10 futbollistat dhe pronarėt mė tė pasur nė Angli?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  10 futbollistat dhe pronarėt mė tė pasur nė Angli?

  Receta Gatimi

  10 futbollistat dhe pronarėt mė tė pasur nė Angli?


  Pronari i Manchester City, Sheikh Mansour bin Zayed Al Nahyan momentalisht ėshtė pronari mė i pasur nė futbollin Britanez, shkruan FourFourTwo Magazine. Sa i pėrket lojtarėve, vendin e parė e mban futbollisti David Beckham, i cili dje ka debutuar pėr ekipin Italian Milan.  Sheikh Mansour bin Zayed Al Nahyan


  Menaxheri i Manchester United, Sir Alex Fergusson radhitet i 78 me 22 milionė funta, kurse ai i Arsenalit, Arsen Venger gjendet i 98 me 14 milionė funta.  Top 10 pronarėt mė tė pasur:
  1 Sheikh Mansour bin Zayed Al Nahyan (Man City) 15 miliardė funta
  2 Lakshmi Mittal and family (QPR) 12.5b mlrd
  3 Roman Abramovich (Chelsea) 7 mlrd
  4 Joe Lewis (Tottenham) 2.5 mlrd
  5 Bernie and Slavica Ecclestone (QPR) 2.4 mlrd
  6 Stanley Kroenke (Arsenal) 2.24 mlrd
  7 Alisher Usmanov (Arsenal) 1.5 mlrd
  8 Lord Grantchester/the Moores Family (Everton) 1.2 mlrd
  8 Dermot Desmond (Celtic) 1.2 mlrd
  10 Lord Ashcroft (Watford) 1.1 mlrd
  10 Malcolm Glazer and family (Man Utd) 1.1 mlrd

  10 futbollistat mė tė pasur:
  1 David Beckham 125 milione funta
  2 Michael Owen 40
  3 Wayne Rooney 35
  4 Rio Ferdinand 28
  4 Robbie Fowler 28
  4 Sol Campbell 28
  7 Ryan Giggs 23
  8 Michael Ballack 20
  8 Frank Lampard 20
  10 Steven Gerrard 19

 2. #2
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Flm Kliton.

  Fukarenj qenkan te shkretet

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Angli, shteti paguan ata qė lėnė duhanin
  Nga ulkina nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-03-2011, 08:21 PM
 2. Angli, 13 vjecarja me fytyren e nje plake
  Nga Kliton nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 04-12-2010, 09:14 PM
 3. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-11-2010, 03:34 PM
 4. B45 nė Angli pėr test mjekėsor
  Nga vaaldr1n nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-08-2010, 02:56 PM
 5. Angli, krijohet fustani me kartmonedha
  Nga Altin111 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 25-11-2007, 01:15 PM