Dhune ne spitalin rajonal te Fierit


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 11 prej 11
 1. #1
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Dhune ne spitalin rajonal te Fierit

  Receta Gatimi

  Bluzat e bardha ne qytetin e Fierit ankohen se nuk ndihen te sigurt ne punen e tyre, pasi nje i dehur shkon per ndihme te pare ne kete spital, dhe ushtroi dhune mbi mjeket.
  Por jo vetem, i dehuri nga nje fshat i Fierit ka thyer e shkaterruar cfare i ka dale perpara, madje duke u futur edhe ne dhomat e te semureve te tjere duke shkaktuar nje konfuzion per disa minuta ne kete spital.
  Gjendja eshte kthyer ne normalitet me ardhjen e policise, e cila po te ishte ndodhur aty me pare, nuk do te ishte krijuar ajo gjendje.

  Ne shume njerez raste tilla qe ndodhin ne shume qendra shendetsore ne mbare vendin ngjallin nje ndjenje solidariteti duke ju bashkangjitur shqetesimit te mjekeve, por disa te tjere mendojne dhe e shprehin "He mo se mire jua bejne e meritojne pasi abuzojne me hallet e njerezve"

 2. #2
  i/e rregjistruar 20% Maska e noemi84
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  bologna
  Postime
  139
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  dhe un jam nje nga ato qe them qe mjeket abuzojn me hallet e njerezve. un kam qen 2 her ne spital ne shqiperi nje her kur jam operuar me apendisitindhe ngjitur ne dhome kisha nje femij 10vec po me apndisitin qe nuk ja varte njeri se nuk kishin leke deri sa femija mori infeksion dhe gati sa nuk viq.kurse rasti tjeter qe nuk me hiqet nga mendia ishte kur u semur gjyshja ime.gjyshes plake i rrinin te gjith tek koka se luante leku kurse pazientes po ne te njejten dhome nga nje fshat afer durresit qe ishte shtatzane 5muajshe nuk ju afruan nje her deri sa i plasi apendisiti mori infeksion dhe ajo vdiq.dhe bashke me te dhe femija ne bark.nuk esht kulmi.te isha un ne vend te familjareve do ti vrisa te gjith mjeket.

 3. #3
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Noemi per kete qe thua ke te drejte, se ne disa raske ka arritur kulmi. Per fat te keq korrupsioni ka arritur ne kulm. Mjere ata qe skane para sot, megjithate ka edhe mjek shume te mire qe kane ndihmuar edhe pa marre lek fare nga te varferit, por puna eshte se ata jane shume pak, ndersa shumica presin zarfet me para brenda qe tua fusesh ne xhep.

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Lemshi po koklavitet saqe nuk di ku ta hedhesh fajin, doktorit apo pacientit!

 5. #5
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  14
  shume mire ja paskan bere atyre mjekeve apo mjekut ! i lumte dora ! sepse keshtu e duan keta me dru qe te zene ndopak mende !

 6. #6
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga anna Lexo postimin
  shume mire ja paskan bere atyre mjekeve apo mjekut ! i lumte dora ! sepse keshtu e duan keta me dru qe te zene ndopak mende !
  Mire qe sjam mjeke une se do e kisha ngrene drurin :d pu pu pu pu

 7. #7
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  14
  po ti nuk je shqiperi ! mos ki merak ! megjithate nuk te rrihte njeri nese do te beje punen tende ashtu si duhet ! tani ne shqiperi te operojne pa qene nevoja . me vjen keq kur degjoj skandale te tilla, por cfare te besh kur nuk ke shtetin te sakte , cfare do presesh me pastaj per te tjerat !

 8. #8
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Per te hyre ne spitalet tona duhet normalisht ta kesh xhepin plot,sepse qy tek hyrja fillon te fusesh doren ne xhep, ska vend per parking thote polici privat i spitalit prandaj leje perjasht makinen,sa fut doren ne xhep dhe nxjerr nje 2000 leksh,ou thote polici arrova qe eshte nje vend bosh,dhe ke dera qe te futesh ne spital thote roja kane maru vizitat neser tani hajdeni, hop 2000 lekshin(te vjetra flas) dhe futesh, pastaj sanitarja me bere pis koridorin mo se sa e lava e me rradhe deri tek mjeku.Dhe kjo metode do te vazhdoje per mendimin tim deri sa rrogat e shqiptarve te barazohen me ato te standarteve Europiane sepse per mendimin tim kjo e sjedh dhe korrupsionin ne Shqipri sidomos ne mjeksi.

 9. #9
  i/e rregjistruar 20% Maska e qween
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  in irana
  Postime
  207
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  korupsion i plote lale ske ca me thon!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 10. #10
  i/e rregjistruar 20% Maska e noemi84
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  bologna
  Postime
  139
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  12
  po edhe krevatet i shesin.per babain tim na than nuk ka vende nuk ka krevate po deshe duhet te paguash 80mij lek ta gjem ne................. edhe per krevatin te paguash kur ka paguajtur sigurime gjith jeten dhe ne fund nuk ja arriti me mar as nje muaj pension ,ne kemi paguajtur edhe krevatin..
  un ti fus te gjith ne burg nuk kam te ngopur..ato jan kthyer ne kasap jo mjeke

 11. #11
  i/e rregjistruar 10% Maska e argjent23
  Anėtarėsimi
  Jul 2009
  Postime
  48
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  nja edi qi hiq ma mir sa as ne prishtin po mes rash ne durt e tyne mas miri po edh pa ta nuk ban

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Dashuri , dhunė dhe puthje pasionante…!!
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 26-04-2012, 04:52 PM
 2. Familje pa dhunė, shoqėri nė paqe
  Nga labja nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 18-12-2011, 07:29 PM
 3. Digjen 10 ha pyje nė Levan tė Fierit
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 12-09-2009, 10:04 PM
 4. Dhune seksuale, minorenia denoncon 26-vjecarin
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 03-08-2009, 09:31 PM
 5. Helmimet, raste rekord ne Spitalin Ushtarak
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 16-07-2009, 04:48 PM