si tja bej per te shkarkuar linux?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
 1. #1
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16

  si tja bej per te shkarkuar linux?

  Receta Gatimi

  pershendetje:

  dikush mund te me shpjegoj si mud te shkarkoj fedora linux dhe ta istaloj ne pc?

  une e shkarkova nje por nuk istalohet nuk e di perse por mendoj se nuk eshte

  ne formaton e duhu per istalim.. flm te gjitheve

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: si tja bej per te shkarkuar linux?

  Te keshilloj te shkarkosh versionin DVD dhe ta hedhesh ne nje DVD RW.

  Mund ti gjesh ketu: http://fedora.fastbull.org/linux/releas ... /i386/iso/

  nqs preferon CD, duhet te kesh 6 CD te rregjistrueshem dhe ti djegesh imazhin.


  ēfaredo te shkarkosh, hap nje program qe djeg disqe dhe i ben "Hap projekt" qe aty zgjedh imazhin ISO te shpetur dhe e hedh ne disk.

  Me pas per instalim, rindize kompjuterin me disk brenda, dhe zgjidh lexuesin e diskut si rinisje pc-se.


  Pune e mbare!

 3. #3
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16

  Re: si tja bej per te shkarkuar linux?

  o reno me cfar programi me keshillon ta djeg ne dvd?

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: si tja bej per te shkarkuar linux?

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga aurel
  o reno me cfar programi me keshillon ta djeg ne dvd?
  ēfaredolloj, mjafton te hap imazhet ISO

 5. #5
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16

  Re: si tja bej per te shkarkuar linux?

  reno shum faleminderit per ndihmen qe me ofrove por

  do me shpjegosh nje gje te fundit nese mund ta bej me nero

  kete dvd ne format iso?

 6. #6
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16

  Re: si tja bej per te shkarkuar linux?

  faleminderit Renix

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Top 10 Filmat me te shkarkuar ne BitTorrent
  Nga vaaldr1n nė forum Rrjeti Kompjuterik dhe P2P
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 13-12-2012, 12:38 PM
 2. Program per te shkarkuar video
  Nga labja nė forum Tė ndihmojmė njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 17
  Postimi i Fundit: 22-01-2011, 10:21 PM
 3. Si mud te nderroj IP per te shkarkuar nga rapidshere
  Nga toni83 nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 11-04-2010, 04:07 PM
 4. 10 filmat me te shkarkuar te 2009
  Nga EMAUS nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 03-01-2010, 04:18 PM
 5. 3 Programe per te shkarkuar nga Rapidshare
  Nga ReniX nė forum Software - Programe pėr Kompjuter
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 16-12-2009, 03:58 PM