Receta Gatimi

Ftesa e Jezus Krishtit


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
  1. #1
    i/e rregjistruar 10% Maska e Aragon
    Anėtarėsimi
    Dec 2006
    Postime
    19
    Reputacioni
    0

    Ftesa e Jezus Krishtit

    Ejani tek unė, o ju tė gjithė tė munduar dhe tė rėnduar, dhe unė do t'ju jap ēlodhje.Merrni mbi vete zgjedhėn time dhe mėsoni nga unė, sepse unė jam zemėrbutė dhe i pėrulur nga zemra; dhe ju do tė gjeni prehje pėr shpirtrat tuaj.Sepse zgjedha ime ėshtė e ėmbėl dhe barra ime ėshtė e lehtė!

    Unė jam buka e jetės; kush vjen tek unė nuk do tė ketė mė kurrė uri dhe kush beson nė mua, nuk do tė ketė mė kurrė etje.Gjithēka qė mė jep Ati do tė vijė tek unė; dhe atė qė vjen tek unė, unė nuk do ta nxjerr jashtė kurrė. Sepse unė kam zbritur nga qielli jo pėr tė bėrė vullnetin tim, por vullnetin e Atij qė mė ka dėrguar. Ky ėshtė vullneti i Atit qė mė ka dėrguar: qė unė tė mos humbas asgjė nga tė gjitha ato qė ai mė ka dhėnė, por t'i ringjall nė ditėn e fundit.Ky, pra, ėshtė vullneti i Atij qė mė ka dėrguar: qė kushdo qė sheh Birin dhe beson nė tė, tė ketė jetė tė pėrjetshme, dhe unė do ta ringjall atė nė ditėn e fundit.
    Nėse dikush ka etje, le tė vijė tek unė e tė pijė.Ai qė beson nė mua, siē ka thėnė Shkrimi, nga brendėsia e tij do tė burojnė lumenj uji tė gjallė.
    Unė jam drita e botės; kush mė ndjek nuk do tė ecė nė errėsirė, por do tė ketė dritėn e jetės. Ai qė e dėgjon fjalėn time dhe beson nė Atė qė mė ka dėrguar, ka jetė tė pėrjetshme, dhe ai nuk vjen nė gjyq, por ka kaluar nga vdekja nė jetė.
    Unė jam udha, e vėrteta dhe jeta; askush nuk vjen tek Ati pėrveēse nėpėrmjet meje.

    Ja, unė qėndroj te dera dhe trokas; nėse dikush dėgjon zėrin tim dhe tė hapė derėn, unė do tė hyj tek ai dhe do tė ha darkė me tė dhe ai me mua.

    Jezus Krishti

  2. #2
    i/e rregjistruar 10% Maska e Erumahtar
    Anėtarėsimi
    Dec 2006
    Vendndodhja
    Athinė
    Postime
    29
    Reputacioni
    0

    Re: Ftesa e Jezus Krishtit

    Amen, Amen, Amen

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Ftesa per rrjetin social te Microsfot so.cl
    Nga ReniX nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 02-06-2012, 09:39 PM
  2. Princi lė pa ftesa Obamėn, Sarkozyn dhe Berluskonin
    Nga Erinaa nė forum Shtypi i Ditės
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 27-04-2011, 10:19 PM
  3. Ftesa mbi seminar ne Hotel Dukagjini
    Nga mimoza gjonaj nė forum Prezantohuni nė Forum
    Pėrgjigje: 12
    Postimi i Fundit: 09-10-2010, 01:55 PM
  4. Mesazh nga Jezus Krishti per Kishen e Tij
    Nga Aragon nė forum Komuniteti i krishterė
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 10-03-2007, 02:06 AM
  5. Kisha e Jezus Krishtit. A ngjan Ajo me Krishtėrimin e sotėm?
    Nga Aragon nė forum Komuniteti i krishterė
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 14-02-2007, 12:18 PM