Futbolli i femrave: Tirana A.S, fituese e Turneut Kombėtar


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Futbolli i femrave: Tirana A.S, fituese e Turneut Kombėtar

  Receta Gatimi

  Futbolli i femrave: Tirana A.S, fituese e Turneut Kombėtar  Ekipi kryeqytetas i femrave, me trajner Altin Rrakllin, ka mundur 4-0 skuadrėn shkodrane, Jubani.

  Ekipi Tirana A.S, i drejtuar nga ish-futbollisti i ekipit kombėtar, Altin Rraklli, ėshtė shpallur fitues i turneut tė parė kombėtar tė futbollit tė femrave, organizuar pėr herė tė parė nga Federata Shqiptare e Futbollit. Skuadra e kryeqytetit ka mundur nė finale skuadrėn e femrave nga Shkodra, Jubani. Pjesa e parė ėshtė mbyllur me rezultatin 2-0. Nė pjesėn e dytė skuadra bardheblu shėnoi edhe dy gola tė tjerė, duke fituar takimin 4-0. Ndeshja nė fjalė u luajt nė stadiumin “Selman Stermasi”. Nė ceremoninė e dorėzimit tė trofeut tė kėtij aktiviteti kombėtar mori pjesė edhe presidenti i FSHF-sė, Armand Duka, i cili i dorėzoi kupėn ekipit fitues. Presidenti Duka deklaroi pėrpara medias se nė tė ardhmen do tė zhvillohen edhe disa aktivitete promovuese tė futbollit tė femrave dhe se FSHF ėshtė nė pėrgatitje pėr tė organizuar kampionatin e parė kombėtar pėr femra nė tė gjithė historinė e futbollit shqiptar. Rezultatet e ndeshjeve tė kėtij turneu janė:

  23.01.2009

  Stadiumi “Selman Stermasi”, Tiranė

  Tirana A.S-Tropojė 8-0

  Jubani-Olimpik 7-0

  Kompleksi i Kamzės

  Tirana-Rubiku 1-3

  Memaliaj-The Doors 0-3

  Kalojnė nė gjysmėfinale Tirana AS, The Doors, Jubani dhe Tirana.

  Ndeshjet gjysmėfinale

  25.01.2009

  Tirana A.S-The Doors 7-0

  Rubiku-Jubani 0-5

  Ndeshja Finale

  28.01.2009

  Tirana A.S-Jubani 4-0

 2. #2
  i/e rregjistruar Maska e enisa
  Anėtarėsimi
  Sep 2007
  Vendndodhja
  diku ne Eu
  Postime
  1
  Reputacioni
  0
  Tirana A.S cfare kuptimi ka?

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 26-07-2013, 01:39 AM
 2. Kenga Fituese e Top Fest 9
  Nga ReniX nė forum Muzika Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 04-06-2012, 07:41 PM
 3. Ja kėnga fituese e Eurovizionit (VIDEO)
  Nga labja nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 18-05-2011, 01:36 PM
 4. Hymni Kombėtar
  Nga Altin111 nė forum Shkrimtarė Shqiptarė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 02-12-2007, 07:39 PM
 5. HYMNI KOMBETAR
  Nga smart nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 07-09-2007, 08:27 PM