Receta Gatimi

India do tė prodhojė laptop prej 20 dollarėsh


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 13 prej 13
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  29

  India do tė prodhojė laptop prej 20 dollarėsh  India sė shpejti do tė fillojė tė prodhojė laptope me ēmim simbolik prej 20 dollarė. Ky projekt seriozisht e vė nė rrezik prodhimin e laptopit komercial Asus EeePC, i cili kushton 100 dollarė, shkruan "Fajnenshėl Tajms".

  Sipas pėrfaqėsuesit tė sekretariatit indian pėr arsim tė mesėm dhe tė lartė R.P Agravel, laptopi do ta mbajė emrin "Sakshat" dhe mė sė voni brenda gjashtė muajve do tė paraqitet nėpėr dyqane. Nė fillim, laptopi do tė kushtojė 20 dollarė, ndėrsa me kalimin e kohės ēmimin madje mund tė ulet.


  Burimi:CdoDite.com

 2. #2
  Nice Man Moderator Maska e Erlindi
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  904
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  16
  sa mire do ishte sikur te behej dhe ne shqiperi kjo gje.

 3. #3
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  29
  Po u hodh ne treg normal qe dhe ne Shqipri e ke Erlindo.

 4. #4
  Nice Man Moderator Maska e Erlindi
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  904
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  16
  po keshtu u tha dhe per ate iphone 199$ dhe nuk
  ka ardhur gje tek ne.

 5. #5
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  29
  Si jo re ke sa dush ne Tiran Durres Etj.

 6. #6
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  34
  Besoj se do jene kompjutra vetem per nje funksion te caktuar, apo si jane netbook vetem per shfletim te faqeve ne Internet, Ideal per kete pune.
  iPhone ne Usa aq shitet, pavarisisht se te tjeret te rrjepin. Por dhe ai qe e shet me ate ēimim brenda ka kleēken se e ke me kontrat. Kuptohet po pate lek lek lek blen dhe Apple vet

 7. #7
  Nice Man Moderator Maska e Erlindi
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Vendndodhja
  albania
  Postime
  904
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  16
  dhe une bashkohem me mendimin e rent.
  duhet te jene lap top per nje funk. te caktuar.

 8. #8
  i/e rregjistruar 10% Maska e ballici
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Postime
  18
  Reputacioni
  0
  Keta tipa laptopi kane vertet funksione te kufizuara por duke patur parasysh qe ka shume njerez qe e perdorin kompjuterin vetem per internet, per te shkruar letra e per te pare fotografi e filma mund te them qe eshte me leverdi.
  Ne Itali i gjen keto laptop ne dyqane edhe per 150 Euro.

 9. #9
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  29

  Laptopi ultra i lirė indian nė fakt ėshtė mashtrim?
  Lajmi pėr laptopin tė cilin e sponsoron qeveria indiane, i cili nuk do tė duhej tė kushtonte mė shumė se 10 dollarė, ėshtė dėshmuar tė jetė bukur jopreciz, apo troē, tėrėsisht i gabuar.

  Lajmin pėr “laptopin” e supozuar e kemi publikuar edhe ne, mirėpo tani janė paraqitur tė dhėnat teknike tė cilat japin njė pasqyrė krejt tjetėr pėr kėtė pajisje.

  Siē pohon gazeta “Times of India”, bėhet fjalė pėr “pajisje pėr ruajtje tė dhėnave e cila pėrmban disa megabajt tė dhėna dhe mund tė lidhet me laptop”.

  Kjo tingėllon tė jetė si memoria mė e thjeshtė USB flash apo diēka e ngjashme me tė, e nė mes tė kėtij lloji tė pajisjes dhe njė laptopi tė vėrtetė dallimet janė tė pakrahasueshme.

  Flitet se kjo pajisje do tė mund tė ishte baza pėr laptopin e lirė i cili do tė kushtonte rreth 60 dollarė, mirėpo tani pėr tani nuk do t’i besojmė asnjė gjėje derisa tė mos shohim specifikat konkrete teknike.

 10. #10
  i/e rregjistruar 10% Maska e zeqqqa
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Postime
  60
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  teper i lir te kaka sikur te kisht ene kosove per te belere

 11. #11
  i/e rregjistruar Maska e OutLaw
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Postime
  6
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  eshte folur qe ajo do te jete usb dhe ndoshta 512 mb. per 10 $ 512 mb eshte shum shtrenjt. po te ishte me e madhe ok...por per 512 mb nuk ia vlen fare

 12. #12
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e bledi1
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  degjoni ky laptopi eshte vetem pere ne indi dhe nuke lejohet qe te shitet ne vendet e tiera

 13. #13
  i/e rregjistruar 20% Maska e qween
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  in irana
  Postime
  207
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  ouuu pse kshu?

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Funerali 1 milion dollarėsh
  Nga lovee nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 10-03-2011, 10:06 PM
 2. iPhone 4 me diamante prej 20.000 dollarėsh
  Nga ardona nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 11-07-2010, 03:33 PM
 3. iPad me vlerė prej 189.000 dollarėsh
  Nga MAJDI nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 16-05-2010, 08:53 AM
 4. Facebook fiton dėmshpėrblim prej 711 milionė dollarėsh
  Nga Kliton nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 01-11-2009, 09:44 AM
 5. Kupa prej 1 Milion dollaresh
  Nga ReniX nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-06-2008, 05:06 PM