Receta Gatimi

Tradhetia


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 12 prej 12
  1. #1
    i/e rregjistruar 10% Maska e ermela
    Anėtarėsimi
    Feb 2008
    Postime
    13
    Reputacioni
    0

    Tradhetia

    Shpesh degjojme per tradhetine, ndodh ta kemi provuar dhe vete ate, si tradhetar apo si i tradhetuar.
    Perse lind nevoja e tradhetisi?
    Kjo ndjenje kaq e lashte nga greqia e vjeter e Helenes se Menelaut dhe deri ne kohet e sotme. Kjo ndjenje qe nuk ka kufi, qe gjendet kudo, e gjejme tek shoqet , miqte te afermit ne familje dhe tek vetja jone.

    Mendimet tuaja pra per tradhetine

  2. #2
    i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
    Anėtarėsimi
    Dec 2006
    Vendndodhja
    Atje ku nuk je ti
    Postime
    643
    Reputacioni
    18

    Re: Tradhetia

    Nuk mund te shpjegoj arsyet e saj, se nuk kam patur raste ne tradheti, thjesht mendoj se njerezit duhet te jene korrekt dhe te sillen me dinjitet dhe pasterti sigurisht duke ju shmangur tentacioneve te ndryshme dhe treguar forcen e karakterit, mendoj se njerezit qe tradhetojne, si ne dashuri, miqesi ose ne lidhje te ndryshme, jane njerez te dobet, pa karakter, qe thyejne dhe harrojne shpejt te mirat!

    Tradhetia!

  3. #3
    i/e rregjistruar 10% Maska e michele
    Anėtarėsimi
    Aug 2008
    Vendndodhja
    shume larg qe ketu, diku ne univers
    Postime
    52
    Reputacioni
    0

    Re: Tradhetia

    As une nuk e kam provuar ndonjehere tradhetine, por nese do ta provoja e di qe do lendohesha shume dhe nuk do ta falja kurre.
    Nese nje person tradheton atehere ai nuk ka fije respekt per partnerin e tij. Une i heq vize menjehere personit qe me tradheton.

  4. #4
    Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Postime
    3,782
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    10

    Re: Tradhetia

    Nuk e di si mund te ndihesh sepse nuk e kam kaluar, ndoshta caste xhelozie po, por mendoj se personi i tradhetuar do ndihet shume keq. Madje shume keq, i poshteruar dhe i ofenduar ne kulm.

  5. #5
    Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
    Anėtarėsimi
    Nov 2008
    Postime
    2,893
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    18

    Re: Tradhetia

    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga michele
    As une nuk e kam provuar ndonjehere tradhetine, por nese do ta provoja e di qe do lendohesha shume dhe nuk do ta falja kurre.
    Nese nje person tradheton atehere ai nuk ka fije respekt per partnerin e tij. Une i heq vize menjehere personit qe me tradheton.
    jam me te njejtin mendim

  6. #6
    i/e rregjistruar 10% Maska e Hermosita
    Anėtarėsimi
    Oct 2008
    Vendndodhja
    Ku rafsha mos u vrafsha!!
    Postime
    28
    Reputacioni
    0
    Ne rradhe te pare tradhton veten dhe ul nivelin tend, pastaj ben keq partnerit. Por jo gjithe e kane kapacitetin ta kuptojne kete.

  7. #7
    E rregjistruar 35% Maska e girl08
    Anėtarėsimi
    Oct 2008
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    1,100
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    18
    Ai qe tradhton, nuk di cdo te thote te duash, te respektosh………
    Mendojne vetem per vete, dhe harrojne ose ndoshta jo, qe te tjere do vuajne nga kjo tradheti........ ai qe tradheton, nuk meriton te quhet pjese e shoqerise apo e vendit ku jeton........

