Gjėegjeza


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 36
 1. #1
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Gjėegjeza

  Receta Gatimi

  Majėn nėn thikė
  fillon tė hollohet,
  shėnon vizė-pikė,
  por ngadalė shkurtohet.  ***************************


  Zė vend nė tokė,
  ateron nga lart,
  dielli kur bie,
  atėherė bėn baltė.  ***************************


  Si sahati tik e tak,
  punon ditė e natė,
  por po ndali sado,pak,
  nuk kurdiset prapė.  ***************************

  Porsi lėmsh ėshtė rrumbullak,
  mot e jetė sillet qark,
  pa benzin shkon e vjen,
  kur lėviz askush s'e ndjen
  ėshtė plakė sa s'tregohet,
  por nuk lodhet es'ankohet


  Hajde shpejt i gjeni

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Gjeegjeza

  Majėn nėn thikė
  fillon tė hollohet,
  shėnon vizė-pikė,
  por ngadalė shkurtohet.

  Lapsi
  ***************************


  Zė vend nė tokė,
  ateron nga lart,
  dielli kur bie,
  atėherė bėn baltė.

  shiu
  ***************************


  Si sahati tik e tak,
  punon ditė e natė,
  por po ndali sado,pak,
  nuk kurdiset prapė.

  Zemra
  ***************************

  Porsi lėmsh ėshtė rrumbullak,
  mot e jetė sillet qark,
  pa benzin shkon e vjen,
  kur lėviz askush s'e ndjen
  ėshtė plakė sa s'tregohet,
  por nuk lodhet es'ankohet
  toka

 3. #3
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Gjeegjeza

  ky pologu sna la te gjenim nje

 4. #4
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Gjeegjeza

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga kuklla
  ky pologu sna la te gjenim nje
  sa kam qeshur, ai rrezik zuri radhen per tu pergjigjur qysh zinim me shishe qumeshti

 5. #5
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16

  Re: Gjeegjeza

  E lehte kjo

  Ne fillim me bejne top,
  pastaj me shtypin me nje shkop,
  dhe pastaj si per cudi,
  e shof vehten ne tepsi .

  ē'fare jam ?

 6. #6
  Moderatori Forumit Moderator Maska e aurel
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  2,228
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  16

  Re: Gjeegjeza

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga mima
  E lehte kjo

  Ne fillim me bejne top,
  pastaj me shtypin me nje shkop,
  dhe pastaj si per cudi,
  e shof vehten ne tepsi .

  ē'fare jam ?

  ky eshte brumi

 7. #7
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16

  Re: Gjeegjeza

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga aurel
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga mima
  E lehte kjo

  Ne fillim me bejne top,
  pastaj me shtypin me nje shkop,
  dhe pastaj si per cudi,
  e shof vehten ne tepsi .

  ē'fare jam ?

  ky eshte brumi
  Aurel e gjete

 8. #8
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Gjeegjeza

  nje kuticke me gurricka, kush eshte?

 9. #9
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15
  goja me dhembet, se asnje nuk e gjeti

 10. #10
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  14
  Fryn flladi nė arrė
  Lehtė e lehtė e me freski
  "Frutat" nis e valėzon
  Draperin duan tani !  Ka s'ėshtė ,e brirė ka
  Gomar s'ėshtė, e samar ka
  Ngado qė shkon
  Argjend lėshon.  Dorėpėr dore
  motrat lidhur
  po u zemerua njera
  dem shkon e tera


  Nuk e prekim
  nuk e shohim
  na jep jete
  ne e njohim


  Jete nuk ka
  jete mer vertete
  kur perballe
  i shfaqesh vete


  Eshte i imet
  si sheqer
  te pervelon
  si prush ne verė


  Ha nga barku nxjerr nga kurrizi
  vegėl me te mirė nuk gjen usta Ramizi !


  ( besoj se boll jane per moentin )

 11. #11
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  14
  po shtoj edhe nje tjetr


  Kur zbret qesh
  kur ngjitet qan
  me thuaj vogelushe
  kush eshte moj xhan ?


 12. #12
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga anna Lexo postimin
  Fryn flladi nė arrė
  Lehtė e lehtė e me freski
  "Frutat" nis e valėzon
  Draperin duan tani !  Ka s'ėshtė ,e brirė ka
  Gomar s'ėshtė, e samar ka
  Ngado qė shkon
  Argjend lėshon.

  Me duket se eshte kermidhi  Dorėpėr dore
  motrat lidhur
  po u zemerua njera
  dem shkon e tera


  Nuk e prekim
  nuk e shohim
  na jep jete
  ne e njohim

  Mos eshte Emri ???

  Jete nuk ka
  jete mer vertete
  kur perballe
  i shfaqesh vete


  Eshte i imet
  si sheqer
  te pervelon
  si prush ne verė


  Ha nga barku nxjerr nga kurrizi
  vegėl me te mirė nuk gjen usta Ramizi !


  ( besoj se boll jane per moentin )
  te tjerat na i thua ti ...

 13. #13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga anna Lexo postimin
  po shtoj edhe nje tjetr


  Kur zbret qesh
  kur ngjitet qan
  me thuaj vogelushe
  kush eshte moj xhan ?

  Ta gje un,ta gjej un?

  Pensionisti!

 14. #14
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  14
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga shoku_tanku Lexo postimin
  Ta gje un,ta gjej un?

  Pensionisti!

  jo nuk eshte pensionisti !

 15. #15
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  14
  te paren e gjete mima kurse e dyta nuk eshte ajo !

  po te le edhe pak kohe pastaj ti jap pergjigjet

 16. #16
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  14
  Fryn flladi nė arrė
  Lehtė e lehtė e me freski
  "Frutat" nis e valėzon
  Draperin duan tani !

  gruri

  Ka s'ėshtė ,e brirė ka
  Gomar s'ėshtė, e samar ka
  Ngado qė shkon
  Argjend lėshon.

  kermilli e gjeti mima kete

  Dorėpėr dore
  motrat lidhur
  po u zemerua njera
  dem shkon e tera

  zinxhiri


  Nuk e prekim
  nuk e shohim
  na jep jete
  ne e njohim

  ajri

  Jete nuk ka
  jete mer vertete
  kur perballe
  i shfaqesh vete

  pasqyra

  Eshte i imet
  si sheqer
  te pervelon
  si prush ne verė

  rėra

  Ha nga barku nxjerr nga kurrizi
  vegėl me te mirė nuk gjen usta Ramizi !

  zdrukthi

 17. #17
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  14
  Kur zbret qesh
  kur ngjitet qan
  me thuaj vogelushe
  kush eshte moj xhan ?

  eshte kova kur hyn ne pus dhe del nga pusi

 18. #18
  i/e rregjistruar Maska e valza
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Postime
  5
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  mua me duketbper gjergjesen
  nuk e prekim nuk e shohim na jep ne e njohim....mendoj qe esht zoti

 19. #19
  i/e rregjistruar Maska e valza
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Postime
  5
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Zemer alza....valza

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga valza Lexo postimin
  mua me duketbper gjergjesen
  nuk e prekim nuk e shohim na jep ne e njohim....mendoj qe esht zoti
  eek:
  ]

 20. #20
  i/e rregjistruar Maska e valza
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Postime
  5
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga valza Lexo postimin


  eek:
  ]
  me vete e ke e me sy se she.....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Gjėegjėza...!!?
  Nga Berii nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 03-06-2011, 01:58 PM
 2. Gjėegjėza!
  Nga EMAUS nė forum Lojra, Quize dhe Rebuse
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 06-10-2010, 06:36 AM