Temė