Sulmuesi i Chievos, Erjon Bogdani, e ka refuzuar ofertėn e Queens Park Rangers tė cilėt bėjnė gara nė Ligėn Championship, njofton "Sky Sports", megjithatė transferimi i tij nė Angli ėshtė i mundur.


Shtatlarti i Kombėtares shqiptare ėshtė i kėrkuar nga dy skuadrat e kryeqytetit italian, Roma dhe Lazio, ndėrsa ai ka shprehur dėshirėn tė transferohet nė Ligėn Premier.

Hull City dhe Fulhami janė dy skuadrat tė cilat dėshirojnė shėrbimet e 31-vjeēarit shqiptar, ndėrsa edhe Bogdani ėshtė shprehur i interesuar tė largohet nga Italia ku ka qėndruar mė se dhjetė vite dhe ta sfidojė veten nė ndonjė ligė tjetėr.