Disa Keshilla Natyrale Per Kujdesin e Fytyres Suaj


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 9 prej 9
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Disa Keshilla Natyrale Per Kujdesin e Fytyres Suaj

  Receta Gatimi

  Disa kėshilla natyrale pėr kujdesin ndaj fytyrės suaj


  Pėr ta mbrojtur lėkurėn tuaj nga efektet anėsore tė preparateve tė ndryshme artificiale tė cilat i ofrojnė prodhuesit, ja disa kėshilla natyrale pėr kujdesin ndaj fytyrės suaj.

  Maskė pėr ngritje tė natyrshme

  Rrihni mirė tė bardhėn e vesė, vendoseni nė fytyrė dhe le tė qėndrojė 15 minuta. Pastaj lajeni fytyrėn me ujė pak tė ngrohtė, dhe lyeni lėkurėn me krem hidratues. Efektet e kėtij trajtimi vėrehen menjėherė dy orė pas larjes sė fytyrės, mirėpo nėse kėtė e pėrsėritni disa javė, rezultatet do tė jenė tė pėrhershme.

  Maskė pėr lėkurė tė thatė

  Rrihni mirė njė ve tė plotė, dhe vendoseni nė fytyrė. Kur tė thahet e leni dhjetė minuta tė shfaq efektin e vet nė lėkurėn e fytyrės suaj. Pastaj lani fytyrėn me ujė tė ftohtė dhe e lyeni me vaj bajameje ose me vaj ulliri.
  Tretėsirė uthulle kundėr akneve

  Nė njė litėr ujė tė vluar, tė ftohur, shtoni njė lugė uthulle tė mollės. Me njė pambuk vendoseni tretėsirėn nė fytyrė ēdo natė para se tė flini dhe skuqja do tė pakėsohet nga dita e dytė, po ashtu to tė zvogėlohet edhe numri i akneve. Ndėrsa nėse kjo nuk ka sukses atėherė duhet ta vizitoni dermatologun.

  Majdanozi i largon mitiserat

  Majdanozin e imtėsuar mirė vendoseni nė vendin ku keni mitisere. Pastaj me ujė tė nxehtė lajeni fytyrėn, me qėllim qė lėngu i majdanozit tė depėrtojė thellė nė lėkurė. Pastaj shumė lehtė do tė mund ta largoni mitiserin me ndihmėn e njė pambuku.

  Maskė nga mjalti

  Disa lugė mjalti i ngrohni dhe i pėrzieni me njė lugė lėngu tė limonit. Pasi t’i keni pėrzier disa minuta, i leni qė tė ftohen. Vendosni nė fytyrė dhe i leni tė qėndrojnė 10-15 minuta. Pas kėsaj kohe, fytyrėn lajeni me ujė tė ftohtė.

 2. #2
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Disa Keshilla Natyrale Per Kujdesin e Fytyres Suaj

  Kliton, faleminderit per materialin, por mire eshte qe te vendosesh edhe burimin ne fund te materialit.

 3. #3
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Re: Disa Keshilla Natyrale Per Kujdesin e Fytyres Suaj

  Ok do e kem parasysh per heren tjeter.

 4. #4
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  14
  ineresante keto maskat..po mund te me thoni ndonje maske ku s'ka vese sepse jam alergjike ndaj saj????flm

 5. #5
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  14
  veze e jo vese

 6. #6
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Maskė nga mjalti

  Disa lugė mjalti i ngrohni dhe i pėrzieni me njė lugė lėngu tė limonit. Pasi t’i keni pėrzier disa minuta, i leni qė tė ftohen. Vendosni nė fytyrė dhe i leni tė qėndrojnė 10-15 minuta. Pas kėsaj kohe, fytyrėn lajeni me ujė tė ftohtė.


  Nje nder maskat e mia te preferuara!.....

 7. #7
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  14
  erinda kjo maska jote me pelqen...do ta provoj.
  une ishtoj dhe pak miell, provoje se funksionon, ka edhe efekt scrub.

 8. #8
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  20
  Lengu i trendafilit ,,solucioni me i mire per pastrimin e fytyres,po si pergatitet ??

  merni 12 trendafila ,vendosni ne nje tenxhere me 1 liter uje ,vereni ne zjare dhe lereni derisa uji te marre ngjyren e trendafilave,pastaj fikni zjarin dhe lereni per 15 min,pas 15 min sic esht lengu bashke me trendafilat futeni ne nje kavanos qelqi mbyllni me kapak dhe mbeshtjellelleni te gjith kavanozin me leter alumin,leren per 6 ore,pastaj kullojeni lengun(pra hiqni petalet e trendafilit) me kete leng, me ane te nje pambuku cdo nate para se te fleni dhe pastrojeni fytyren..Qe te mos prishet lengu qe pergatitem veproni keshtu:me nje shishe qelqi te vogel futni pak leng qe tju mjaftoj per nje jave ,lengun tjeter futeni ne ngrirje te frigoriferit kur tju nevojitet nxjereni dhe mbusheni shishen e vogel qe perdorni gjat javes,e keshtu veproni gjithmon,,NJE NATE TE FLENI PA PASTRUAR FYTYREN NGA TUALETI,NESER DO TE KENI NJE RRUDHE ME SHUME..

 9. #9
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Maske me karota per nje lekure te tonifikuar


  Karotat ndihmon per rinovimin dhe tonifikimin e lekures se fytyres
  Maskat me baze karote jane ideale per fytyren normale dhe per fytyre me vaj.
  Per fytyra te thata eshte rekomanduar qe pervec karotes e cila duhet te jete baza e maskes duhet te shtoni edhe perberes hidratues si : vaj ulliri, mjalte, avokado sipas mundesive.

  Kjo maske forcon lekuren dhe e ben rezistente ndaj faktoreve te demshem te natyre. Eshte ushqyese dhe pastron lekures nga papastertite.


  Me poshte do ju mesojne njeren prej tyre


  Hapi 1
  Prisni 2 ose 3 feta karote te medha. Fetat e karotave futeni ne nje tenxhere te vogel me uje dhe lereni aty derisa te shikoni se piruni deperton lehte ne to. I nxirrni nga uji dhe futeni ne nje tas te vogel prej qelqi.

  Hapi 2
  Shtypini karotat derisa te perfitoni nje mase pureje.


  Hapi 3
  Ne masen e purese se karotes shtoni nje luge mjalte dhe filloni ti perzieni derisa te shikoni qe produktet jane perzier mire bashke. Nese preferoni nje maske me te holle shtoni pak vaj ulliri.


  Hapi 4
  Prisni deri sa maska te ftohet dhe pastaj aplikojeni ne fytyre, duke sigurura shtrirjen te njetrajtshme ne fytyren tuaj

  Mbajeni 10 minuta dhe ne fund shperlajeni me uje te vaket.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. PO-te dhe JO-te per kujdesin ndaj lekures suaj
  Nga labja nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 21-02-2013, 11:59 AM
 2. Windows: Probleme me USB ? Ja disa keshilla
  Nga vaaldr1n nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 12-01-2013, 04:57 PM
 3. Disa kėshilla pėr jetėn..!!
  Nga Enkelejda_24 nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 15-08-2010, 02:28 PM
 4. Disa kėshilla nga Bibla
  Nga Sefedini nė forum Komuniteti i krishterė
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 02-07-2009, 02:58 PM
 5. Disa kėshilla pėr shėndetin !!
  Nga burim_zh nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-06-2008, 09:02 PM