Kenaqesia femerore, me e madhe me nje partner te pasur


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Kenaqesia femerore, me e madhe me nje partner te pasur

  Receta Gatimi

  Kenaqesia femerore, me e madhe me nje partner te pasur


  Kenaqesia seksuale tek grate eshte me e madhe, nese kane ne krah nje partner te pasur. Nje llogari bankare sjell jo vetem sigurine e te ardhmes, por edhe shperblehet me nje numer me te mash orgazmash.
  Ky eshte rezultati i nje studimi te Universitetit te Newcastle, te publikuar nga faqja ne internet e revistes “Times”. “Orgazmat femerore varen nga pasuria e partnerit”, ka thene psikologu Thomas Pollet, koordinues i kerkimeve. Pollet analizoi te dhenat e nje studimi kinez per ceshtjet personale, mes te cilave jeten seksuale te 5 mije njerezve, 1.534 gra. 121 prej tyre thane se gjithnje arrinin kenaqesi, 408 shpesh, 762 disa here, ndersa 245 rralle ose kurre. Diferencen sipas Pollet e bejne parate. “Meshkujt e pasur jane me te deshiruar dhe u shkaktojne me shume kenaqesi partnereve”. Pollet thote se fenomeni tregon se grate kane evoluuar dhe kerkojne partere cilesore. Studimi pritet te shkaktoje kritika, pasi femrat shihen si gjuetare te meshkujve te pasur, ndersa te dy palet kerkojne nje partner qe te jete zgjedhja me e mire per te garantuar mbijetesen e geneve te tyre. Por e reja e kerij studimi konsiston ne faktin se orgazma nuk ka funksion riprodhues.

 2. #2

  Re: Kenaqesia femerore, me e madhe me nje partner te pasur

  po per ne burrat seshte me e madhe kenaqesia nqs ajo femer eshte me seksi

 3. #3
  Nice Man Moderator Maska e Erlindi
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  904
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13

  Re: Kenaqesia femerore, me e madhe me nje partner te pasur

  ca behet keshtu

 4. #4
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Kenaqesia femerore, me e madhe me nje partner te pasur

  Personalisht nuk e besoj nje gje te tille. Eshte thjesht nje hipokrizi e femrave. Sot eshte bota e interesit.
  Besoj se ato shtiren qe te mbushin edhe ato xhepat me para apo te marrin qofte edhe ndonje dhurate nga patneret e tyre te pasur.
  Nuk besoj se kenaqesia vjen nga xhepi.

  Nuk e prisja edhe kete

  Domethene, ne qofte se tjetri ka 5 mije euro, vajza duhet te kaloje ne orgazem 5 here?

  Ndersa ai qe ska leke ne xhep? i bie qe patnerja e tij kur ben sex te lexoje revisten

  Djema mbushini xhepat me leke se u prish bota

 5. #5
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Re: Kenaqesia femerore, me e madhe me nje partner te pasur

  100% te drejt te jap kete mendim kam dhe une,nuk eshte e thene qe pote kesh lek je i afte dhe ne mardhenje,keshtu qe per mendimin tim ne kenaqsin seksuale nuk hyn paraja fare.

 6. #6
  Te lexosh tema te kesaj natyre behesh impotent prej deshperimit...!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Cfare do ti ndalonit partner/es/it tuaj?
  Nga Altin111 nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 26-01-2013, 07:07 PM
 2. Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 05-01-2013, 01:04 PM
 3. Bukuri Femerore
  Nga ReniX nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 12
  Postimi i Fundit: 24-10-2012, 02:47 PM
 4. Rrembehet nga kenaqesia virtuale e perfundon...
  Nga Cuore RossoNero nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 35
  Postimi i Fundit: 21-04-2012, 10:30 PM
 5. Te brendeshme femerore
  Nga kuklla nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-07-2008, 11:27 AM