Kafeja dhe ju


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 37
 1. #1
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Kafeja dhe ju

  Receta Gatimi

  Ju pelqen kafeja?
  sa kafe pini ne dite?
  cila eshte kafeja juaj e preferuar?
  me sa sheqer e pini?

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  13
  Po u pergjigja....... Cfare fitoj?!?! Me nje kafe, mund te lash borxhin

 3. #3
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Shume

  Mua me pelqen ,kam vite qe pi 2 kafe ne dite nje ne mjes dhe nje mbasdite rreth ores 16 ,nuk rrij dot sidomos kafen e mengjesit me te vertet qe e kam domosdoshmeri.


 4. #4
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Une pi 2 kafe ne dite , nje pas dreke dhe nje nga ora 16:00-17:00
  Ndonjehere mund te pi dhe nje pas darke . E pi pa sheqer , se sheqeri i heq shijen (per guston time) . E preferoj me nje pike qumesht Bile pas ēunit, nuk rri dot pa dozen e kafesė.Kafeja ime e preferuar eshte Carte Noir.E perdor dhe ne kafe "soluble" qe shkrihet kur hedh uje te nxehte, ose ne "dosettes". Ekspresi nuk me pelqen fare . Kur iki ne Shqip pi vetem turke

 5. #5
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15
  Une pi 1 kafe ne dite, ne megjes, se pa te nuk zgjohem dot dhe po nuk e mora me ze koka. Pi neskafe me qumesht, mundesisht me sa me pak sheqer.

 6. #6
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  13
  nuk e pi kafen fare sepse nuk me pelqen fare shija !

 7. #7
  i/e rregjistruar 10% Maska e michele
  Anėtarėsimi
  Aug 2008
  Vendndodhja
  shume larg qe ketu, diku ne univers
  Postime
  52
  Reputacioni
  0
  une pi 2-3 ne dite. Ate te mengjesit e dua me patjeter, po nuk e piva ndihem gjithe diten e pergjumur........

 8. #8
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  un pi 1 kafe ne dit, pas mesimit. me pelqen lavazza
  eshte me verte e mire. e pi me dy sheqer, perndryshe
  me duket e hidhur.......

 9. #9
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Un te gjitha i pi 3-4 ne muaj dhe ato kur me rastesit.

 10. #10
  Une pi sa te mundem,turke,filter,expres,c'te jene...

 11. #11
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga shoku_tanku Lexo postimin
  Une pi sa te mundem,turke,filter,expres,c'te jene...

  me ty qenka mire se po nuk pate njeren nga keto lloj kafeje nuk turperohesh se te ben menjehere ate kafe qe te ndodhet ne shpi !

 12. #12
  i/e rregjistruar 20% Maska e smart
  Anėtarėsimi
  Sep 2007
  Vendndodhja
  italy
  Postime
  148
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  kafen e mengjesit e kam te domosdoshme. kam pas pire gati 5/6 ne dite por mbasi e kam lene cigaren pi 2/3 ne dite.

 13. #13
  i/e rregjistruar 10% Maska e arba
  Anėtarėsimi
  Jul 2009
  Postime
  67
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  pi kafe me raste
  e pi me 2 sheqer

 14. #14
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Une dhe kafeja kemi 5 vjete qe jemi dashuruar cmendurisht bashke,

  qe prej asaj dite sa vijme dhe e shtojme dashurine,nga 2 here ne dite qe takoheshim,tani takohemi edhe 5 here

  eshte e pa rezistueshme,te behet si droga nuk jeton me dot pa te po fillove te pish,sepse te mban gjalle!

 15. #15
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Na pelqen ne mengjes me se shumti, edhe gjate dites me cigare ta then

  Zakonisht e pi 1 ne mengjes, rralle 2...

  E preferuara eshte Latte Macchiato

  Kafene e mengjesit e pi pa sheqer, ndersa Latte Macchiato me 1 ose 2 sheqera

 16. #16
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Dikur pija 5-6 kafe ne dite, tani qe punoj pak ne distance i kam rralluar goxha 2 ne dite :S

 17. #17
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Per momentin i kam rralluar paksa....i pi apo jo 2 ne dite...me mire sepse une e shijoj shume kafen shqeto...dhe kjo me shkaterroi

  organizmin...duke qene se ishte e tille,te krijon ndjesine e ngopjes dhe nuk ndjen kurr uri...pastaj kalon ne faza ekstrem...dhe me duhej ta largoja menjehere...keshtu nga 5 shqeto qe pija...tani pi 1 ne mengjes dhe nje pasdite vone....

 18. #18
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  une e shijoj shume kafen shqeto...
  organizmin...duke qene se ishte e tille,te krijon ndjesine e ngopjes dhe nuk ndjen kurr uri...pastaj kalon ne faza ekstrem...dhe me duhej ta largoja menjehere...keshtu nga 5 shqeto qe pija...tani pi 1 ne mengjes dhe nje pasdite vone....
  Me te degjuar e kam qe kur pi kafen shqeto kur i arrin 40 vjec fillon dhe te dridhen duart (eshte shume e demshme per orghanizmin ashtu sic e the dhe ti)

  Une rralle here e pi shqeto ndodhe vetem kur me duhet te punoje dite e nate, e mesme eshte shume e mire

 19. #19
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Un ket turke fare se dua , kafe automati pi dhe kapucino me qumesht.

 20. #20
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
  E preferuara eshte Latte Macchiato
  Po kot nuk te kam patriot une ty

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Kafeja, ilaē pėr pėrtacėt
  Nga olsii nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 24-04-2012, 01:52 PM
 2. Pse kafeja redukton rrezikun nga diabeti
  Nga vaaldr1n nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 24-01-2012, 06:58 AM
 3. Kafeja e shėndetshme derisa nuk e teprojmė
  Nga aurel nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 09-09-2009, 05:45 PM
 4. Kafeja e tepruar shkakton kokėdhembje
  Nga aurel nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 15-08-2009, 04:45 PM
 5. Kafeja me e mire se terapisti
  Nga kristimcs nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 09-06-2009, 02:12 PM