Skuadra e Pitburg Stilers janė fituesit e 'Super Bowl'-it pėr vitin 2009. Mbrėmė nė finalen e madhe nė futboll amerikan, Pitburg Stilers arriti tė mposhtė skuadrėn e Arizona Kardinals-it me rezultat 27:23, duke arritur tė rrėmbejnė titullin e gjashtė nė historinė e tyre.

Stilers-at deri te fitorja arritėn nė 35 sekondat e fundit, kur Holms arriti tė pranojė njė top nga Rotilsnerger dhe shėnoi taēdaun pėr tė sjellė gėzim tė madh shumė tifozėve tė tyre. Me kėtė fitore trajneri i Pitsburgut, 36-tė vjeēari Majk Tomlin u bė trajneri mė i ri nė historinė e futbollit amerikan qė ka fituar titullin nė SUPERBOWL. Pėrballja mes Pitsburg Stilers dhe Arizona Kardinals ishte finalja e 43 nė historinė e futbollit amerikan.