Kanė pak a shumė tė njėjtėn shtrirje nė kohė tė karrirerės sė tyre si kėngėtare, kanė marrė pjesė nė shumė aktivitete ku kryefjalė ėshtė muzika, por edhe shumė ēmime. Kanė patur njė farė tėrheqjeje pėr shkak tė komercit tė madh nė muzikė duke u bėrė mė selektive nė muzikėn qė bėjnė. Por ajo qė ėshtė mė e rėndėsishme, ka tė bėjė me faktin se Eranda Libohova dhe Rovena Dilo vijojnė tė pėlqehen dhe tė kenė fansat e tyre. Tė gjithė ata qė duan njė muzikė profesionale tė kėnduar nga kėngėtarė profesionistė, padyshim qė pėrmbushin dėshirat e tyre tek repertori i Rovenės dhe Erandės. Por mesa duket vajzat e famshme nuk e shohin aspak veten si rivale por ato janė mike dhe frekuentohen edhe kur ka pauza nė aktivitete. Presim tė shohim se cilat do tė jenė tė rejat qė dy vajzat e talentuara (tė cilat pėr koinēidencė janė edhe beqare) pasi publiku qė i pėlqen mesi pret ritakohet me to.

Panorama Plus