Ronaldo zyrtarisht lojtari mė i mirė i vitit sipas FIFA-s


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  i/e rregjistruar 20% Maska e Negativ
  Anėtarėsimi
  Jan 2009
  Vendndodhja
  Podujevė
  Postime
  135
  Reputacioni
  0

  Ronaldo zyrtarisht lojtari mė i mirė i vitit sipas FIFA-s

  Receta Gatimi

  Suyperylli i Manchester Unitedit, Cristiano Ronaldo, ėshtė kurorėzuar tė hėnėn mbrėma nė Cyrih edhe zyrtarisht si lojtari mė i mirė i vitit i zgjedhur nga FIFA.
  Ronaldo i ka fitues kundrejt konkurrentėve kryesorė, si Lionel Messi, Xavi, pastaj Fernando Torres, si edhe fituesit tė vitit tė kaluar, Leite Kaka.  Nė vendin e dyte ėshtė renditur superylli i Barcelonės, Lionel Messi, ndėrsa sulmuesi i Liverpoolit, Fernando Torres, pėrfundoi i treti


  Sezoni 2007/08 ka qenė kulmi i karrierės sė portugezit. Ai ka shėnuar 42 gola pėr Manchester Unitedin nė tė gjitha garat, ka fituar titullin e ligės Premier, pastaj titullin e Ligės sė Kampionėve, si edhe ēmimin e golashėnuesit mė tė mirė nė Evropė.


  Ai fitoi edhe ēmimin prestigjioz “Topi i Artė”, ndėrsa me Manchesterin u shpall edhe Kampion Botė pėr Klube.

 2. #2
  i/e rregjistruar 20% Maska e Negativ
  Anėtarėsimi
  Jan 2009
  Vendndodhja
  Podujevė
  Postime
  135
  Reputacioni
  0

  Torres i kėnaqur me vendin e tret? n? ēmimin e Lojtarit t? V

  Sulmuesi i Liverpoolit, Fernando Torres, thotė se ai ka pasur “nderin” t? pėrfundoj? n? vendin e tret? n? luft?n p?r t? fitar ēmimin e Lojtarit m? t? Mir? t? Vitit q? shpallet nga FIFA.  Torres pėrfundoi prapa fituesit t? kėtij ēmimi, anėsorit t? Manchester United, Cristiano Ronaldo, dhe prapa yllit t? Barcelon?s, Lionel Messi.

  “Ronaldo dhe Messi janė pa dyshim lojtar?t m? t? mir? n? bot? dhe t? jesh menj?her? prapa tyre ?sht? nj? privilegj”, ka th?n? spanjolli.

  “Fakti q? un? jam k?tu sot ?sht? arsye t? jem krenar q? pėrfaqėsoj klubin dhe vendin tim. Ėsht? krenari t? jemi dy spanjoll? n? k?t? grup”, ka shtuar Torres.

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e Negativ
  Anėtarėsimi
  Jan 2009
  Vendndodhja
  Podujevė
  Postime
  135
  Reputacioni
  0

  Mourinho: Ronaldo e ka merituar ēmimin e Lojtarit m? t? Mir?

  Menaxheri i Interit, Jose Mourinho, thotė se ylli i Manchester United, Cristiano Ronaldo, e ka merituar ēmimin e fituar s? fundi, at? t? Lojtarit m? t? Mir? t? Vitit, dh?n? nga FIFA.  “Kurrė nuk them se ekipi tjetėr e ka lojtarin m? t? mirė n? botė. Por mendoj se vitin e kaluar, pėr shkak t? trofeve q? fitoi dhe kontributit q? dha, golat q? shėnoi, ai e meritoi k?t? ēmim”, ka th?n? Mourinho.

  Ronaldo doli i pari n? mesin e pes? futbollist?ve q? konkurronin p?r ēmimin e Lojtarit t? Vitit, duke l?n? prapa edhe yjet si Messi, Torres, Kaka dhe Xavi. Portugezi k?t? vit fitoi edhe ēmimin tjetėr prestigjioz “Topi i Artė”.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ibra, lojtari mė i paguar nė botė te City?
  Nga vaaldr1n nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-08-2010, 01:53 PM
 2. Rihanna femra e vitit sipas Glamour
  Nga aurel nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-11-2009, 06:50 PM
 3. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-02-2009, 06:34 PM
 4. Skuadra mė e mirė e vitit 2008 sipas FIFA-s
  Nga Negativ nė forum Kampionate Evropian
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-01-2009, 07:34 PM
 5. Han, zyrtarisht trajner i Shqipėrisė
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 27-12-2007, 10:49 PM