Dashuri ėshtė...


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 22
 1. #1
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Dashuri ėshtė...

  Receta Gatimi

  Dashuri ėshtė...
  Njė puthje pėr tė thėnė mirėmėngjes!

  Dashuri ėshtė team play dhe fair play....

  Dashuri ėshtė komunikimi.

  Dashuri ėshtė tė duash edhe tė metat e tjetrit.

  Dashuri ėshtė ta ndjesh pranė teje kur ėshtė larg teje.

  Dashuri ėshtė diēka qė nuk ka fund vetėm fillim.

  Dashuri ėshtė tė flijohesh deri ne fund pa kerkuar shperblim.

  Dashuri ėshtė shume.... shumė gjėra ....


  Shprehni dhe ju mendimin tuaj

 2. #2
  i/e rregjistruar 20% Maska e Negativ
  Anėtarėsimi
  Jan 2009
  Vendndodhja
  Podujevė
  Postime
  135
  Reputacioni
  0

  Re: Dashuri ėshtė...

  Dashuria eshte si nje lule po u fute u ngule

 3. #3
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14

  Re: Dashuri ėshtė...

  DASHURIA s'eshte nje puthje, nje perqafim, por nje ndjenje pa shpetim

  * * * * * * * * * * * *

  DASHURIA eshte si nje vullkan,
  qe shperthen e te pervelon.
  DASHURIA eshte si nje termet,
  qe te trondit e te rrenon.
  DASHURIA eshte si nje uragan,
  qe te pushton e te shkaterron.

  * * * * * * * * * * * *

  DASHURIA eshte me e menēura e marrezive;
  Nje hidherim qe mund te mbyse,
  nje embelsi qe mund te sheroje.

  * * * * * * * * * * * *

  DASHURIA eshte si lulja qe mbin ne gremine;
  E keput ai qe ka me shume guxim.

 4. #4
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  - dashuria eshte si era , te cilen nuk mund ta shikosh por mund ta ndjesh.

 5. #5
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  13
  Dashuria te verbon . Dashuria duhet te te verboje . sepse ka driten e saj verbuese !

 6. #6
  i/e rregjistruar 10% Maska e djalikeq
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Vendndodhja
  Koplik, Shkoder
  Postime
  97
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Dashuria eshte ajo qe lidh dy persona per te jetuar nje jet te lumtur

 7. #7
  i/e rregjistruar 10% Maska e Flavita Fraoulita
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Durres
  Postime
  14
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Dashuria eshte te mos mendosh sesa merr,por sesa jep...Dashuri eshte te te mos interesoje lumturia jote para lumturise se njeriut te zemres...

 8. #8
  i/e rregjistruar 10% Maska e djalikeq
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Vendndodhja
  Koplik, Shkoder
  Postime
  97
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Dashuria eshte deshira per te gjetur dike qe te na ngushelloje; dike me te cilin/en te ndajme jeten, vuajtjet, vetmine; dike qe te na ndihmoje ne procesin e pafund te te kuptuarit te vetes; dike qe te na mbaje perkrahu dhe te na ngushelloje, kur e vetmja gje qe duam eshte te thyhemi ne mijera copa per t'i shpetuar dhimbjes; dike qe te na buzeqeshi me sy dhe me duar;

 9. #9
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Dashuria eshte gjithnje e duruar dhe e mire. Ajo nuk eshte kurre xheloze. Dashuria nuk eshte kurre krenare, mendjemadhe. Ajo nuk eshte kurre e eger apo egoiste. Ajo nuk fyen dhe nuk mban meri. Dashuria nuk gjen kenaqesi ne mekatet e te tjereve por prehet tek e verteta. Ajo eshte gjithmone e gatshme te fale, te besoje, te shpresoje dhe te zgjase pavaresisht se cfare ndodh.

  Marre nga libri: "Nje shetitje e paharrueshme"

 10. #10
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Dashuria eshte nje lloj oqeani i pafund.Vetem njerzit qe hyjne ne thellesi te ketij oqeani zbulojne bukurite dhe misteret qe fshihen aty.

 11. #11
  i/e rregjistruar 20% Maska e klasial
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Postime
  120
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11

  Zemer dashuria eshte.....

  DASHURIA ESHTE SI NJE DET ...GJITHKUSH MUND TE ZHYTET...POR AI QE SDI TE NOTOJ...MUND EDHE TE MBYTET....

 12. #12
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Dashuria eshte ajo per te cilen shume flasin,e pak ndjejne!

 13. #13
  i/e rregjistruar 35% Maska e STJUART
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  747
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8
  .....dashuria eshte pelhure.....qe e thuri natyra.....dhe e zbukuroi fantazia.......

 14. #14
  i/e rregjistruar 35% Maska e STJUART
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  747
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8
  ....njeriu pa dashurine .... eshte si nje kufome e ardhur me leje.....

