Receta Gatimi

Problem Me IP


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 7 prej 7
  1. #1
    Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
    Anėtarėsimi
    Sep 2008
    Vendndodhja
    Albania/D
    Postime
    6,215
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    30

    Problem Me IP

    Windows xp sp3
    Pershendethe te gjithve desha te me ndihmoni me dicka me lidhjen me IP.
    Une jam i lidhur me internet me ane te akbtelekomit dhe ip e kam ip Dinamike me sa di une ip dinamike nuk eshte ip stabul por eshte e ndryshushme me nje fjale ndryshon sa here hyne ne rrjet ose i ben modemit ristart,por une kur e kontrodhoj ne internet qe dua te shoh ip me del vetem nje ip perhere dhe tregon se kjo ip eshte ne Cerrik,kurse tek ikona qe lidhem me internetin (connection) aty IP ndryshon sa here futem ne rrjet,edhe tek faqet e tjera te internetit qe tregojne IP del po e njejta IP si ajo qe e kontrolloj online me nje fjale ajo qe me qet sikur jam ne cerrik.E kam shume problem me kete se me qet probleme kur dua te shkarkoj si P.Sh kur dua te shkarkoj nga megauploud,rapidshare etj.Ju lutem shume ka ndonje menyre si mund ta zgjidh kete problem me ndihme e EKSPERTAVE.
    Ju Faliminderit.

  2. #2
    Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
    Anėtarėsimi
    Nov 2008
    Postime
    2,893
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    18

    Re: Problem Me IP

    Klitono edhe muae ka ndodhur kjo gje ne itali dhe e kishte fajin kompania e internetit (infostrada) ti lidhesh me rrjet apo me kavo?dhe me e mira do ishte te kontaktoje Albtelekomin se mos te ka ndryshuar IP

  3. #3
    Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
    Anėtarėsimi
    Sep 2008
    Vendndodhja
    Albania/D
    Postime
    6,215
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    30

    Re: Problem Me IP

    Jo me jo un lidhem me albtelekomin e marr nga nga telefoni shpise por kur kam pas nje kompani tjeter se kam pas kete problem tani me rrine vetem ajo IP dhe me nxjerr sikur jam ne Cerrik une jam ne Durres ajo thote kjo IP eshte ne cerrik.

  4. #4
    Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
    Anėtarėsimi
    Nov 2008
    Postime
    2,893
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    18

    Re: Problem Me IP

    Me siguri eshte nje ngatrres brenda Albtelekomit

  5. #5
    ..::мoderaтor::.. 35% Maska e kristimcs
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    MC Planet
    Postime
    585
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16
    po kjo gje me ndodh dhe mua,un banoj ne durres dhe kur shoh IP time del qyteti VLORE.

  6. #6
    ..::мoderaтor::.. 35% Maska e kristimcs
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    MC Planet
    Postime
    585
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Kliton Lexo postimin
    Windows xp sp3
    Pershendethe te gjithve desha te me ndihmoni me dicka me lidhjen me IP.
    Une jam i lidhur me internet me ane te akbtelekomit dhe ip e kam ip Dinamike me sa di une ip dinamike nuk eshte ip stabul por eshte e ndryshushme me nje fjale ndryshon sa here hyne ne rrjet ose i ben modemit ristart,por une kur e kontrodhoj ne internet qe dua te shoh ip me del vetem nje ip perhere dhe tregon se kjo ip eshte ne Cerrik,kurse tek ikona qe lidhem me internetin (connection) aty IP ndryshon sa here futem ne rrjet,edhe tek faqet e tjera te internetit qe tregojne IP del po e njejta IP si ajo qe e kontrolloj online me nje fjale ajo qe me qet sikur jam ne cerrik.E kam shume problem me kete se me qet probleme kur dua te shkarkoj si P.Sh kur dua te shkarkoj nga megauploud,rapidshare etj.Ju lutem shume ka ndonje menyre si mund ta zgjidh kete problem me ndihme e EKSPERTAVE.
    Ju Faliminderit.

    me duket se e gjeta zgjidhjen e kesaj.lexova ne nje forum te huaj se duke pasur IP Dinamike ajo ndryshon dhe IP tjeter qe ti merr ka qen e nje tjetri,ne rastin tend e njerit nga CERRIKU...

  7. #7
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,359
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    36
    Ka mundesi qe ne Cerrik apo ne zonen perreth te jene lokalizuara serverat e telekomit dhe pse nuk eshte e thene qe nga nje IP te gjesh gjithmon pozicionin e sakt te vendodhjes.

    Ty Albtelekomi te jep nje ip dinamike, por perdor nje (por sigursht me shume) IP statike per te dal ne rrjetin e madh ta quajm!

    Besoj se kete doje te kuptoje?

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. 1 Problem ne PC
    Nga vaaldr1n nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
    Pėrgjigje: 7
    Postimi i Fundit: 03-04-2012, 11:52 PM
  2. Problem me PC
    Nga ymer01 nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 15-06-2010, 05:41 PM
  3. Problem kur hap msn!
    Nga kristina nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
    Pėrgjigje: 22
    Postimi i Fundit: 23-06-2009, 11:57 PM
  4. Kam nje problem me PC
    Nga nikaqendrim nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
    Pėrgjigje: 11
    Postimi i Fundit: 01-06-2009, 08:12 PM
  5. kam problem me dvd-rw
    Nga besimi_pr nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 15-12-2008, 01:35 PM