Partneri/ja ideale


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 3 123 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 43
 1. #1
  i/e rregjistruar 20% Maska e Negativ
  Anėtarėsimi
  Jan 2009
  Vendndodhja
  Podujevė
  Postime
  135
  Reputacioni
  0

  Partneri/ja ideale

  Receta Gatimi

  Ne kete teme do kisha dashur qe cdo anetar te jape mendimin e vet per partnerin/en e tij/saj ideale edhepse person ideal nuk ekziston mirepo cdokush nga ne e imagjinon nje te tille per vete apo jo?

  Ketu mund te postojne edhe ato te cilet jane ne lidhje paramartesore apo bashkeshortore, do ishte interesant ta dinim se si e kane imagjinuar ato personin e jetes se tyre dhe si eshte ai/ajo ne realitet.

 2. #2
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16

  Re: Partneri/ja ideale .

  Im shoq eshte ai qe mendoja Sigurisht duke i hequr Karakterin e keq ...
  Pa ate karakter( gomari, derri ) do ishte perfekt

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: Partneri/ja ideale .

  Ndonjehere duhet dhe ai karakteri keq, per te thyer monotonin.

  Personalisht jam akoma tek A-ja.

 4. #4
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  13

  Re: Partneri/ja ideale .

  Ideali!!!! Nuk ka mbarim! Gjithsesi realiteti ndryshon kompletesisht nga imagjinata (ndonjehere eshte akoma me i bukur, shume here te tjera ndodh e kunderta )!!!

  Rendesi ka mirekuptimi, edukata, inteligjenca, niveli i shkollimit dhe njohuria, po ashtu edhe pak bukuria! (Nuk eshte e nevojshme bukuria nga ana e estetikes, se shume here nje njeri rezulton i bukur pasi i kupton vlerat e tij te brendshme)!

 5. #5
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  13

  Re: Partneri/ja ideale .

  per mua personalisht njeriu ideal nuk eksiston . sa here se mendoj se ai eshte ideali im atere del me mut . keshtu qe tani nuk mendoj me asgje ! besoj se i jam pergjigjur ndopak pyetjes !

 6. #6
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  13

  Re: Partneri/ja ideale .

  Ate fjalen qe fillonte me m dhe mbaronte me t se kuptova hic une!!!

 7. #7
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Partneri/ja ideale .

  Partneri ideal eshte ai qe kur je ne moshen e adoleshences te gjitha/e e kemi enderruar, ne vajzat: te gjate, te bukur, biond apo brun, me sy te zinj -bojeqelli-kafe-jeshile, kemi fantazuar mbi veshjet dhe shume pak mbi karakterin, ndersa cunat: bionde-brune, me sy si ti kete dhe me nje ballkon te madh.
  Kur rritemi shume martohen me dashuri, te tjere me mbleseri dhe shume me te parin apo te paren qe i propozon martese.

  Partneri ideal ka qene per mua gjithmone ai me te cilin do te plotesonte gjysmen time, te kish ato cilesi qe kam dhe une, te mendonte njesoj si mua, te shikonte boten dhe gjerat pereth me te njejtin sy qe i shoh dhe une. Sot mendoj se 90% te te gjitha enderrave qe kam thurur mbi partnerin tim i kam te realizuara, biles ka dhe emrin qe une kam adhuruar gjithmone.

 8. #8
  Do te me mjaftonte nje vajze qe nuk do te me shikonte shtrember kur te isha i dehur...
  Le te ishte edhe e shemtuar pasi shemtine e saj do e vija re vetem oren e pare te dites,edhe ne kete ore do te isha pergjumesh keshtu qe nuk do i kushtoja shume rendesi..pse jo,te pinte edhe ndonje gote me mua,nuk do bente keq

 9. #9
  i/e rregjistruar 10% Maska e Bessa
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  Prishtine
  Postime
  68
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Tema shume interesante
  E para e punes Njeriun qe e kemi enderruar nuk ekziston,POR se gjithmon ka nje Por ne keto raste,ka njerez qe i afrohen deri diku.
  Psh i dashuri ime nga personi ideal qe e kam menduar une ka vetem syt dhe zemren,por keto dyja nuk i kam gjetur te nje tjeter njeri,te jemi realist dhe kjo mjafton sepse ka gjera shume te mrekullueshme qe as nuk i kam menduar se mund ti beje ndonje po ia qe ideali nuk eshte

 10. #10
  i/e rregjistruar 10% Maska e artenis
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  10
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Mendoj se partnerja ideale per mua do te ishte ajo qe do te me vlersonte dhe te me kethente po ate dashuri po ate rrespekt po ate besnikeri qe do ti jepje dhe un asaj pastaj mos marveshje do ket dhe kur nemes ka dashuri dhe rrespekt gjithcka kalon pa ukuptuar

 11. #11
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  partneri ideal per mua do ishte ai:

  qe me do per ate qe jam,
  qe nuk me ben te lotoj,
  per te cilin do isha vete bota,
  qe di ta shprehe dashurine.

 12. #12
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Njeriu perfekt nuk egziston,por te pakten nga njeriu qe neser do te lidh jeten kerkoj vetem te me doje dhe te me respektoj,te tjerat jane ne doren time pastaj!

  ky eshte ideali per mua.......

 13. #13
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Partnerja ideale Komshia

 14. #14
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Ne kore po prodhohen disa robot, interesohuni se ndoshta jane idealet per shijet tuaja

 15. #15
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
  Partnerja ideale Komshia
  Per cilen komshie e ke fjalen ti aaaaaaaaaaa? ncncncnc

 16. #16
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
  Ne kore po prodhohen disa robot, interesohuni se ndoshta jane idealet per shijet tuaja
  apapapapapa ca te ka bere zoti ty ore aman,

  nuk kerkon njeri perfektin jo,por te kete 2 gjera elementare te pakten,te sillet si njeri jo si Ari,

 17. #17
  i/e rregjistruar 35% Maska e STJUART
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  747
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8
  ...perfekte nuk ka...sikunder edhe perfekt....ekziston dicka qe te lidh me personin qe dashuron...thjesh eshte zemra.....kjo din ta zgjedh perfekten e saj....

 18. #18
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga STJUART Lexo postimin
  ...perfekte nuk ka...sikunder edhe perfekt....ekziston dicka qe te lidh me personin qe dashuron...thjesh eshte zemra.....kjo din ta zgjedh perfekten e saj....
  Sa bukur u shprehe

 19. #19
  Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Postime
  3,332
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Te kete nja dy tri gjera qe dua un ti kete, nuk kerkoj shume

 20. #20
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
  Te kete nja dy tri gjera qe dua un ti kete, nuk kerkoj shume
  e kush na qenkan keto 2,3,4,5,6 gjerat qe kerkon ti ?

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 3 123 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Femra ideale pėr meshkujt ...
  Nga vaaldr1n nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 28-05-2012, 09:06 PM
 2. Femrat kenaqen kur partneri i tyre merzitet!
  Nga erinda nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 30
  Postimi i Fundit: 23-03-2012, 11:13 AM
 3. Elton John dhe partneri i tij bėhen prindėr
  Nga Kliton nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 30-03-2011, 09:56 AM
 4. Facebook e di kur ndaheni nga partneri!
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-11-2010, 03:14 PM
 5. Durrės, 83 pėr qind e grave dhunohen nga partneri.
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-11-2007, 02:04 PM