Rezultati i sondazhit: Shkencetaret: Dashuria e vertete zgjat gjithe jeten

Votuesit
21. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • E besoj

  17 80.95%
 • Nuk e besoj

  4 19.05%

Dashuria e vertete zgjat tere jeten


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
 1. #1
  i/e rregjistruar 20% Maska e Negativ
  Anėtarėsimi
  Jan 2009
  Vendndodhja
  Podujevė
  Postime
  135
  Reputacioni
  0

  Dashuria e vertete zgjat tere jeten

  Receta Gatimi

  Shkencetaret kane zbuluar se dashuria e vertete mund te zgjase gjithe jeten. Ata kane studiuar trurin per te kuptuar per sa kohe zgjat dashuria mes cifteve.

  Perfundimi ishte se njeriu mund te kete nje dashuri, qe zgjat sa jeta. Duke studiuar trurin, shkencetaret e Stony Brook University ne Nju Jork, kane zbuluar se tek disa cifte pasioni nuk zbehet, edhe pas 20 vjetesh te kaluara bashke dhe eshte po aq i madh sa ne fazat e para te dashurise.

  “Sunday Times” shkruan se eshte studiuar truri i cifteve qe kishin kaluar 20 vjet bashke dhe eshte krahasuar me ate te personave te sapodashuruar.

  10 perqind e cifteve te vjeter kishin te njejtet reaksione kimike kur tregonin fotot e te dashurve te tyre, me ata qe sapo kishin nisur nje lidhje. Sipas kerkimeve te meparshme, romanca ne nje lidhje zbehet pas 15 muajsh dhe pas 10 vjetesh pasioni eshte shuar. Studimi del kunder pikeveshtrimit tradiconal, se dashuria zbehet me kalimin e viteve.

 2. #2
  Nice Man Moderator Maska e Erlindi
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  904
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13

  Re: Dashuria e vertete zgjat tere jeten

  interesante ky studimi. ehhh cben dashuria

 3. #3
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16

  Re: Dashuria e vertete zgjat tere jeten

  Shpresoj qe te kete me shume si kjo , se ne ket kohe sa vjen dhe ēiftet ndahen sa me shpejt .....

  Shpresoj qe dhe ajo e imja mos te zbehet kurre

 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  13

  Re: Dashuria e vertete zgjat tere jeten

  dashuria e vertet sgjat gjithe jeten besoj . sepse njeriu qe do me te vertete me zemer sakrifikon gjithmon dhe ne cdo rast !

 5. #5
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Re: Dashuria e vertete zgjat tere jeten

  Interesante dhe une besoj te dashuria qe ndikon ne zgjatjen e jetes,njeriu po nuk pati dashuri flas nga cdo aspekt jo vetem nga ai seksual eshte si peshku pa uj si i thone,sepse dashuria i jep shprese dhe jete njeriut,

 6. #6
  i/e rregjistruar 10% Maska e Bessa
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  Prishtine
  Postime
  68
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Ndoshta jo me vite sepse jo vetem vitet e bejne jeten por me kualitet te jetes besoj se po,njeriu kur dashuron eshte njeri me i mire,me i but,dashuria te bene shume me te mire se ti qe e njef veten,por vitet nuk ti rrit nuk besoj kete gje

 7. #7
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  qe dashuria te zgjate tere jeten duhet te dish ta mbash gjalle dhe te krijosh emocione te reja gjithmone. ajo eshte e vertete perderisa e ndien, por nuk mund te zgjase, po nuk pati perkushtim.

 8. #8
  i/e rregjistruar 10% Maska e zbulusja
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Postime
  58
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Po eshte e vertet qe dashuria e vertet zhgjate tere jeten
  Thone se dashuria e madhe perfundon me ndarje por seshte e vertet se dashruia e madhe nuk perfundon fare

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Te besh shopping...zgjat jeten!
  Nga Ditixx nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 06-10-2013, 10:10 PM
 2. Dashuria e Vertete!....
  Nga erinda nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 09-09-2012, 03:34 PM
 3. Dieta e ekuilibruar tė zgjat jetėn
  Nga vaaldr1n nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-09-2011, 07:12 PM
 4. Njė mollė nė ditė zgjat jetėn
  Nga gjendar nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 22
  Postimi i Fundit: 10-03-2011, 02:51 PM
 5. Soja zgjat jetėn
  Nga aurel nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-10-2009, 11:56 AM