Gjermania, vendi i parė nė botė pėr tė rėnė nė dashuri


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  i/e rregjistruar 20% Maska e Negativ
  Anėtarėsimi
  Jan 2009
  Vendndodhja
  Podujevė
  Postime
  135
  Reputacioni
  0

  Gjermania, vendi i parė nė botė pėr tė rėnė nė dashuri

  Receta Gatimi

  Gjermani ėshtė vendi i parė nė botė pėr tė huaj pėr tė rėnė nė dashuri. Kėshtu thotė njė studim me titull 'Imapkti i dashurisė nė botė', financuar nga Banka Botėrore.

  Tė dhėnat e studimit tregojnė se Gjermania ėshtė vendi ideal pėr tė gjetur dashurinė. Norvegjia vjen e dyta nė listimin e vendeve tė dashurisė.


  Rezultatet janė vertet shumė surprizuese thotė Paul Say shef i marketikungut dhe komunikimit nė HSBC (agjencia qė bėri studimin). Nuk e kisha menduar se Gjermania qenka vendi i dashurisė.

  Por ēfarė e bėn mė tė mrekullueshėm kėtė survejim?Rezultatet tregojnė se Gjermania ėshtė edhe shteti mė i mirė pėr tu integruar. Sondazhi pyeti 2155 turist nga 48 shtete tė ndryshme tė botės. Fakti qė ėshtė njė shtet multientik, njė shtet I pasur dhe me njerėz shumė “friendly” e bėn shtetin mė tė fuqishėm ekonomik tė Eurpoės dhe vendi ideal pėr tė gjetur dashurinė.


  Por sondazhi i pyeti tė anketuarit edhe pėr vendim ku ėshtė mė lehtė pėr tė bėrė miq. Tė dhėnat tregojnė se njerėzit janė mė shumė tė prirur pėr tė gjetur miq nė Kanada.


  Njerėzit u pyetėn nė shkurt-prill tė ėtij viti, rezultatet u pėrpunuan dhe arritėn nė rezultatin se Gjermani ėshtė jo vetėm shteti mė i pasur i Europės por edhe shteti mė i zjarrtė…

 2. #2
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14

  Re: Gjermania, vendi i parė nė botė pėr tė rėnė nė dashuri

  sipas disa sondazheve te tjera, Venecia eshte cilesuar si qyteti i te dashuruarve. Madje kete vit, per fundin e 2008 do te mblidheshin mbi 60000 te rinj per te shprehur dashurine e tyre, madje ishin te ftuar dhe single qe te mund te gjenin partnerin e "jetes" se tyre.


+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. A kam rene ne dashuri ?!
  Nga landi i nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 05-04-2013, 06:38 PM
 2. Australia vendi me i lumtur dhe i pasur ne bote
  Nga olsii nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 20-08-2012, 02:16 PM
 3. 12 shenjat qe e kuptoni se keni rene ne dashuri...
  Nga Altin111 nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 04-04-2012, 03:21 PM
 4. Ndėrtesa mė e lartė nė botė, viktima e parė nga hudhja
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 28-06-2011, 09:00 PM
 5. Duhani - shkaku i parė i vdekjeve nė botė
  Nga vaaldr1n nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 30-04-2011, 09:17 AM