Njė profesor lokalizon vendndodhjen e Bin Ladenit


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Njė profesor lokalizon vendndodhjen e Bin Ladenit

  Receta Gatimi  Njė profesor i gjeografisė nė Kaliforni njofton se ka lokalizuar tre shtėpi nė Pakistan ku mund tė fshihet Osama bin Ladeni.
  “Daily Telegraph” njofton se Thomas Gillespie, nga Universiteti i Kalifornisė nė Los Angeles pėrdor teknologji pėr kėrkimin e llojeve tė kafshėve tė rrezikuara pėr zhdukje.

  Tani ai pohon se duke pėrdorur rrugėt dhe mėnyrat se si llojet e kafshėve shpėrndahen do tė mund tė zbulohet edhe vendndodhja e terroristit mė tė kėrkuar nė botė, i cili sipas Gillespie gjendet nė njė qytet nė Pakistanin veriperėndimor.

  “Besojmė se puna jonė paraqet arritjen e parė shkencore me tė cilėn do tė mund ta zbulojmė vendin ku ai qėndron aktualisht”, thotė Gillespie.

  Modelet matematikore tė cilat profesori i pėrdor pėr zbulimin e shpėrndarjes sė kafshėve, llogarisin se Bin Laden mund tė gjendet afėr vendit ku ėshtė parė herėn e fundit.

  Po ashtu aty llogaritet edhe nevoja pėr rrymė (pasi Bin Laden ėshtė nė dializė), mure tė mėdha, dhoma tė gjėra, truproja, drunj pėr t’u fshehur etj. Dhe duke llogaritur tė gjitha kėto, profesor Gillespie tashmė ka shėnjestruar tri shtėpi nė Pakistan ku mund tė fshihet Bin Laden.

 2. #2
  i/e rregjistruar 10% Maska e T_o_n_i
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  93
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Paska ber dicka te mir ky prof per te fituar vemendjen e medjave e plus edhe ndonje $ per vete
  S me besohet kjo por nejse....
  Info interesante kjo e flm per kete postim kliton

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Jam i mendimit se Usa e fshen vet binladenin :S

 4. #4
  i/e rregjistruar Maska e kasaforta
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  8
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Ma merr menja qe e din se ku gjindet po eshte politik Amerikane

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Quiz - Gjeni Vendndodhjen e Fotos
  Nga ReniX nė forum Lojra, Quize dhe Rebuse
  Pėrgjigje: 86
  Postimi i Fundit: 05-11-2012, 06:38 PM
 2. SHBA: Facebooku mund tė zbulojė vendndodhjen
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-11-2010, 06:05 PM