 15. #15
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Dashuria eshte ceshtja e ndjenjes e jo e deshires,
  dashuria eshte nje por jeton ne dy zemra,
  dashuria eshte plur qe e thuri natyra dhe
  e zbukuroj fantazia.
  Me mire te vdesesh sesa te japesh puthje pa dashuri,
  puthja eshte himni i dashuris
  ne rini jetojme qe te dashurojme,
  ne pleqeri dashurojme qe te jetojme
  Shpirti ka thesare qe i zbulon vetem dashuria,
  te dashurosh eshte cmenduri,
  te luash me ndjenja eshte krim
  dhembja te bene te qash
  ndersa dashuria te flasesh.
  Nuk ka gje me te tmerrshme sesa te duash, e te mos te duan
  nese nuk te ka prekur dashuria
  je duke ecur neper erresir,
  xhelozia lind gjithmon bashk me dashurin por
  nuk vdes gjithmon bashk me te.....

 16. #16
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Dashuria e vertete nuk eshte as fizike as romantike. Dashuria e vertete eshte pranimi i gjithēkaje qe eshte , ka qene, do te jete ose nuk do te jete. Personat me te lumtur nuk jane domosdoshmerisht ata qe kane me te miren nga gjithēka por ata qe marrin me te miren nga gjithēka qe kane. Jeta nuk eshte ēeshtje sesi ti mbijetosh stuhise por sesi te vallezosh ne shi. ....

 17. #17
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Dashuria ėshtė dorėzimi.

  Dashuria ėshtė shkaku i dashurisė.

  Dashuria ėshtė tė kuptosh.

  Dashuria ėshtė njė muzikė. Dashuria dhe shpirti fisnik janė e njėjta gjė.

  Dashuria ėshtė poezia e trishtimit.

  Dashuria ėshtė vėshtrimi i shpirtit tė thyer nė pasqyrė.

  Dashuria ėshtė kalimtare.

  Dashuria ėshtė tė mos thuash kurrė qė jam penduar.

  Dashuria ėshtė kristalizim. Dashuria ėshtė tė japėsh.

  Dashuria ėshtė ndarja e njė ēamēakėzi.

  Dashuria kurrė nuk vihet re.

  Dashuria ėshtė njė fjalė boshe.

  Dashuria ėshtė tė takosh Zotin.

  Dashuria ėshtė njė dhimbje.

  Dashuria ėshtė tė jesh sy mė sy engjėllin.

  Dashuria ėshtė tek lotėt.

  Dashuria ėshtė pritja nė kokė tė telefonit.

  Dashuria ėshtė njė botė e tėrė.

  Dashuria ėshtė kapja dorė pėr dore nė kinema.

  Dashuria ėshtė njė dehje.

  Dashuria ėshtė njė bishė.

  Dashuria ėshtė njė verbėri.

  Dashuria ėshtė tė dėgjosh zėrin e zemrės.

  Dashuria ėshtė njė qetėsi e shenjtė.

  Dashuria bėhet temė nėpėr kėngė.

  Dashuria i bėn mirė fytyrės.

  Dashuria ėshtė malli ndaj njė personi qė do ta pėrqafosh fort dhe tė duash tė rrish me tė.

  Ėshtė tė dėshirosh se duke pėrqafuar atė harron gjithēka nė botėn e jashtme.

  Ėshtė malli i njeriut pėr tė gjetur strehė tė sigurt pėr shpirtin e tij!

 18. #18
  i/e rregjistruar 35% Maska e albanianboy
  Anėtarėsimi
  May 2011
  Vendndodhja
  Nė mendjen tėnde!
  Postime
  776
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  ahh val e bukur... skam ca shtoj me se e prish..

 19. #19
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga albanianboy Lexo postimin
  ahh val e bukur... skam ca shtoj me se e prish..
  po po, po tybe s`po ja vlejke me lodh trunin shum... Te pakten kur te thot vet personi "shiko jeten para", budall me kon, duhet me kuptu qe ai/ajo po t`thot u kry, s`ki cka lodhesh mo...

 20. #20
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  dashuria eshte :te japesh pa cmim ,e te njejten ta marresh me nje cmim shume te larte.....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Cili eshte Statusi i juaj per momentin ne Dashuri
  Nga Enkelejda_24 nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 223
  Postimi i Fundit: 08-09-2015, 09:06 PM
 2. Kush ėshtė domethėnia e fjalės dashuri?
  Nga Erinaa nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 02-02-2013, 10:47 PM
 3. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-02-2011, 04:58 PM
 4. Ingrid Gjoni nuk ėshtė gati pėr dashuri
  Nga aurel nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 13-09-2009, 09:52 AM
 5. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 19-03-2007, 12:45 AM