  8. #8
    i/e rregjistruar 10% Maska e shoku_tanku
    Anėtarėsimi
    Jan 2009
    Postime
    54
    Reputacioni
    16
    Parimisht te gjithe jane dakord se tradhetia ne cift eshte dicka e keqe dhe si e tille duhet ndeshkuar,si dhe duhet luftuar me te gjitha format.Por menyra se si e luftojme tradhetine eshte e nje anshme pasi ne "kryqezojme" tradhtarin\en,duke anashkaluar arsyet qe e cuan ate drejt tradhetise..Zakonisht partneri qe tradhton e ben kete sepse nuk ndihet i plotesuar..Nese e shikojme ne kete kendveshtrim atehere dalim ne perfundimin se te tradhetuarit jane bashkefajtore me tradhetaret.Megjithate natyra njerezore eshte egoiste dhe e ka me te lehte (e ben te ndihet me mire) te kryqezoje tradhetarin se sa te mare persiper pergjegjesite e veta...

  9. #9
    Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
    Anėtarėsimi
    Jul 2007
    Vendndodhja
    europe
    Postime
    2,096
    Reputacioni
    19
    mendimet e Tankut me pelqejne ne ky diskutim por ajo qe do te shtoja eshte se, personi qe tradheton ka 2 here faj, 1 se tradheton dhe dy se eshte treguar i dobet dhe nuk ka paraqitur ne partneri problemet qe kish, ndoshta, nqs do ja vinte ne dijeni partneri do te nderonte sjellje.

  10. #10
    E rregjistruar 35% Maska e girl08
    Anėtarėsimi
    Oct 2008
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    1,100
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    18
    Nqs te gjithe justifikohen me faktin se ndihen te paplotesuar e prandaj tradhetojne, atehere cdokush nuk do e kishte problem ta bente nje gje te tille…… nqs ndihesh i/e paplotesuar provo nje here te shprehesh, e pastaj hidhu ne veprime.......

  11. #11
    Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e Peniel
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Athinė, Greqi
    Postime
    548
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    10
    Nuk besoj se ka tė bėjė me nevojėn por me shkakun. Nuk lind si nevojė e njeriut qė duhet ta bėjė me patjetėr dhe ėshtė e nevojshme tė ekzistojė nė jetėn e njeriut. Gjithmonė pėr tradhėtinė ka njė shkak dhe shkaku pėrsėri nuk lind si nevojė por si njė zgjedhje e vetė njeriut. Ka nga ata njerėz qė tradhėtinė bashkėshortore - nėse do ta shihnim nė kėtė aspekt - e quajnė si njė gjė normale dhe pėr ta ėshtė jonormale tė qenit me njė grua/burrė tė vetėm gjatė gjithė jetės.

    Ka nga ata njerėz qė kanė arritur nė kėtė pikė pėr shkak tė njė dobėsie tė momentit tė shtyrė nga shumė rrethana dhe mbi tė gjitha tė gjendur nė presion tė lartė psikologjik. Aty ku edhe arsyetimi dhe gjykimi nuk arrijnė tė mbizotėrojnė tek vendimi qė ėshtė marrė nga vetė personi pėr tė kryer kėtė veprim.

    Dikush nga ju ka qenė i tradhėtuar?

    ns

  12. #12
    i/e rregjistruar 10% Maska e rrezarta
    Anėtarėsimi
    Oct 2009
    Postime
    21
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0

    Unhappy A falet tradhetiaa ?

    nvaret se si esht kryer ajo tradhetii

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Tradhėtia, njė nė dy njerėz e bėn
    Nga Erinaa nė forum Romanca
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 03-01-2013, 10:17 PM
  2. Tradhetia mund te shkaktoj infarkt
    Nga erinda nė forum Trupi dhe Shėndeti
    Pėrgjigje: 15
    Postimi i Fundit: 22-07-2012, 08:44 PM
  3. Tradhetia
    Nga labja nė forum Tema Shoqėrore
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 11-12-2010, 03:20 PM
  4. Tradhetia
    Nga MAJDI nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 26-05-2010, 06:09 PM